IMT

milan_spay

Član
Učlanjen(a)
5 Apr 2009
Poruka
870
Takav sistem sam imao na rakovici 65 i rešio ga sa fleksom i 1,5m vinkle i jednom šarkom napred kod tegova. Zaboravio sam kada sam zadnji put dirao prednje staklo... :cao:

mmb

Član
Učlanjen(a)
13 Okt 2009
Poruka
172
Kosjerac je napisao(la):
Cije je proizvodnje taj 558 na haubi pise made in yugoslavija a na nosacu tegova made in srbija :haha: :haha: :haha:
:sta:
mislim da puno toga nisi primetio osim obicne nalepnice,nosac tegova je prepravljen tako da se na njega kace tegovi od r 60 a na prvoj slici u unutrasnjosti kabine postoji velika rucka,koju ti verovatno nisi ni primetio,koja ukljucuje blokadu.
Post je spojen: [time]1271536442[/time]

Rale 83

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
22 Dec 2009
Poruka
3.718
PIFTA je napisao(la):
Skida se auspuh pa soferku otbori napred zatim one plekove idu u stranu pa je onda digne i prodje cela vecnost. :haha:
Nije valjda , na mojoj rajki su drzaci gore i nagnes soferku ka auspuhu i podignes nagore ima 2 klina
ako si sam najlakse je staviti na kabini , ako ne palis traktor i neduva kosava :haha: :haha: :haha:
Post je spojen: [time]1271537920[/time]

mityoo

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Dec 2008
Poruka
9.142
Rale 83 je napisao(la):
:haha: :haha: :haha: skinessoferku pa onaj plekic i onda od napred dignes haubu na one 2 rucice iznad nosaca tegova, al nebojtese nije komplikovano :haha: :haha:
I još kažete da je IMT bolji? A otvaranje hauba pola dana posla.... ::lose:: ::lose::

@ Bubu

Ma ne samo poteznoca, već ceo IMT ima da se kupi na otpadu na kilo!

zorancile

Novajlija
Učlanjen(a)
16 Mar 2010
Poruka
3.141
Stvarno mi nije jasno ko je konstruisao haubu za 558 a nije ostavio rupe za sipanje vode i goriva? Mozda nije hteo da hauba bude ista kao Rakovicina? :haha:

mmb

Član
Učlanjen(a)
13 Okt 2009
Poruka
172
Rale 83 je napisao(la):
PIFTA je napisao(la):
Skida se auspuh pa soferku otbori napred zatim one plekove idu u stranu pa je onda digne i prodje cela vecnost. :haha:
Nije valjda , na mojoj rajki su drzaci gore i nagnes soferku ka auspuhu i podignes nagore ima 2 klina
ako si sam najlakse je staviti na kabini , ako ne palis traktor i neduva kosava :haha: :haha: :haha:
Post je spojen: [time]1271505520[/time]

Za gorivo sam stavio univerzalni cep,ali gazda se plasi kradje goriva pa je morao biti neki sa kljucem!
:sta:

pfta

Član
Učlanjen(a)
4 Jan 2010
Poruka
491
@ mmb Ja da sam na tvom mestu ja bi mu zakrpio tu rupu pa nek se pati kad je lud.
Pre su auspusi pretezno bili dole pa je operacija gorivo - voda trajala nesto krace. :haha:

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
27.807
Ja sam takvu donju poteznicu platio 80 evra a gornju 100 evra a da sam znao da ima na otpadima kupio bih onda po 10 komada od svake.Jbg Zetor je Zetor! ::namigivanje:: :cao:

Bosonoga

Član
Učlanjen(a)
17 Apr 2010
Poruka
666
Evo kad se već prepucavate da i ja dodam nešto iz osobnog iskustva. Kod kuće imam IMT 540 i Zetor 4718, prvi je 1976 a drugi 1975 godina. IMT je jedino bolji u košnji jer mu je karadn brži nego Zetorov, a zve ostalo IMT mu nije ni do koljena.

Vrh