IMT

Top link kategorije II (2) to su standardne mjere rupa samo je duljina bitna. gledas da ti gornja poluga navinuta do pola bude jednako dugacka kao i donje otprilke...

Znaci da ti ne moram izvlaciti poteznicu s traktora i slikati? Ako si narucio 100e nije puno jer je to rijetka roba a kako kazu kolege kvalitetnija je od bilo kojeg rucnog rada.
 
Naručio sam poteznicu, ipak je original. Bolje da se ne cimam da je pravim kod majstora. Ne trebaju mi mere.Hvala u svakom slučaju na pomoći. Sutra će mi Jova poslati. Naručio sam i topling polovan original IMT za 5106 od nekog lika iz šida. Kaže da je u odličnom stanju. Nudio mi je i on rudu od poteznice od nekog Zetora, kaže da pasuje na mom traktoru. Sad sam sve kompletirao. Ostaje mi samo da kupim nov preedfilter vaduha onaj iznad haube, ali to moram kad odem u selo da izmerim prečnik cevi na koju se kači. Vidim da ih ima na netu različitih dimenzija pa da se ne zajebem. Hvala Vam puno na pomoći.
 
Kod nas je taj anlaser Lukas 115 eura za S44 a ima isti takav indijac jos jeftiniji oko 90 eura.Za sada niko se ne zali.

Menjaj ti trgovinu,to je strasna trgovina cim ti dozvoljava da seces i brusis anlaser da bi ugradio.

Do sad sam pola dijelova indisjkih prerađivao .
Većinom što ima srpsko odmah uzimam s tim nisam imao problema.
Ali ove tako me kućište termostata za 539 ispatilo moro da ga brusim da stavim deklu na zupćanike.
Jedan kupi lukasov alternator i nisu odmah diode valjale.
A ja gdje god mogu ja ih zaobiđem malo djelova im valja.
Struja im nije jača strana zbilja ovo što vidiš da jedan alanser nov ne valja drobi ne paše sramota
 
Do sad sam pola dijelova indisjkih prerađivao .
Većinom što ima srpsko odmah uzimam s tim nisam imao problema.
Ali ove tako me kućište termostata za 539 ispatilo moro da ga brusim da stavim deklu na zupćanike.
Jedan kupi lukasov alternator i nisu odmah diode valjale.
A ja gdje god mogu ja ih zaobiđem malo djelova im valja.
Struja im nije jača strana zbilja ovo što vidiš da jedan alanser nov ne valja drobi ne paše sramota

Ja nemam tih problema s indijskim djelovima... Kad smo generalku radili na 539 gledao sam po trgovinama djelove i trazio da ih vade iz kutija da vidim "iz prve ruke". Mnogi su hvalili indijske klipove i njih sam razmatrao ali sam vidio da su bili dosta hrapavi naspram ostalih pa ih nisam uzeo. Karike su indijske na preporuku majstora koji je radio generalku. Mislim da je neke djelove u razvodu stavljao indijske jer nije tad bilo srpskih i radi sve bez greske...

Ja imam LUCAS India alternator na jednom traktoru i jos ih u selu ima bar 5-6 i svi rade bez greske. Na tim alternatorima je problem jedna zicica iz vana koja se mora skinuti jer je alternator pripremljen za koristenje na novijim traktorima koji zahtjevaju tu "premosnicu". Na obicnim, mehanickim traktorima se ta zicica odvoji i skine (zicica dugacka 5cm s jedne strane ima oko za pod saraf a s druge je utikac) i alternator radi kao grom. Druga je stvar sto trgovac ne zna sto prodaje i ne zna za taj "problem" pa ljudi masovno vracaju alternatore kao neispravne u trgovinu. Anlaser kazem ista stvar, Indijski radi bez problema na dosta traktora u selu... Jos u zivo nisam vidio kako ceski anlaser radi ali zadovoljan sam i s indijcem.
 
ja sam uvijek da se remontuje alnaser pogotovo ako je to prva ugranja a jos vise ako je iskra ili bosch!
ko ne zna sam sebi da to odradi, to je skupo. jer autoelektricari masno naplacuju sve svoje usluge.
 
Ja nemam tih problema s indijskim djelovima... Kad smo generalku radili na 539 gledao sam po trgovinama djelove i trazio da ih vade iz kutija da vidim "iz prve ruke". Mnogi su hvalili indijske klipove i njih sam razmatrao ali sam vidio da su bili dosta hrapavi naspram ostalih pa ih nisam uzeo. Karike su indijske na preporuku majstora koji je radio generalku. Mislim da je neke djelove u razvodu stavljao indijske jer nije tad bilo srpskih i radi sve bez greske...

