IMT

Ja sam kod mene stavio onu indisku komplet spojnicu na pumpi vp na 533, zvezda je od gume, za sada radi lepo a dokle će da služi videćamo. Stara spojka se bila pojela i kada se stavi nova spojnica ona je lupala, tako da sam morao celu da je zamenim.
 
Mislim da se taj fiber radi od tekstolita, a pertinaks je izolacioni materijal.

Tekstolit


OSOBINE


  • To je tehnička plastika – laminat izrađen od fenolne smole armirane pamučnom tkaninom.
  • Otporan je na vodu, ulje, benzin, slabe kiseline.
PRIMENA

  • Zbog svojih dobrih mehaničkih osobina koristi se u mašinogradnji za izradu zupčanika, klipova itd.
Pertinaks


OSOBINE

  • To je tehnički laminat izrađen na bazi papira i modifikovanih fenolnih smola.
PRIMENA

  • Zahvaljujući svojim mehaničkim i električnim osobinama koristi se kao elektroizolacioni materijal u visoko i nisko naponskim aparatima u većini industrijskih grana.
Jbem li ga. Meni to skoro pa isto. Znam da su od pertinaksa i lamele na vakuum pumpama za cisterne, aovaj fiber sto sam menjao mi najvise lici na taj pertinaks:ppozdrav:
 
Ne poznam puno ljudi koji imaju 533 ovdje a da s njim rade neke velike poslove. Cuo sam u trgovini dok se o gumenoj spojnici pricalo da je to prava stvar. Tko god ima imalo izradjeniji 533 fiber spojku mjenja malo malo jer su se i "kandze" pojele pa i novi fiber klepece al svi kupuju samo umetke, svima je komplet spojnica skupa. Cija proizvodnja gumene spjnice se ovdje prodaje, nemam pojma. Znam samo da sam na breni skidao kompresor i ta gumena zvijezda je unutra dan danas kao nova a stalno okrece kompresor.
 
Evo koja i slika krša od alansera kako sam obećao.

screen shot windows 7

upload gif from url


Nakon ovog lukas ne bi nikome više preporučio kao da su ga mala djeca radila

l
Druze to sto si ti kupio je teska kopija lukas anlasera,a ja vidim i po cemu,ne samo po odlivcima jer lukas indija ima jako dobre odlivke na anlaserima,pa cak i onim jeftinijim.
Glupo je sto napises da nikom ne preporucujes da kupuje anlaser koji i fabrika ugradjuje,IMT,IMR i Tafe.Neko ovo cita pa ce doci do zakljucka kako je samo Iskra zakon a i nje ima turskih kopija.
Ako kod vas u HR svaki drugi deo je stigao iz neke garaze u Kini kod nas nije bas tako i koliko vidim ljudi se i ne zale bas na delove,rade radnju a uz to koliko para toliko i muzike,po meni i previse muzike,posto smo svi navikli da kupimo nov anlaser za 100 eura i da nas sluzi jedno 40 godina.
 
Bobo, uradi reglažu na 5106, nekako mi prednji trap deluje.... malo nakrivo :osmeh:. A i federe u sicu promeni, najbolje da staviš opruge od auto amortizera da budeš miran :osmeh:

Od sva tri IMT-a, 549 je najlepši.
 
Bobo, uradi reglažu na 5106, nekako mi prednji trap deluje.... malo nakrivo :osmeh:. A i federe u sicu promeni, najbolje da staviš opruge od auto amortizera da budeš miran :osmeh:

Od sva tri IMT-a, 549 je najlepši.

Kao sto rekoh bezbroj puta, na jebe lijep, vec uporan. Svi se kace na farbu i vanjski izgled. Kad bi tako zene birali, brzo bi svi okrenuli plocu ;)
 
Druze to sto si ti kupio je teska kopija lukas anlasera,a ja vidim i po cemu,ne samo po odlivcima jer lukas indija ima jako dobre odlivke na anlaserima,pa cak i onim jeftinijim.
Glupo je sto napises da nikom ne preporucujes da kupuje anlaser koji i fabrika ugradjuje,IMT,IMR i Tafe.Neko ovo cita pa ce doci do zakljucka kako je samo Iskra zakon a i nje ima turskih kopija.
Ako kod vas u HR svaki drugi deo je stigao iz neke garaze u Kini kod nas nije bas tako i koliko vidim ljudi se i ne zale bas na delove,rade radnju a uz to koliko para toliko i muzike,po meni i previse muzike,posto smo svi navikli da kupimo nov anlaser za 100 eura i da nas sluzi jedno 40 godina.

Takav je alanser u svima trgovinama u HR tako da je teški krš i bolje da ga niko ne kupuje imat ce samo problem.
Bolji izbor je češki brzi sigurno.
Koji god njihov dio kupiš ne valja i koštA taj njihov alanser jadni oko 180 eura tako da nije jeftin
i iskra je zakon za ovo smeće
 
Bobo, zato sam i ja napisao to jer sam znao da će te dirnuti. :osmeh:
Ali ipak mislim da i ta farba znači nešto. Kad je nešto uredno i lepo onda je primamljivije, lepše za rad. Koliko malo boje znači i koliko može da promeni. Ne radi se samo o farbi već o čitavom ambijentu koji i podsvesno deluje na tebe. Kad se setim Ćirinih traktora, pa prosto ti milina da radiš ali onda te to dalje vuče da paziš i održavaš... Nećemo dalje u offtopic.
 
