IMT

momci zanima me ima li razlike izmedju novog i starog tipa 577? osim u kabini i haubi

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока

Ima
Prva vuča drukčija hidro volan i tako ima sitnica kasnije , pojačani hidrulik mokre kočnice.
 
Razlika ima svakojakih. Ima ukupno 3 delimicno razlicita modela prednjeg trapa bez DV, isto tako 3 delimicno razlicite prednje vuce, motor je kod svakog isti ali se kod nekoga zalomilo da ima male klipove sto je jako redak slucaj. Kvacila i menjaci su isti s' tim da novi tip ima drugacije kuciste menjaca zbog nosaca kabine. Postoji i potpuno sinhronizovani menjac ali su to pravili samo poslednjih par godina. Zadnji most ima vise kombinacija ali generalno se deli na obicno kocenje i mokro kocenje. Prednje felne za obican trap su svuda iste, DV ima fiksne ili rasklopive felne. Zadnje felne postoje stari tip sa zabicama i novi tip sa srafovima i nesto laksim tegom. Postoje i novi tip felne bez tega sa srcem istim kao na 558. Kardan uglavnom svi imaju 720. Ako te zanima jos nesto, pitaj.
 
Razlika ima svakojakih. Ima ukupno 3 delimicno razlicita modela prednjeg trapa bez DV, isto tako 3 delimicno razlicite prednje vuce, motor je kod svakog isti ali se kod nekoga zalomilo da ima male klipove sto je jako redak slucaj. Kvacila i menjaci su isti s' tim da novi tip ima drugacije kuciste menjaca zbog nosaca kabine. Postoji i potpuno sinhronizovani menjac ali su to pravili samo poslednjih par godina. Zadnji most ima vise kombinacija ali generalno se deli na obicno kocenje i mokro kocenje. Prednje felne za obican trap su svuda iste, DV ima fiksne ili rasklopive felne. Zadnje felne postoje stari tip sa zabicama i novi tip sa srafovima i nesto laksim tegom. Postoje i novi tip felne bez tega sa srcem istim kao na 558. Kardan uglavnom svi imaju 720. Ako te zanima jos nesto, pitaj.

Mene samo zanima da li ovi iz IMT-a znaju sve te stvari sto si naveo..

Ko nevjeruje što cu mu ja ljepo kažem odmah sprdačija.
Je meni bilo zamjenili i normalno falilo valjda nafte grijat se nesmije da se grije išao bi odmah van iz dvorišta jednom to bilo nisam dve godina filtere mjenjao spojili se.
I pukao remen.
I meni se to jednom desilo kad sam vukao 2 tone 2 brzom uz brdo pa se grijao, sigurno su mi se "spojili" filteri ko i tebi pa nije imao nafte.. Inace on bi to izvukao... Samo sam imao problem kad sam kupio nove filtere jer nisam znao sta ce mi dva kad su mi se spojili pa sam morao jedan baciti jer nisam uzeo racun da bi mogao da vratim...
 
Hvala vam. Pa razmisljam se da li uzeti stari ili novi tip jer je dosta velika razlika u ceni a u samom traktoru i nema neke drasticne promene..a sto se tice haube i kabine to bih napravio sam, a opet ako i lose prodjem s njim za tu razliku ga sredim da leti bukvalno, novi tip ('90+) jel ima petostepeni menjac ili trostepeni? i koje su felne najbolje od tih sto si nabrojao, po tvom misljenju?

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Bubu mene zanima dali ima jacu podiznu moc 577 na hidraulici,od 565 na novi tip mislim,zbog velike prskalice me interesuje,.nesto mi je jedan od ta dva traktora u planu.
 
Svaki 577 ima petostepeni menjac, nemojte da vas zavaraju jer trobrzinci imaju drugacije oznake a 99% isto izgledaju kao 577 stari tip. Vizuelna razlika je u kompresoru, nosacu prednjih tegova i samih tegova, stop lampama i sedistu.

Najbolje su novi tip e sad to da li sa tegom ili bez ili sa tegom+dodatnim tegovima, to vec sve zavisi od tvojih potreba. Dobra stvar je sto na novi tip srca od felne pase i bandas od uskog tocka pa ne moras da kupujes i menjas cele tockove vec samo bandase (obruceve) i gume.

577 sa fabrickim pomocnim klipom ima jacu podiznu moc od 565 iako 565 ima za nijansu krace poluge. Ako mozes da biras onda uzmi sa mokrim kocenjem bilo koji od ta dva jer modeli sa mokrim kocenjem imaju dosta vecu podiznu moc.
 
Bubu napisa da je na 577 DV kardan na levoj strani kod svakog sa mokrim kocenjem,kod mene nije taj slucaj kod mene je 2003 god.na desnoj strani kardan prednje vuce a noviji je model sa mokrim kocenjem i ojacanom hidraulikom?
Takodje procitah ovde da su neki modeli radjeni sa malo manjim klipovima te me zanima mozel se i na koji nacin prepoznat taj model bez bas merenja klipova kad za to dodje vreme da se motor otvara

Edit:bas sad vidjeh na "njuskalu" jednu sedmicu stari model na levoj strani kardan
 
Nisi me druze dobro razumeo, ponovo procitaj moj post. DV sa levim kardanom moze biti samo u kombinaciji sa mokrim kocnicama i pojacanim hidraulikom u fabrickoj izvedbi a DV sa desnim kardanom su ugradjivali od 70 i neke na 579 i 589 i cak na neke ranije modele pa sve do 2000 i neke.

Sto se motora tice, samo rasklapanjem moze da se utvrdi koji su klipovi.
 
Nisi me druze dobro razumeo, ponovo procitaj moj post. DV sa levim kardanom moze biti samo u kombinaciji sa mokrim kocnicama i pojacanim hidraulikom u fabrickoj izvedbi a DV sa desnim kardanom su ugradjivali od 70 i neke na 579 i 589 i cak na neke ranije modele pa sve do 2000 i neke.

Sto se motora tice, samo rasklapanjem moze da se utvrdi koji su klipovi.

Jel pri tom mislis na 577,ovo boldovano je kod mene ali na desnoj strani kardan?
 
Da, kod 577. Lepo ti napisah da 577 sa mokrim kocenjem moze imati DV i sa levim i sa desnim kardanom ali nema pravila jer su sa kraja 90-ih do 2000 i neke (okvirno 2004) ugradjivali sta su imali pa moze da bude i levi i desni kardan.
 
Prednost levog kardana je kod oranja sa obicnim plugom ravnjakom jer je leva strana traktora malo teza i za nijansu manje proklizava jer IMT nema nikakvu blokadu prednjeg mosta.
 
I dalje ste ubedjeni da je danasnji antifriz odlicna stvar.Ja sam 3 hladnjaka promenuo na fordu,uvek antifriz,strasno koliko kamenca u motoru.Nikad nije sipana obicna voda.

jarane mi smo kupili prije tri godine nov 539dv i cim smo dotjerali kuci ispustio tvornicki antifriz i kupio G12 nasuo bez razblazivanje -40 stepenii teraj,niti kamenca niti bilo sta samo do sad jednom pojacao sa jednom litrom novog
 
Nazad
Vrh