IMT

Da si sipao antifriz svega ovog ne bi bilo.:osmeh:
Lepo ti je Bobo govorio,a ti teras po svom.
 
Hladnjak cu skinuti pa cu nesto nasuti,najverovatnije sonu kiselinu sa vodom pa cu da vidim sta ce izaci iz njega.
Nema potrebe da ga skidas odes do farbare i kupi masne sode naspi je ona je praskasta ne ostecuje gumene i plasticne delove ali zato masnocu i kamenac razbija vozaj ga koji krug po selu ostavi ga i u leru da radi par sati. Ja sam znao i po ceo dan da je drzim u hladnjaku i kad stignem kuci sa njive ispustimo i cistom vodom isperemo ako treba ponovimo proces ali retko kada je trebalo ponavljati.Ili razletujes gornji deo ili poklopac i onda sa zicom od CO2 ali preduplanom da nebi probio guras kroz svako sace kad tako ocistis opet zaletujes i teraj dok ga opet ne zacepis.:osmeh:
 
Moja preporuka je da i ne pokusavas sa bilo cim osim rasklapanja i mehanickog ciscenja.
Ne vidim poentu da se nesto sto je moguce popraviti osteti do kraja.
Taj hladnjak je radjen kako treba i njegovo rasklapanje ne predstavlja problem(naravno za onog ko zna). Kada se odradi kako treba trajace ti dozivotno, nadam se da ti je to dovoljno.

Jos jednom, soda i kiseline nikako, ako zelis da sacuvas 'izmenjivac'..
 
Kao da antifriz košta milione a poslije problemni u svemu imam antifriz kasnije samo pojačam malo tri godine može durati.
 
I dalje ste ubedjeni da je danasnji antifriz odlicna stvar.Ja sam 3 hladnjaka promenuo na fordu,uvek antifriz,strasno koliko kamenca u motoru.Nikad nije sipana obicna voda.
 
Ljudi juce mi je leva kocnica na imt 560 samo od jednom propala... desna koci ali leva ne. Sta je moguce da je? Inace sam vozio prikolicu punu drva nizbrdo (sva sreca u 3 sporoj)...malo je reci da sam se ziv us*o....
 
Nestalo ulja u bocici a neki cilindar flisuje verovatno. Proveri prvo dal ulja ima , jel tako i na drugarovom se desilo odjednom da je propala .
 
probaj odvrni onu sisicu pozadi i prati dal ce mehurici izlaziti. Bar pola minute nek kapa pa vidi jer dugacke su cevi. Najverovatnije su gumice izlizane u glavnom kocionom i povuce vazduh . Ako nije ni to onda u trubecari problem inutra
 
probaj odvrni onu sisicu pozadi i prati dal ce mehurici izlaziti. Bar pola minute nek kapa pa vidi jer dugacke su cevi. Najverovatnije su gumice izlizane u glavnom kocionom i povuce vazduh . Ako nije ni to onda u trubecari problem inutra
66a465c7b218e5e4a486c5fba52344bb.jpg


Na ovu sisicu mislis??
 
Ako je sace tj celije zdravo najbolje je otvoriti ga,moze i samo gornja strana i onda mozes damu radis sta hoces, zicom kroz svaku celiju i miran si,a otvaranje i zatvaranje za dobrog majstora je kao dobar dan.Gledao sam kod majstora otvaranje i da mi ne zatreba ali bih na prvoj prilici pokusao sam da obavim tu operaciju.
 
Na tu sisicu probaj ispustiti ako ima vazduha a ako ga bude cilindar je verovatno gotov. Onaj glavni ispod papuca kocnice






Na tu sisicu probaj ispustiti vazduh ako ga ima Milose. Moze i najbolje prirodnim padom da ide samo bocicu prvo napuni. Ali verovatno slaba vajda ce biti jer verovatno je cilindar gotov
 
Nazad
Vrh