IMT

Orao sam 4. i išao od 5,5 do 6 km/h, sad nisam merio ali mislim da je tu negde, možda 6,5...
 
Taman koliko i meni treba. Konusno-tanjurasti originalan ili veci? i koja je kombinacija zupcanika za usporavanje i ako moze neka slika doticnih?
 
Taman koliko i meni treba. Konusno-tanjurasti originalan ili veci? i koja je kombinacija zupcanika za usporavanje i ako moze neka slika doticnih?

Konusno-tanjirasti je original, a kombinaciju zubčanika ne znam jer je majstor kompletan menjač nosio kući da radi, iz tog razloga nemam ni slike zubčanika...

Када ћемо видети брену и оног странца заједно у орању?

Zajedno teško, ne mogu baš da se usklade plugovi... :osmeh:
 
Konusno-tanjirasti je original, a kombinaciju zubčanika ne znam jer je majstor kompletan menjač nosio kući da radi, iz tog razloga nemam ni slike zubčanika...

Ajde ga makar pitaj koja je kombinaciaj zupcanika da znamo i mi ostali da se ne zajebemo. Trebali smo nekoga da bude prvi da nam iz prve ruke napise sta i kako to funkcionira...
 
Koje ulje sipate u vas 5106 ili 136,u transmisiju.Mislim da je delimicni krivac brzog crkavanja menjaca i konus-tanjir. ulje.
 
Ajde ga makar pitaj koja je kombinaciaj zupcanika da znamo i mi ostali da se ne zajebemo. Trebali smo nekoga da bude prvi da nam iz prve ruke napise sta i kako to funkcionira...

Pitaću ga, pa javljam na forum... :ppozdrav:

Koje ulje sipate u vas 5106 ili 136,u transmisiju.Mislim da je delimicni krivac brzog crkavanja menjaca i konus-tanjir. ulje.

Jesenas kad smo ga radili usuli smo NIS-ov traktol...
 
Kod usporavanja nema puno filozofije-umesto kombinacije ulaznog para zupcanika 37/32 stavlja se kontra 32/37. 5. brzina ostaje ista posto je ona direknta, ostale 4 su usporene i to je to.

Mirko, otkud ti to da je 560 novi tip dosta tezi od starog tipa napred? Kolevke su im iste, novi tip ima klip volana koji ima smesno malo kila, onaj greben nije Bog zna sta tezak a ostalo lim kao lim. Da se meri na vagi, smem da se kladim da novi tip bez tegova nije tezi od 70kg na prednjim tockovima od starog tipa bez nosaca tegova.
 
Bubu jel smes da se kladis,ja merio?Zato i pisem.Meren je onaj robijaski okvir od plocevine i hauba na novom tipu a na starom samo hauba koja je od 3-puta tanjeg lima i to je to.Razlika je 95kg.Nije to malo na traktoru koji je vec tezak napred.Znaci novi tip nosi napred dva dzaka cementa stalno.

Ja znam kolika je to razlika,kad smo u sumi sa rakovicom pa kad se podigne prednji kraj i kad se covek popne napred znas koliko vredi.:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Pitaću ga, pa javljam na forum... :ppozdrav:



Jesenas kad smo ga radili usuli smo NIS-ov traktol...
Nebi ja sipao traktol,najbolje bi bilo SAE90,mnogo bolje za menjac i konus-tanjir,jedino bi hidraulika radila malo sporije dok se ne zagreje ulje.
 
Bubu: Pisao si vise puta ali mene zanima sta ako je kod mene na traktoru konusno-tanjurasti par nacet zbog neodrzavanja prijasnjeg vlasnika a koliko vidim da se nema bas za kupiti tanjurasti s 34 zuba na svakom cosku. Usporim mjenjac na ulazu i onda jos 9% na izlazu i dobijem prvu brzinu 4-5km/h i nisam napravio nista. mislio sam da je mozda tanjurasti 37 zubi kod kolege pa da napise koji zupcanici idu u toj kombinaciji.

Lacin: Sipam u mjenjac i hidraulik INA TRANSHIDROL 85 u sva tri moja traktora i mjenjam svake druge godine... Sprdaju mi se u selu da sam nenormalan al kad traktor radi 400-500 sati godisnje, to je redovno odrzavanje. Na 539 mozda i nije potrebno toliko cesto al nije neki trosak a novi traktor se ne kupuje samo tako, pogotovo sto ih vise nema pa da sacuvamo ovo sto imamo... Radni sati na 539 su 70% rad s kardanom
 
Prosle godine pukne mi glava upravljaca na 542 u oranju raspadne se bukvalno fabricka koja je trajala 32 godine. Da ne bi nesto karabucili kupimo novo kuciste i novo vreteno sve to spakuje majstor i bilo je manje vise ok. Dok danas u oranju osta mi volan u rukama. Pisam im se u indijske delove. Imali smo sve u ovoj drzavi i to nam nije valjalo sigurno cemo da se ovajdimo od kineza, turaka i indijaca....

Isto i meni 2014. ali nisam poslusao majstora, trazio i vreteno novo da kupim, zadrzao sam staro a puz novi, za sada nema problema, i u originalu je to neka laka legura sto je nedopustivo, bukvalno je aluminijum :(

- - - - - - - - - -

Da pitam iskusnije kolege, postoji li za 539 neka opcija montiranja sajle napred, kao kod dzipova, da pomogne nama koji se lako zaglavljujemo povremeno :)

Takodje, da li mogu malo vece gume nazad na 539 od standardnih 11.2.-28?

Hvala
 
Nazad
Vrh