IMT

i vucnik ima 15kg pa se mora skidati,ima 2 bolcne:osmeh:

- - - - - - - - - -

vidim nemas orginal vucnik
 
Ako koristis jednoosovinku cemu moze da smeta topling ako visi dole,a ako zakacujes prikljucak topling ti treba
 
Topling smeta krstu. Onom T komadu ako me razumijes. A na to sve imam onu budzu na izlaznom vratilu.

automatska-kuka-imt-539.533-kao-povoljno-500-kuna-slika-41706261.jpg


Nadam se da sad razumijes o cemu pricam.
 
Kod mene uvijek visi toplinger na zadnjem prikljucku sto sam kacio....cesto nesto ostavim pa se poslije nemogu sjetit gdjeje a ovako znam da je na jednom od prikljucaka.
Inace,nisam bas pedantan pa kad mi treba asov,budak ili lopata sve pretrazim da bi naso.Jednom mi veterinar doso zbog neke krmace pa mi trebala sajla.Pola sata sam trazio a covjek ceka dok majka ne rece da je komsija odnio pre 5 mjeseci a ja mu je dao
 
ako ništa drugo lakše je zakačiti svaki priključak kada je topling gore nego se zavlačiti izmedju priključka i traktora da bi podigao topling
 
U planu mi je kupovina traktora imt 539
Video sam jedan sa engleskim motorom pa me iteresuje
kakva su iskustva sa takvim motorom pošto u mom kraju nema ni jedan.
 
Sumnjam. Uradicu kvalitetnu pregradu izmedju motora i kabine i to ce mu bit to. Vjerujem da ce smanjit buku za 20ak% al vise radim da ne utjeruje vreo vazduh od motora u kabinu.
 
Kakvi su imt 590 ,nemogu nesto mnogo o njima da nadjem na netu? Znam da imaju Perkins motor ali mi za nepovjerovat da je motor identican imt 577 tj. S44 a da je samo dodavanjem turbine doslo do povecanja snage na cak 95 Ks znaci celih 25 KS u odnosu na IMT 577 koji ima 70 KS.
 
Vec sam pitao ali nisam dobio pravi odgovor,nego htio sam cut jos necije misljenje.Zanima me nesto vise sam motor ,njegova konstrukcija,kao sto napisah u proslom postu zar se samo turbinom postize ovolika razlika u snazi u odnosu na onog bez turbine ili ipak ima jos neke razlike u motoru u odnosu na s44,kako bi bilo da se recimo ugradi ta turbina,premda neverujem da to moze biti onog kvaliteta nego sto je uradjeno u fabrici.
 
To tako kazu malom Perici samo treba dodati turbinu:haha:. Razlika izmedju turbo i klasicnog je malo veca ako je tvornicki motor u pitanju od samo turbine. Razlika u uljnoj galeriji odnosno podmazivanju , bosh pumpi(diznama) , klipovi , bolje hladjenje ulja.
 
Nazad
Vrh