IMT

motori_tabela.jpg
 
Dali neko ima iskustva, sa novim indijskim alnaserom. Kod mene je stari tip na 539 i sporo okrece pa sam mislio uzet novi. Imaju sa planetarcima i obicni pa Neznam Koji su se bolje pokazali.

Ako vec uzimas, najbolje uzmi Ceski Magneton,sa planetarcem,dugo vremena je stavljan u prvu ugradnju i jako je dobar.
 
Poslednja izmena:
Za clanove iz Hrvatske obavestenje,traktor 5170 i svi ostali IMT traktori su proizvodjeni i posle zajednice sa vama,znaci tu nije bio kraj sveta a menjace za doticni traktor je proizvodio FAP Priboj kao i za svoje kamione,oni su 1993 godine osvojili proizvodnju menjaca i proizvodnja delova i sklopova je tekla kao da ne zavisimo od ostatka SFRJ.Ugradjivani su menjaci FAP i motori Stajer i IMR u kamione.
Inace zucanike za taj menjac je radila i firma Zupcanik iz NS naravno po narudzbini.Mislim da su od nedavno promenuli naziv firme.

I Bobo nisam ja nacionalista,samo pisem kako vi to pisete, a vi iz HR kad idete u Srbiju idete samo po Vojvodini i mislite da mi ne postojimo,eto trebali ste otici u Priboj za delove ako znate gde je to.:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Ako proradi FAMOS iz Republike Srpske bice i tu sanse za delove menjaca odlicnog kvaliteta.
 
Polovno je uvijek macak u vreci, nemas nikakve garancije nek se potrefi los rotor, za remont das pola alnasera, al opet novo je novo, vjerovatno bude bolji od bilo kog polovnog

- - - - - - - - - -

Ako vec uzimas, najbolje uzmi Ceski Magneton,sa planetarcem,dugo vremena je stavljan u prvu ugradnju i jako je dobar.
Dali su zastupljeni sa rezervnim dijelovima
 
Ja kupio polovan Iskrin i nakraju radio komplet remont sve u detalj,dao 100 eura za delove,ruke nisam placao ja ga sklapao.Skup sport.Kod mene je dosta kupljeno onih RTD iz Jusela za 9000 dinara i svi rade bez problema a koliko se secam ima ga i clan Pesut i zadovoljan je:ppozdrav:
 
momci imam jedno pitanje, znate li mozda sta moze biti uzrok u oranju 542 naglo izgubi snagu i ugasi se u mestu, i posle toga nece da upali vergla al nista, ima goriva, u casici ima goriva, do pumpe ide gorivo, tad kad sam gledao nije imao u motoru ulja al kad sam ga izvukao na ravno ipak je imao, a i nije mogao zakovati jer ne bi verglao..

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Zbog toga mi se Ne uzima polovan, u ponudi ima ceskih i indijskih, pa cu odlucit sta uzet, ako neko ima nek javi kako ga sluzi



Ceski magneton sluzi savrseno, na jednom novom 539 iz 2005 je fabricki ugradjen i radi bez problema, na drugom je dosao nakon starog
foto_16378.jpg
Iskrinog, takodje radi odlicno, sto se tice delova mislim da ih ima ako se uopste o kvare.Takodje ima planetarac, sto znaci da je dosta brzi od Iskrinog.
 
momci imam jedno pitanje, znate li mozda sta moze biti uzrok u oranju 542 naglo izgubi snagu i ugasi se u mestu, i posle toga nece da upali vergla al nista, ima goriva, u casici ima goriva, do pumpe ide gorivo, tad kad sam gledao nije imao u motoru ulja al kad sam ga izvukao na ravno ipak je imao, a i nije mogao zakovati jer ne bi verglao..

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока

Meni se desavalo da bude krsa u rezervoaru, zacepi sito i traktor se samo ugasi... ozracim ga, pali kao mina i teraj dalje. Kod kuce sknuo rezervoar, oprao, ocistio i sve radilo normalno.
 
da i meni se to desavalo na fergi i i ocistim i teraj dalje, al on kad ima los dotok goriva on se gusi ne izgubi snagu u mestu i ugasi, gledao na diznama ide gorivo, probacu danas sve ocistiti i ozraciti pa cemo videti

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Ja kupio polovan Iskrin i nakraju radio komplet remont sve u detalj,dao 100 eura za delove,ruke nisam placao ja ga sklapao.Skup sport.Kod mene je dosta kupljeno onih RTD iz Jusela za 9000 dinara i svi rade bez problema a koliko se secam ima ga i clan Pesut i zadovoljan je:ppozdrav:

Imao sam ga i radio je super dok nije izgoreo. Onda sam vratio stari spori sreća pa ga nisam prodao. Malo duže zavergla ali upali.
Šta se sa onim desilo pojma nemam a vidim da ima delova da se opravi ali ne stižem nikako. U svakom slučaju nešto je izgorelo unutra
 
Nazad
Vrh