IMT

Bas mu nabacilo male prednje gume....koliko mocnije izgleda mase ferguson ili neki same prema imt samo zbog prednjih guma
 
Pa valjda su mu te gume po preporuci fabrike 9,5/24 a jel postoji mogucnost da se stave većih(šire) dimenzija


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam imao slican problem na m34 motoru, kad se zagreje motor nije imao pritisak ulja, manometar je bio elektricni, skinuo sam poklopac ventila, ulje nije islo na klackalici,
pa sam skinuo karter i uljnu pumpu, rastavio i pronasao rasteretni ventil pumpe zaglavljen u otvorenom polozaju i imao je riseve sto je radio, ispolirao sam posto nisam mogao da kupim nov i razvukao malo oprugu sto ga gura i sada kad upalim drzi pritisak na 5, a kad zagreje ne spada ispod 3 na ler, da nisam primetio zaribala bi klackalica ubrzo.
Hvala druze i ja sumnjam na uljnu pumpu a kad vec skidam karter uradicu motor sto se mora nije tesko.:ppozdrav:
 
Ja imam Barum 9.5-24, i vidi se da ih zadnji kraj gura prednji kraj kada se traktor krece napred, mislio sam kad budem kupovao nove uzeti metar i meriti jer vjerujem da gume nisu iste od proizvodjaca do proizvodjaca.
Takodje po oglasima vidim da pojedini traktori imaju 11.2-24, vjerovatno moze samo je pitanje kako se traktor ponasa.
 
Jeste da je tema imt ali da napisem svoje iskustvo..naime na jednom od belorusa koji smo kupili nov jako davno napred su dosle 7.5 20,posle je nosio 8.2 a sad 11.2 20..cak imam utisak ne da mu ne smeta vec se najbolje ponasa sa ovim najvecim gumama..pozadi su uvek bile 15.5 38 i prednju vucu u njivi koristimo i kad treba i kad ne treba,tacnije uvek je ukljucujem,sem prskanja i baliranja i tihlaganih stvari i evo za 37 godina nikad se nista nije skrsilo u prednjem mostu ili prenosnim elementima..
 
577 DV fabricki nosi kombinaciju 18.4/15 30 i 9.5/9 24. S' obzirom da su vecina ovih novih guma 18.4 30 veceg balona nego njegove fabricke Rekord pomenute dimenzije, napred mogu biti 11.2 24 bez problema. Ja sam koristio 2 kombinacije zadnjih tockova-18.4 30 i 13.6 38 sa prednjim 11.2 24 i islo je bez problema.
 
Danas se penjao na garažu da promenim nekoliko puknutih crepova i nađem ovo, zadnja "šajbna" za IMT 558, skinuta čim je traktor doteran iz fabrike i u dobrom je stanju :)

slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
 
Nazad
Vrh