IMT

Jel moguce podesiti(kako) da mi kocnice hvataju odma na pocetku kad pritisnem pedalu i da pri tome bolje i koce.Kod mene je na 577 od prvog dana kupovine takvo stanje da moram bas do kraja stisnut istu i tek onda hvata,koci ono ali cini mi se da moze dosta bolje,traktor je 577 novi tip.
 
Imam problem na 5136 sa kočnicama. Kad traktor ide u napred neće da koči, a kad ide u nazad onda vataju kočnice. Jel ima ko ideju šta može da bude?

Jesi li ih pokusavao podesiti, dotegnuti. Po nekoj logici ako hvata u rikverc, mora hvatati i prema naprijed??

Jel moguce podesiti(kako) da mi kocnice hvataju odma na pocetku kad pritisnem pedalu i da pri tome bolje i koce.Kod mene je na 577 od prvog dana kupovine takvo stanje da moram bas do kraja stisnut istu i tek onda hvata,koci ono ali cini mi se da moze dosta bolje,traktor je 577 novi tip.
U trubama imas hidraulicne cilindre i njih mozes malo odvrnuti da im pocetni polozaj bude malo siri (tim podesavanjem korigiras potrosnju lamela u kocnicama). Cilindri se nalaze u trubama ispod onih metalnih "tuljaka".
 
Definitivno moram hladnjak ocistiti unutra,jutros sam video kroz cep da je to prilicno zacepljeno,samo je pitanje sta je bas efikasno a da se ne raspadne hladnjak.Sat je proveren,tacan 100%
Sirce....soda....sanitar....sona kisel.....

Danas iz oranja

j6ty7a.jpg


- - - - - - - - - -

I jedna umetnicka na 20cm:haha:3.spora,blokada,patos gas,pogled u nebo:osmeh:

2q1yjo0.jpg
 
Poslednja izmena:
Kakvo ti je sace spolja jesi li gledao pogotovu van precnika ventilatora. Tu ume da zapusi da se samo cudis koliko trvolja navuce.Za unutra soda je mama ili saniper sto je slicno ali ako su polose celije i istanjene moze doci do veselja.Mozda limunska kiselina bi bila bolja samo je duzi proces.Ja bih razblazio sonu kiselinu pola pola i nasuo pa sta bude.Ako je truo on ce pustiti i tu povratka nema ali da se celije ociste od kamenca i taloga i nemoze drugacije. Povrsno ciscenje je pitanje dal ce dati rezultate. dal ti i ubrizgavanje nije malo ranije mozda jer i to hoce da ugreje dobro pod opterecenjem
 
Sace spolja je dobro,i prao sam ga masinom za pranje,cist je ali unutra je lose stanje vidi se kroz cep,do sad i nisam obracao paznju ali sad sam pogledao jer je voda bila ispustena pa se ujutro to lepo videlo.Neznam koliko staje u hladnjak,u ceo sistem stane 16 litara.Da ubacim dve sone kiseline i ostatak voda pa sta bude.

Kakvi su novi hladnjaci:osmeh:Da se odmah raspitam:haha:

Za ubrizgavanje je pumpa crta na crtu i bos pumpa je nova IPM.
 
A ja muku mucim nikako da dosegnem tih famoznih 80 stepeni ma sta radio,razmisljam da li bi bilo pametno stavit na hladnjak nesto da ga bar za trecinu zatvorim?
 
E, vidis Mirko, da ipak treba antifriz u traktoru. Ne bi bilo hrdjanja, kamenca, ne bi morao ispustati navecer i tociti novu ujutro... Radis ko gospodin covjek ;) Zbog minimalne ustede sad imas maksimalnu zajebanciju...


Marko69: Ugradi termostat u traktor i sipaj antifriz, bit ce ti temperatura stalno u zelenom podrucju.
 
Bobo nemoj bezveze se praviti pametan.Dok sam ziv necu nasuti antifriz u traktor.....Ljudi ga nesipaju zadnjih 40 godina i jos radi i traktor i hladnjak.A taj hladnjak je na traktoru od 1982 godine,malo je trajao.....a trajace jos i opet na vodi.

Ujutru vrucu vodu i pali ko mina.

- - - - - - - - - -

I jos nesto,mozes sebe da lazes kako nece zacepiti sa antifrizom.Ja sam rasturio auto motora XXXXX i mislis da su unutra kristalno cisti a svi su sa antifrizom.Pogotovo ovaj danasnji mala privreda.
 
Ako ti voda ne vri odnosno ne ide preko 100C, ako je 95C , to teraj nece biti traktoru nista, za motor je opasnija temperatura 60C i ispod.
 
Sace spolja je dobro,i prao sam ga masinom za pranje,cist je ali unutra je lose stanje vidi se kroz cep,do sad i nisam obracao paznju ali sad sam pogledao jer je voda bila ispustena pa se ujutro to lepo videlo.Neznam koliko staje u hladnjak,u ceo sistem stane 16 litara.Da ubacim dve sone kiseline i ostatak voda pa sta bude.

Kakvi su novi hladnjaci:osmeh:Da se odmah raspitam:haha:

Za ubrizgavanje je pumpa crta na crtu i bos pumpa je nova IPM.
Probaj sa sredstvom za ispiranje sistema za hladjenje (wins,wurth)ponovi postupak 2-3 puta mozda spasis hladnjak.
 
95 je i ja ga pauziram,da ga stalno vrtim u brazdi prokuvao bi 100%.

Na 540 mi je temperatura najveca koju je doziveo kod mene 70 stepeni,sad je preko 1000 sati od generalne i motor je u TOP stanju a za tih 1000 sati najvise je radio na 50-60 stepeni.
 
Sace spolja je dobro,i prao sam ga masinom za pranje,cist je ali unutra je lose stanje vidi se kroz cep,do sad i nisam obracao paznju ali sad sam pogledao jer je voda bila ispustena pa se ujutro to lepo videlo.Neznam koliko staje u hladnjak,u ceo sistem stane 16 litara.Da ubacim dve sone kiseline i ostatak voda pa sta bude.

Kakvi su novi hladnjaci:osmeh:Da se odmah raspitam:haha:

Za ubrizgavanje je pumpa crta na crtu i bos pumpa je nova IPM.
Sve radi samo nemoj sonu da sipaš! Isuviše je agresivna po bakar. Sirće ili limuntusa naspi. Idi ori jedan dan i trebalo bi da popusti.
 
A sanitar.

- - - - - - - - - -

I koliko sirceta,i kad se kaze limunska kiselina misli se na limintus ili....
 
ja san to čistija sa sredstvom za kamenac u zahodima
al je ovo kao "industrijski" firma ECOLAB sredstvo Conti
slično je domestosu,sanitaru... kad je u dodiru s kamencom pobijeli i nagriza ga
skinija hladnjak i nalija čisto(bez razrijeđivanja) pa osatvija da djeluje pa ispra i tako nekoliko puta i očistilo se skroz
 
Meni bio slično počeo 577 da se grije i bili filteri nafte u pitanju zamjenili i normalno .
Na 560 neće da pređe 50 u oranju a gonio ga ima antifriz unutra.
 
Nazad
Vrh