IMT

to bi trebala biti ista razlika kao i s46 i ts46, a vjerojatno motor bez turba ima 77ks pri 2250, pa dodavanjem turba dobije još oko 18ks....taj 590 i meni izgleda dobro, kada su se počeli praviti?
 
Ivanz. Verovatno mislis na s44, inace svaki ima 77ks pri 2250 obr a 80ks pri 2500 obr.
 
https://www.youtube.com/watch?v=Q6XzUmArCeY

kako je ovo moguce da spoje dva traktora u 1?
(Na videu od 3.00 je MF35, kome je prikacena zadnja polovina drugog MF 35, ima 4 zadnje gume...)
sto ne bi bilo moguce, na menjacu ga odvoji od prednjeg kraja i taj zadnji deo prikaci na drugi traktor i diferencijal poveze na izlazno vratilo i prebaci da se vrti preko menjaca i dobija pogon na 4 tocka

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Kakvi su imt 590 ,nemogu nesto mnogo o njima da nadjem na netu? Znam da imaju Perkins motor ali mi za nepovjerovat da je motor identican imt 577 tj. S44 a da je samo dodavanjem turbine doslo do povecanja snage na cak 95 Ks znaci celih 25 KS u odnosu na IMT 577 koji ima 70 KS.

Orginalni 590 ima perkins motor sa turbinom. A mnogi sa tim perkinsom su radili generalne. Ja sam jedan gledao, poreklom sa PKB ali nisam imao srca da ga kupim. Izgledao baš moćno.
 
Treba mi jaci traktor.Gledam te strane pa se bojim.Ne patim od imena i sta ce selo reci.Nekako bi mi 5170 legao po snazi i gabaritu.Za 10000e se moze uzeti lep a moze i za 7000e da se nadje.Sta vi IMT strucnjaci mislite o tome?
 
Kako ti mislis da to popravis kad se pokvari , a vrlo su kvarljivi , ako mislis da se "ozenis" sa istim onda kupi.
 
5170 nije bajan traktor. U to sam se uvjerio kad je kolega prije par godina kupio. Trazio je uredan 5136 a posto ih nije bilo uzao povoljno 5170, ofarban, uredjen, gume potrosene do kraja a dolazili s radijalnim goodyear gumama iz tvornice sto znaci da traktor ima 6-7 000 radnih sati... Dotarali kuci i najprije radili PVP jer je i po ljetu po toplom vremenu morao raditi start sprej. rijese to, pali kao lud, radi, sve super dok nije krenuo "cupkati" u voznji. Teraj u jedan servis ovdje da ga rastave i pregledaju, ustanove da je dobio lufta na bocnim reduktorima i raskopaju to, covjek ode u SR po djelove, vrati se, sastave ga on opet cupka, kao i prije remonta. Nista, nazad u servis, skidaj mjenjac. mjenjac skinuli, otvorili, unutra boze sacuvaj. Trazio je djelove gdje sve nije, zvao i po hr i po srbiji i ne znam sta ali ne mogu naci dio ni za lijek za taj mjenjac. Traktor stoji rastavljen u servisu od ljetos. nesto su bili u meduvremenu skarabudzili, traktor je otisao 3km od servisa i morali ga slepati nazad i od onda storji razbucan...

Djelova je sve manje i manje za te "egzoticne" traktore, bar kod nas ovdje a po koleginim rijecima nema ni u srbiji to sto je on trazio... Taj traktor ko god je kupovao, kupljen je da radi najteze moguce poslove i moras znati da su svi nejvjerovatnije vec dobrano izradjeni...
 
Ja znam jednog kojemu se meckin motor nije ni razradio kako treba pa je skoro u takvom stanju, ti traktori od kad su izasli iz tvornice su stajali zbog kvarova , i ako je neko radio sve kao po jajima da nesto u dif ili menjacu ne ode , automatski mecka srce jer je to motor koji ugradjuju u manja vozila od 235ks , samo prilagodjena bosh pumpa za traktor.
 
Kakvi su imt 590 ,nemogu nesto mnogo o njima da nadjem na netu? Znam da imaju Perkins motor ali mi za nepovjerovat da je motor identican imt 577 tj. S44 a da je samo dodavanjem turbine doslo do povecanja snage na cak 95 Ks znaci celih 25 KS u odnosu na IMT 577 koji ima 70 KS.
Ne razumem sto ti je cudno da turbinom doda 25 konja ?
588 nosi motor ko 577 a ima 80 konja razlika u stelovanju pumpe, znaci 15ks doda turbina sto je mizerno, na kolima po par stotina da ne kazem hiljada konja dizu turbinom

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
To je sranje na kvadrat u odnosu na 5136. Jedino taj meckin motor radi.
Prvo, niko nije kupio taj nov traktor pa da sad priča ovo ili ono, većina je kupila već izrkane sa kombinata
Uostalom šta tu ima da ne valja, motor proveren, menjač takođe, za diferencijal ima rešenje
Taj menjač je rađen u Famosu, znam čoveka koji prošle godine naručio delove koji su mu falili
 
Ja ljudi moji sto se ovi clanovi iz HR razumeju u sve i sve imaju,cak i traktore koji su se proizvodili posle 1992 imaju vise nego mi i bolje se razumeju.
5170 je srpski proizvod i nista nevalja,tako zvucite a sami imate IMT.Stavite prst na celo.Ako nema delova u hrvatskoj i ako niste sposobni popraviti nemojte pisati kako nesto nevalja i lose je.Kod nas ima delova i sve popravimo nase traktore IMT i Rakovice.

Kod nas je u zadruzi u susednom selu bio 5170,radio je kao lud,kad se setim sta su mu sve radili po ravnici i po brdima i isao je 10 godina,posle je prodat kao i sva mehanizacija jer se zadruga raspala.Komsija radio u zadruzi i vozio taj traktor kaze da je odlican i da je bio bucniji od nekog novog Fiat-a u toj klasi koji ih zezao strasno,menjac su stalno nesto namestali.
Eto toliko od mene,sto znam o 5170:ppozdrav:
 
Meni taj traktor deluje bas impozantno. Za menjac se delovi mogu naci jer su svi Famos menjaci licenca ZF-a, a garant nesto pase i sa kamionskih menjaca. Za motor uvek ima delova. Imaju ga neki na forumu pa najbolje da se Dikolfen konsultuje sa njima. Za 10000 evra tesko da se moze naci snazniji traktor :ppozdrav:
 
5170 ili 5173 su zivotinje od traktora u svojoj klasi ubacivali su ljudi diferencijale od Radoje Dakica imas na FB lik prodaje jednog takvoga.Ima u Odzacima lik sto radi KT par po nekoj lincenci valjda od Dzondira javice ti se vec nase kolege sa foruma iz Odzaka i Baca koji znaju tog majstora.Imao sam prilike da orem sa tim traktorima i to je cista snaga plug 4 brazde nosi kao od sale.
 
Nazad
Vrh