IMT

Trazio sam na pretrazi nesto o imt 565 ali nista ne izbacuje. Interesuje me taj model pa da pitam valja li cemu? Koliko sam shvatio 560 se kudi zbog velike tezine i male snage pa ispade veliki potrosac u oranju. Kakva je situacija sa imt 565?
 
560 i 565 su isti traktori, a jedina razlika je u motoru. U 560 ide M34, a u 565 DM34. Prvi ima pretkomore u glavi a drugi u klipovima. Ja sam imao 560 (nemam ga više) i imam Rakovicu 65. R65 ima motor isti kao u 565. Ne znam, ja nisam video neku razliku u snazi, a ljudi kažu da je motor u 560 izdržljiviji.
 
Ne znam nisam pametan. Maltretiram se u oranju za 539 ko isus, nervira me njegov mali ucinak. Bez 4,5 sati i 22-23 lit/kj ne mogu da zavrsim jutro oranja.
Da ne govorim kad je malo tvrdje kao ove god, nikakav grip nema i orem stalno sa blokadom. E sad gume mi nisu nove ali imaju krampone kakve takve, prst i po, dva najvise.

- - - - - - - - - -

Naj vize zbog oranjarazmisljam o 565.
 
Ne znam nisam pametan. Maltretiram se u oranju za 539 ko isus, nervira me njegov mali ucinak. Bez 4,5 sati i 22-23 lit/kj ne mogu da zavrsim jutro oranja.
Da ne govorim kad je malo tvrdje kao ove god, nikakav grip nema i orem stalno sa blokadom. E sad gume mi nisu nove ali imaju krampone kakve takve, prst i po, dva najvise.

- - - - - - - - - -

Naj vize zbog oranjarazmisljam o 565.
Ma uzmi 560 i ne brigaj...
 
Za kolege i drugare Montoyu i Manjevica... :ppozdrav:

1. brza, 1800 obrtaja, leeettiiiii...

20161120-162317.jpg
[/IMG]
20161120-162354.jpg
[/IMG]


 
Prosle godine pukne mi glava upravljaca na 542 u oranju raspadne se bukvalno fabricka koja je trajala 32 godine. Da ne bi nesto karabucili kupimo novo kuciste i novo vreteno sve to spakuje majstor i bilo je manje vise ok. Dok danas u oranju osta mi volan u rukama. Pisam im se u indijske delove. Imali smo sve u ovoj drzavi i to nam nije valjalo sigurno cemo da se ovajdimo od kineza, turaka i indijaca....
 
Trazio sam na pretrazi nesto o imt 565 ali nista ne izbacuje. Interesuje me taj model pa da pitam valja li cemu? Koliko sam shvatio 560 se kudi zbog velike tezine i male snage pa ispade veliki potrosac u oranju. Kakva je situacija sa imt 565?
Moj 560 trosi u oranju od 20 do 25 litara po hektaru,teska zemlja,dubina ne manje od 25cm,1.brza,plug 2x32cm,gume 16-ke.
Drugar je kupio 565 naravno novi tip,takodje ore 1.brzom,ista dubina,plug je 756,kaze da trosi 25 litara ne manje.gume 16-ke.

E sad postoje tu neke razlike.565 je malo ostriji na gasu,i 560 i 565 nove limarije imaju preterano tezak prednji kraj u odnosu na stari tip 560 koji je napred osetno laksi i zato ima mnogo bolje vucne sposobnosti jer je bolje rasporedjen teret.

560 sa linijskom pumpom je veci potrosac.Ako kupujes kupi sa rotacionom,ostriji na gasu i manja potrosnja.

- - - - - - - - - -

Prosle godine pukne mi glava upravljaca na 542 u oranju raspadne se bukvalno fabricka koja je trajala 32 godine. Da ne bi nesto karabucili kupimo novo kuciste i novo vreteno sve to spakuje majstor i bilo je manje vise ok. Dok danas u oranju osta mi volan u rukama. Pisam im se u indijske delove. Imali smo sve u ovoj drzavi i to nam nije valjalo sigurno cemo da se ovajdimo od kineza, turaka i indijaca....
Nije valjo Sloba,sto bi se reklo trazili ste gledajte:ppozdrav:
Sad nam turci,ganci i kinci prave delove i traktore,nismo sposobni ni gace da napravimo.....
 
Jel zna ko točne dimenzije stakla za 560 zadnjeg u okviru i malog ispod .
ovako ko s slike u katalogu dijelova samo broj dijela nema dimenzije.
upload gifs
 
Kakvi su utisci sa usporenim menjačem

Utisci odlični. Sa onom varijantom menjača nije mogao da prdne u 1., sad skoro i ne oseti, prima gas ko blesav... Velika prednost što kad izađeš na kraj nema više daj prebacuj u brzohodne pa kad ulaziš daj opet u sporohodne... Ovo sad je mnogo bolje... :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh