IMT

kad je već priča o hladnjacima
imt 533 čep hladnjaka
original je bija nešto ikaterm ikarus zemun, al nakon 40 godina se raspa(pukla opruga i gumica se raspala)
prvo sam kupija neki iz male privrede ali nakon 6 mjeseci doslovno istrulio
onda sam kupio neki turski nema još ni godinu dana i sad gledam opet sav zahrđa samo šta ne otpadne onaj donji dio
u traktoru je antifriz
zanima me šta uzeti i postoji li taj ikarus iz zemuna?
 
Kad naspes antifriz sistem je sterilan:haha:Eto coveku dva cepa istrulila.:ppozdrav:

Kod mene u autu antifriz i kad sam danas pogledao u bocu i cep ono se beli od nekog kao kamenca ili sta je vec,a kod mene je auto 15 godina i nikad nije sipana voda.

- - - - - - - - - -

Mirko jesi li proveravao filtere goriva?
Stavio sam polovne kad sam kupio traktor,tacnije one sto sam skinuo sa 540 kad sam menjao:osmeh:Sta da se radi kad vuce gorivo odozgo pa filteri dugo traju.Da vuce gorivo odozdo filteri bi brzo zacepili i radna temperatura bi gurala na 100 stepeni rihterove skale:haha:

Mozda da promenem filter hidraulicne pumpe u trupu,ima tu neke logike:osmeh:
 
kad je već priča o hladnjacima
imt 533 čep hladnjaka
original je bija nešto ikaterm ikarus zemun, al nakon 40 godina se raspa(pukla opruga i gumica se raspala)
prvo sam kupija neki iz male privrede ali nakon 6 mjeseci doslovno istrulio
onda sam kupio neki turski nema još ni godinu dana i sad gledam opet sav zahrđa samo šta ne otpadne onaj donji dio
u traktoru je antifriz
zanima me šta uzeti i postoji li taj ikarus iz zemuna?
Postoji original a postoji i varijanta da nabaciš od auta. Na hladnjak od tamića pasuje čep od pežoa. :osmeh:
 
I dalje ste ubedjeni da je danasnji antifriz odlicna stvar.Ja sam 3 hladnjaka promenuo na fordu,uvek antifriz,strasno koliko kamenca u motoru.Nikad nije sipana obicna voda.

Ja pre dve godine (mozda malo i vise) primetio da mi pomalo pusta vodena pumpa,ispustim permant uspem destilovanu vodu i evo od tog vremena ni kap ne pusta,stim da normalno preko zime ispustim vodu
 
kad je već priča o hladnjacima
imt 533 čep hladnjaka
original je bija nešto ikaterm ikarus zemun, al nakon 40 godina se raspa(pukla opruga i gumica se raspala)
prvo sam kupija neki iz male privrede ali nakon 6 mjeseci doslovno istrulio
onda sam kupio neki turski nema još ni godinu dana i sad gledam opet sav zahrđa samo šta ne otpadne onaj donji dio
u traktoru je antifriz
zanima me šta uzeti i postoji li taj ikarus iz zemuna?
Kupio sam pre 6-7 godina neki cep, pise Malaysia(Malezija) na njemu, i dalje je kao nov. :)
 
Za ispiranje kompletnog rasladno sistema može se koristiti limunska kiselina. Štaviše Mercedes ima propisanu proceduru ispiranja u radioničkom priručniku za w123.

2 puta se ispira
mbcitrusflush196.JPG
 
Mi smo 577 kupili 1993 ganc novog. Od prvog dana u njega se sipa antifriz, ali mi pravimo mešavinu. Kupimo 25 litara koncentrata i uspemo još 25 litara destilovane vode u to bure od koncentrata i po potrebi se samo doliva. I tako od svih kvarova što se tiče rashladnog sistema za ovih 23 godine promenjeno par creva i jedan ležaj na vodenoj pumpi... :ppozdrav:
 
Da mi je neko pričao rekao bi da laže...na mom 577 je fabrička vodena pumpa služila koliko i motor
Uvek je bio antifriz u njemu a motor je malo poranio sa generalnom ali ne bitno, baš dugo je izdržala
semering se gotovo istrošio do opruge a i turbina se prilično pojela
 
Nije mi jasno ako antifriz razblazujete sa destilovanom vodom kako moze da se stvara kamenac? Ako ga razblazite sa cesmovacom onda nije nista cudno sto ima kamenca u rashladnom sistemu.
 
kad je već priča o hladnjacima
imt 533 čep hladnjaka
original je bija nešto ikaterm ikarus zemun, al nakon 40 godina se raspa(pukla opruga i gumica se raspala)
prvo sam kupija neki iz male privrede ali nakon 6 mjeseci doslovno istrulio
onda sam kupio neki turski nema još ni godinu dana i sad gledam opet sav zahrđa samo šta ne otpadne onaj donji dio
u traktoru je antifriz
zanima me šta uzeti i postoji li taj ikarus iz zemuna?
Napisah koju stranu ranije. Jos uvek radi Ikaterm hladnjake. Pogledaj na sajtu Jusel Sabac. Imaju i cene ali su one bez sugavog PDVa. Sad sta ti odgovara ti odluci :ppozdrav:.
 
Nisam nikad probao osim na 33 dok sam imao ovi svi pale uredno do nule bez grijanja .
Da tako nije ne bi dugo bili u dvorištu.
Jel tko zna koje su lamele kvalitetnije za kočenje nude turske indijske pa nisam ni sam pametan koje da uzmem da 560

A sto ne bi bili dugo u dvoristu ?
Uradis generalnu i pumpu.

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
 
kad je već priča o hladnjacima
imt 533 čep hladnjaka
original je bija nešto ikaterm ikarus zemun, al nakon 40 godina se raspa(pukla opruga i gumica se raspala)
prvo sam kupija neki iz male privrede ali nakon 6 mjeseci doslovno istrulio
onda sam kupio neki turski nema još ni godinu dana i sad gledam opet sav zahrđa samo šta ne otpadne onaj donji dio
u traktoru je antifriz
zanima me šta uzeti i postoji li taj ikarus iz zemuna?
Ja sam stavio od mercedesa ne znam kojeg jer sam čep nasao na cesti hahaha imam ga gore sigurno 5 godina i jos uvjek je ko nov čak se i sjaji
 
A sto ne bi bili dugo u dvoristu ?
Uradis generalnu i pumpu.

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2

Da ne pali kako treba ima svašta govorili su tuda kako 560 teško pali a pali super .
Pumpa je cav na njemu malo slini nafta nosit cu ju bošisti z sad mi se sviđa traktor.
Nije toliko ni bučan kao stara tipa.
Na rikverc je dosta brz.
 
Da sam na tvom mestu za lamele bih dobro premerio zazore pa bih spram njih uzimao lamele. Ima svakakvih debljina na tržištu a svakoj fali malko debljine.
Ako su dobri nutevi, raspitaj se ima li ko da nituje ferode.
 
A da na 577 sam uzeo Hrvatske i nisu loše evo koja 4 godina i koče.
Sad cu vidit kad raskopam još par sitnica i biće ko nov.
Evo koja od danas dobio naljepnice auspuh.
Ljepo pali iako malo slini nafta na pumpi gdje je gas morat cu je nosit radit.
image url upload

picture sharing
 
momci zanima me ima li razlike izmedju novog i starog tipa 577? osim u kabini i haubi

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh