IMT

Ok, ne znam ni kako izgleda nova instrument tabla, tj. ne znam ni da postoji a da može da se menja. Ja sam mislio da je ovo novi tip, a da je stari tip pojedinačni satovi u limariji.

Sve jedno, možda nekom treba i ovaj sat...
 
Ništa od oranja za Brenu ove sezone... Ajd pitanje za znalce, fina regulacija ne radi uopšte, a kad se ugreje ulje onda jako polako diže i to pod velikom turažom inače neće da podigne plug, a isto tako ga i jako sporo spušta... Jel tu pumpa mora da se radi?

Moraće sedmica da uleti u šemu i ove godine... :osmeh:
 
Ništa od oranja za Brenu ove sezone... Ajd pitanje za znalce, fina regulacija ne radi uopšte, a kad se ugreje ulje onda jako polako diže i to pod velikom turažom inače neće da podigne plug, a isto tako ga i jako sporo spušta... Jel tu pumpa mora da se radi?

Moraće sedmica da uleti u šemu i ove godine... :osmeh:

A je l' ti granicniik stoji na fast. Mozda ti i ulje ne valja, mozda je prljav filter...
 
Meni tako nije htela dizati sedmica, problem bio u filteru, posle ciscenja sve u redu.
 
sto se fine regulacije vidi kako je podesena ona sipka sto ide s poklopca hidraulika do trece tocke kopcanja. ona mora biti naastimana bez lufta. Ja sam ju kod mene zategnuo toliko da imam 3cm lufta i na taj nacin izbacio finu hidrauliku iz upotrebe jer me hidraulik zbog drugih problema zezao al orem s tockom i nemam nikakvu potrebu za finim hidraulikom, kipa radi bez problema na kockicama ali ni to ne koristim tako da...
 
Filter i ulje su stavljeni novi jesenas kad je rađen. Od tada je samo setvospremirao u proleće i tada pred kraj se počelo to dešavati, jedva uspeo da završim spremiranje...
 
Kvalitetni delovi,otpada im cementacija.Ja sam menjao ulje u setvi pšenice a takođe radio full remont prošle godine i vidim da ima mnogo špona tako da sledi rasturanje.
 
Jedva se izvukli jutros sinoc propao skroz, zivo blato neke parcele, nedelju dana posle kisa. Plasio se jedino da ne ukradu nov Energizer akumulator :)
 
Zanima me isplati li se remontovati vodenu pumpu na 533 ili bolje da kupim novu ona je oko 3500-4000 koliko sam video.Pogodio sam sa majstorom da mi sredi prednji trap 6000 sa obradom i moji delovi oko 3000 izasli i danas mi kaze da ne bi bilo lose da remontujem pumpu posto je on rasklopio sve vec.
 
11gpn5d.jpg
e ovo mi treba sve ovo oko volana sa papucama jel hocu da radim prepravku u novij tip
 
Kvalitetni delovi,otpada im cementacija.Ja sam menjao ulje u setvi pšenice a takođe radio full remont prošle godine i vidim da ima mnogo špona tako da sledi rasturanje.

Jel imas kakvih simptoma da nesto ne radi kako treba? Jbg, u ulju uvek mora biti finog, to je relativno normalno. Nije normalno ako ima jako puno ljuspica i filter se brzo prlja.

Kod mene su simptomi za zaprljan filter uvek bili da na leru dize a na gas upusta jer pravi veliki vakuum u filteru posto nema dovoljan dotok ulja u pumpu. Pogledaj ti Mikser da ti nisu prosvirale gumice na cevki jer je moguce da su ti losi nosaci pumpe. Kod Brene je jako dobro sto mogu klipovi od poluga da se spoje na rucicu za kipovanje pa mozes da dizes poluge sa drugom pumpom u slucaju nuzde.
 
Ništa od oranja za Brenu ove sezone... Ajd pitanje za znalce, fina regulacija ne radi uopšte, a kad se ugreje ulje onda jako polako diže i to pod velikom turažom inače neće da podigne plug, a isto tako ga i jako sporo spušta... Jel tu pumpa mora da se radi?

Moraće sedmica da uleti u šemu i ove godine... :osmeh:
tako je i kod mene bilo usled nepodešenih komandnih polugica
 
Zanima me isplati li se remontovati vodenu pumpu na 533 ili bolje da kupim novu ona je oko 3500-4000 koliko sam video.Pogodio sam sa majstorom da mi sredi prednji trap 6000 sa obradom i moji delovi oko 3000 izasli i danas mi kaze da ne bi bilo lose da remontujem pumpu posto je on rasklopio sve vec.
Menjao-sam-pre-20ak-dana-pumpu-na-533.Ne-isplati-se-remontovati-,stavio-sam-novu,2500-dinara-pumpa-i-1500-za-ruke-majstora.
 
Komsija pre par dana menjao pumpu na 533,kupio novu tursku,sad mu se greje traktor,kaze u oranju 90-95,oce da prokuva a sa starom nije presao 70 stepeni.U cemu je fazon?
 
Zavisi od konstrukcije pumpe(zakrivljenost peraja itd itd itd) i velicine remenice. Ja kad sam skino originalnu sa m34 i stavio tesanjsku moro i remen zamijenit jer je remenica veca na tesanjskoj. Evo vec godina skoro i nemam problema sa temp.
 
Nazad
Vrh