IMT

Mozda ono dugme na filt.vazduha:haha:A da ono je za turbo pogon
 
Ajde filter vazduha zastopa pa motor ne moze da dise. Ali gorivo. Mislim meni nema logike.

Lacin, mislim da si pitao za cene novih hladnjaka. Nas domaci Ikaterm je oko 40.000 dinara sa PDV-om, dok je turski oko 12.000 + PDV. Kaze radnik u Juselu da ne zna da li ce iko kupiti domaci. Indijskih izgleda nema. A meni za auto neli lik iz Sapca za polovan trazio 80 evra i na kraju kupim nov za 65 evra. I jos dobijem i fiskalni racun. Sad ko je ovde lud ne znam:ppozdrav:
 
Evo kakav je hladnjak unutri
30mlrwz.jpg
 
Naspi mu masne sode oko 1kg i vozaj ga sat-dva pa isperi i ako treba ponovi opet sve dok se ne zablista!
 
Eh, sad... ne bi ga bilo lose rastaviti... Razlemi se kapa gornja i donja relativno lako i to se doooobro ispere i zaleme se kape nazad. Ovo je bas bas zapeceno i nije samo kamenac, kako mi se cini da tu ima i "mulja" od ulja il nekakvog drugog taloga. Ipak je polovan traktor, pitaj boga ssta je tu sipano od sredstava za cepljenje hladnjaka...
 
Ajde malo se dogovorite vec jednom , kiseline bolje skidaju kamenac od luzina, najbolje sredstvo sto ja znam za skidanje je koje se koristi za pranje muzilica i laktofriza , ona kiselina u 10l kanisterima , domestos i ostala sredstva za kupatila su nista kako taj miks kiselina otapa kamenac, ali koristi se za inox, za bakar i njegove legure pitanje , ja sam prao sa mislim redol(crveni kiselina) za kamenac ali hladnjak vani nije bilo nekog sranja.
 
Gde ima ta masna soda?Sta je to?

- - - - - - - - - -

Eh, sad... ne bi ga bilo lose rastaviti... Razlemi se kapa gornja i donja relativno lako i to se doooobro ispere i zaleme se kape nazad. Ovo je bas bas zapeceno i nije samo kamenac, kako mi se cini da tu ima i "mulja" od ulja il nekakvog drugog taloga. Ipak je polovan traktor, pitaj boga ssta je tu sipano od sredstava za cepljenje hladnjaka...
E to je prava stvar,to je letos moj drugar na zmaju 133 uradio,razlemio,oprao i bacio.Nije vise moglo da se zalemi.To necu sigurno pokusati iako je najlakse za oprati na taj nacin.
 
Prvo da ga operem sonom kiselinom pa cu onda da mu nosim i na otvaranje i na krpljenje kad procuri na 10 mesta:haha:

Sad ozbiljno,koliko povoljno??
 
Jao boze,filter goriva i hladjenje motora.......

Ko nevjeruje što cu mu ja ljepo kažem odmah sprdačija.
Je meni bilo zamjenili i normalno falilo valjda nafte grijat se nesmije da se grije išao bi odmah van iz dvorišta jednom to bilo nisam dve godina filtere mjenjao spojili se.
I pukao remen.
 
Prvo da ga operem sonom kiselinom pa cu onda da mu nosim i na otvaranje i na krpljenje kad procuri na 10 mesta:haha:

Sad ozbiljno,koliko povoljno??
Ja sam pregrejao moj 533 par puta bas zbog zacepljenog hladnjaka,kupio sam traktor nisam znao sta mu sve fali ali primiteio sam da se greje vise nego sto treba,posle nekog vremena izgore dihtung glave ja rasturim glavu ona puna kamenca,ocistim i namestim ali opet nije to to.sve zivo sam ocistio i produvao,prao sam hladnjak ali slaba vajda.Jednog dana rekoh ajde da proverim hladnjak,skinem ga napunim a dole drzim ruku i pustim a voda ide slabo odmah sam znao sta je u pitanju ali kasno.Brat mi je dobar majstor on radi sve,bukvalno sve popravlja ja radim neke druge stvari ali on i hladnjake,raskli smo donji deo brusilicom,ispravili smo jednu oprugu od motorne testere ona od paljenja.taman pase u celiju, onda sam ja svaku ocisti 70% su bile zatvorene.ocistio sam uzeli smo onaj jak fen i kalaj i zalemili sa njime nismo imali veliku lemilicu odradili smo to odlicno evo ga sada da nema termostat nebi mogao da se zagreje.Sada je antifriz i motor sam uradio pre par dana.Moze da se uradi hladnjak samo treba dosta zivaca.
 
Masna soda je koliko se meni cini onaj granulat za pravljenje sapuna.Ima da se nadje po prodavnicama boja i lakova vecinom. Taj hladnjak bilo cime pokusaj oprati i spasti jer to je puno ko brod. Ali skini i vodoravno da stoji i sipaj. Kiseline niposto nesipaj u motor da nebi bilo busnih dihtunga i procurelih pumpi.
U mitrovici je bio ekstra majstor za hladnjake ali nazalost vise ga nema.Sin je isto radio ali otisaou inozemstvo negde tako da ti nisam mogao preporuciti nekog od tih koji se time bave. Nekad sam u Krupnju dok je cinkarnica radila nosio sve hladnjake na pranje ali koje su kiseline potapali neznam jer vazda ima kada sa buckurisima a cesto i miks kiselina. Ni to vise neradi tako da je problem mnogima oko toga.

To ce trebati dobra kiselina i vise puta muckati i ispirati jer takvo nesto zapuseno skoro nisam video. Mozda je pametnije resenje i dobar polovan hladnjak
 
Hladnjak cu skinuti pa cu nesto nasuti,najverovatnije sonu kiselinu sa vodom pa cu da vidim sta ce izaci iz njega.
 
Nazad
Vrh