Ja imam LUCAS India alternator na jednom traktoru i jos ih u selu ima bar 5-6 i svi rade bez greske. Na tim alternatorima je problem jedna zicica iz vana koja se mora skinuti jer je alternator pripremljen za koristenje na novijim traktorima koji zahtjevaju tu "premosnicu". Na obicnim, mehanickim traktorima se ta zicica odvoji i skine (zicica dugacka 5cm s jedne strane ima oko za pod saraf a s druge je utikac) i alternator radi kao grom. Druga je stvar sto trgovac ne zna sto prodaje i ne zna za taj "problem" pa ljudi masovno vracaju alternatore kao neispravne u trgovinu. Anlaser kazem ista stvar, Indijski radi bez problema na dosta traktora u selu... Jos u zivo nisam vidio kako ceski anlaser radi ali zadovoljan sam i s indijcem.

To je sad kako naletiš ja imam dva indijska altrnatora i nisam imao problema ali nakon ovog alanser više nikad njihov neka im ga.
Kod mene niko ne stavlja indiju kad radi generalke u zadnje vrijeme niko ide pdm s perkins ili npr karikama .
Koliko se meni čini sve su gori dijelovi iz indije malo pomalo .
 
Imas pravo i te kako... Kombajn me u ljetnoj zetvi toliko patio s paljenjem da je to cudo jedno a ISKRA anlaser na njemu. Prvo paljenje jos i nekako al vuce struju kao lud. mjenjali smo akumulatore, cak sam s brene skidao 135ah da upalim s44 motor na kombajnu u pola ljeta... Stari skine anlaser i odnese jednom od boljih elektricara u siroj okolici. Covjek rastavi anlaser odmah i kaze starom da je rotor ostecen i da mora nov rotor u njega. Pita stari koliko ce kostati, i kao posto se znaju i dobri su rotor, pikse, cetkice sve kupno 600Kn (80€) i stari pristane bez mog znanja. Ja vikao na njega je li normalan kad za malo vise para kupim nov indijski anlaser i na kombajnu ima da traje 20 godina... Sta je tu je odemo po anlaser i kaze gaza da je racun 880Kn (120€). Tu su nastale prepirke na sto je gazda rekao da je samo rotor 600kn a gdje su pikse, cetkice i ruke bla bla bla... Pitam ja gdje je stari rotor i sta mu ne valja. Donese mi radnik stari rotor a na njemu se samo pojeo onaj zadnji kanal gdje ide onaj osigurac u obliku potkove. Rotor inace u dobrom stanju...

Reko, vadi taj rotor napolje, pikse i cetkice ostavi, to cu platiti. Odem kod kolege isto elektricara, sastavimo anlaser, nabijem na kraj platnu i s CO2 aparatom na 2 mjesta pecnemo za osovinu rotora, natrpamo masti i zaklopimo anlaser. Eno ga pali ko mutav.

Toliko o deranju elektricara a kolega mi u kucnoj radioni napravio posao samo takav. A ja da nisam trazio stari rotor nazad, on mi ga ne bi ni dao a rotor uredan. Da mi nije bila zurba zbog zetve, odnesao bi kolega rotor na posao i s TIG aparatom navario osovinu i tokar bi odradio nov kanal za originalni osigurac sto je elektricaru vjerovatno i bio plan da ja nisam trazio moj rotor nazad.

Ako se moze remont odraditi, svakako remont ali ako treba nov rotor u iskrin anlaser kupovati, za mene je to bacanje novca i prije kupujem indijca s garancijom i boli me briga.
 
Ljudi, nasao sam nov kompresor za 533 u garazi. Ostao od dedinog traktora, nije nikada ugradjen. Prodao bih ga, pa me interesuje koliko vredi?
 
Deda je preminuo pre mog rodjenja. Taj traktor smo mi prodali pre 3-4 godine. Pa mi sada kompresor ne treba. Znam da mi je otac rekao da imamo taj kompresor, ali tek danas naisao na njega.
 
Ja stavio na kupujem prodajem za 110e, pa cemo videti. Nije hitno, kada je stajao tolike godine, stajace jos neko vreme. Ako treba nekom sa foruma, dacu jeftinije, tj. dogovoricemo se.
 
nov anlaser za 533, star ko zna koliko, valjda nikad ugrađivan. čovjek traži 300€, također i za klipove sa stublinama i letećim ležajevima, stara original kutija za 560, sa karikama, za oko 290€, marka PDM
 
Nazad
Vrh