IMT

5170 ili 5173 su zivotinje od traktora u svojoj klasi ubacivali su ljudi diferencijale od Radoje Dakica imas na FB lik prodaje jednog takvoga.Ima u Odzacima lik sto radi KT par po nekoj lincenci valjda od Dzondira javice ti se vec nase kolege sa foruma iz Odzaka i Baca koji znaju tog majstora.Imao sam prilike da orem sa tim traktorima i to je cista snaga plug 4 brazde nosi kao od sale.
Zar nije Radoje Dakić bio fabrički diferencijal u njemu
 
Bio od cokalade , made in imt. A tek ehr , boli glava. Nezante o cemu pricate , takva krsina se nije pravila na vecem prostoru balkana. Trebao si pogledati njuskalo do nedavno ih je bilo , a i vidjao sam ih nekoliko po dvoristima , ali izgleda vecina na odmoru:haha:.

A svi ustrojeni menjaci , poizbacivali ljudi visak zupcanika pa sta ostane unutra:haha:.

Pa za njega torpedo dx je bio rols rojs po kvaliteti a inace isto krsina :haha:.
A i te price KT par od JD, urbana legenda , vecina nikad nije vidjela kakve je JD KT stavljao u svoj prastari model od 170ks:haha:.
 
Jel clan Spajki ima imt5210 ?,znam da neko na forumu ima tu masinu.Sto ne pitas njega kako ga sluzi,jel radio sta na njemu ,itd.
Secam slika sto je postavljao ,sa 5 brazde obrtac plug,ako je sa tim plugom radio dugo bez kvarova,onda sta reci.
 
Диклофен, мој рођак има рогоњу купио га је новог 1995/6 ако се не варам. Код њега ради без неких већих кварова од тада, човек га сам тера све ово време. У разговору са њим пре неколико дана док је трајало орање увелико код мене, зауставио ме да погелда мог кејса и да види дал вреди куповати наравно веће стране од његовог рогоње. каже мали му постао јер је узео силну земљу у аредну. Питаћу га да ли је озбиљно мислио о тој замени током зиме, па ти могу јавити на пп, шта је одлучио.

Не верујм да ћеш ако буде продавао наћи бољи ИМТ 5170 од тог његовог, јер као што сам рекао није га силио никада са великим прикључним машинама.
 
Mirko, ja nisam rekao da znam ili se razumijem, znam da traktor u OZBILJNOM servisu stoji od ljetos i cak su zvali i majstore koji su prije radili u IMT-u da rade na tom traktoru... Covjek ciji je traktor ide u Srbiju cesto puta po djelove jer ima puno dvoriste IMT strojeva i ima zmaja 142. Prica da ne volimo Srpsko ne drzi vodu, to sto si ti nacionalan i ne vidis dalje od nosa, to je druga prica...

Djelove je za rogonju isao kupovati u SRB prvi puta kad su mu radili konice i bocne reduktore. Sastavili su traktor i dalje ne radi, sad mu je mjenjac raskopan i zvao je redom po Srbiji koga god je znao za djelove za taj mjenjac i meni su decki iz servisa pricali da jednostavno ne moze naci djelove da se nasadi na glavu ni nove ni polovne. Ne znam sta mu fali i u cemu je stos ali mjenjac je u katastrofalnom stanju na tom traktoru. Cinjenica je da i dalje stoji u servisu rastavljen...

Kad se vec toliko razumijes, napisi mi broj telefona za djelove mjenjaca za rogonju da kolegi proslijedim jer ove jeseni ore sve s dva 577 a traktor od 170ks mu stoji rastavljen, eto, tako...
 
Nisam ni rekao svi, samo kazem da je covjek zvao gdje god se mogao sjetiti i tih djelova sto njemu trebaju navodno nema... Nisam ja nigdje napisao da je traktor los, to Mirko voli krivo tumaciti i podmetati mi nesto sto ne pise.

Znam samo da je taj traktor u 5 godina promjenuo 4 vlasnika. Upisite u google IMT 5170 i na slikama imate traktor s 4 radna svijetla na prednjoj strani kabine i na prednjoj sajbi veliku naljepnicu VALVOLINE, ima jako puno slika tog traktora, na jednoj pise da je slikana 2007.g. mjenjao je vlasnike kao carape... Jedan od prijasnjih vlasnika ga je ofarbao a imaju po internetu i slike prije farbanja. Taj traktor je kod kolege i radio je dvije jeseni ali kako se cini da ce trecu presjediti na klupi...
 
E Bobo ja zivim u Palama a izgleda da ce Famos Koran ponovo pokrenuti proizvodnju pa nemoj da brigas za dijelove, Ti motori su radjeni ovde i izgleda da ce se opet praviti kao i ostali dijelovi
 
Dali neko ima iskustva, sa novim indijskim alnaserom. Kod mene je stari tip na 539 i sporo okrece pa sam mislio uzet novi. Imaju sa planetarcima i obicni pa Neznam Koji su se bolje pokazali.
 
Bjezi od indijskog... Taj se mece na traktor samo ako prodajes traktor... Moze posluziti ali bolje jednom platis iskru kako kolega kaze i miran si...
 
Indijski su g*vno od anlasera. Ako ih verglaš duže od par sekundi, jednostavno se istope.
Ove "remontovane" iskre su isto bokluk. Ako uzmeš leti onda su odlični i lako pale. Muke počinju u zimu. Razleme se jednostavno. Zato su i skupi rotori za iskru.



Znam ja! Pričao mi čovek što radio u IMT.
 
E Bobo ja zivim u Palama a izgleda da ce Famos Koran ponovo pokrenuti proizvodnju pa nemoj da brigas za dijelove, Ti motori su radjeni ovde i izgleda da ce se opet praviti kao i ostali dijelovi

Tko prica o motorima, njihovi motori nisu problem, problem je ono sve oko motora:haha:. Nisam znao da su ugradjivali 5170/5173 i famosove motore, ja pricam o ovima sa meckinim motorima.
 
Nazad
Vrh