Takav je alanser u svima trgovinama u HR tako da je teški krš i bolje da ga niko ne kupuje imat ce samo problem.
Bolji izbor je češki brzi sigurno.
Koji god njihov dio kupiš ne valja i koštA taj njihov alanser jadni oko 180 eura tako da nije jeftin
i iskra je zakon za ovo smeće
Kod nas je taj anlaser Lukas 115 eura za S44 a ima isti takav indijac jos jeftiniji oko 90 eura.Za sada niko se ne zali.

Menjaj ti trgovinu,to je strasna trgovina cim ti dozvoljava da seces i brusis anlaser da bi ugradio.
 
Pozdrav iz Donjeg Srema,treba da zamenim umetke filtera goriva na 539 u prodavnici mi nudi frad (300 din komad) znam da su nekada bili jedni od najboljih na trzistu da li je ostao bar priblizan kvalitet.Ako nije sta preporucujete
 
Kad se već polemiše o brenama, kolegin ts 46 počeo da troši ulje u obilnim količinama iako je generalno rađen pre 3-4 godine. Na kraju ispalo da je turbina razlog potrošnje, skinuta je i bez nje su završili oranje...
Pitanje: dali kupiti novu ili remontovati postojeću i kod koga se obratiti da to uradi kvalitetno i sa garancijom ?
Inače neka engleska marka turbine....

 
Pozdrav iz Donjeg Srema,treba da zamenim umetke filtera goriva na 539 u prodavnici mi nudi frad (300 din komad) znam da su nekada bili jedni od najboljih na trzistu da li je ostao bar priblizan kvalitet.Ako nije sta preporucujete
Da frad je jos uvek najbolji

- - - - - - - - - -

577 prijatelju,evo vec 2 godine imam taj lukasov anlaser na traktoru nista nisam brusio,bogu hvala jos uvek odlicno vrti

- - - - - - - - - -

Prvi komsija nam nudi traktor da proda,u pitanju je 589 duplak,nema kabine,zadnje gume dobre a prednje onako,traktor je od pokojnog komsije a sin to sad prodaje jer zivi i radi u Irskoj,traktor stoji i nevozi se sigurnih 7 ili 8 godina,deca ga upale povremeno i provozaju,godiste je 78,kupljen nov i nikad registrovan.Onako odrzavan,nista preterano,nesto ne radi prednja vuca i volan se ne mota ima onaj kao servo.Koliko to vredi?Motor pali na dodir,bas smo ga palili na ovim minusima bez vode,na mali akumulator upali samo bum,grejac ne radi.Radio je dosta i na njivi i usluzno dok je islo a i po sumi.
Mi imamo 3 traktora,sad ovo nekako mi zao da ode negde a komsija zapeo samo nama.


Vozio sam taj traktor mnogo puta,orao sam sa njim,to ide kao tajfun.Jedino sto nema su kocnice,ja ne pamtim da je ikad u zivotu taj traktor kocio.
 
Kad se već polemiše o brenama, kolegin ts 46 počeo da troši ulje u obilnim količinama iako je generalno rađen pre 3-4 godine. Na kraju ispalo da je turbina razlog potrošnje, skinuta je i bez nje su završili oranje...
Pitanje: dali kupiti novu ili remontovati postojeću i kod koga se obratiti da to uradi kvalitetno i sa garancijom ?
Inače neka engleska marka turbine....


zavisi koliko je ko voljan da plati. ako su radili motor komplet vjerovatno na turbini nece stedit. ja bih odnio u turbo servis uzice. pola bih je nosilo tamo turbine i samo rijeci hvale. jedan u selu vozi audjia a4 1.8t vec 7 godina sa turbinom od njih. odnio svoju doplatio i dali mu remontovanu. nove ja ne bih preporucio da se kupuju. dosta je fals robe na trzistu, mozda i previse. u ove fordove sad sa pola abecede na gepeku stavljaju kineske turbine da ga samo uda a ona poslije 10 hiljada rikne.

- - - - - - - - - -

Prvi komsija nam nudi traktor da proda,u pitanju je 589 duplak,nema kabine,zadnje gume dobre a prednje onako,traktor je od pokojnog komsije a sin to sad prodaje jer zivi i radi u Irskoj,traktor stoji i nevozi se sigurnih 7 ili 8 godina,deca ga upale povremeno i provozaju,godiste je 78,kupljen nov i nikad registrovan.Onako odrzavan,nista preterano,nesto ne radi prednja vuca i volan se ne mota ima onaj kao servo.Koliko to vredi?Motor pali na dodir,bas smo ga palili na ovim minusima bez vode,na mali akumulator upali samo bum,grejac ne radi.Radio je dosta i na njivi i usluzno dok je islo a i po sumi.
Mi imamo 3 traktora,sad ovo nekako mi zao da ode negde a komsija zapeo samo nama.


Vozio sam taj traktor mnogo puta,orao sam sa njim,to ide kao tajfun.Jedino sto nema su kocnice,ja ne pamtim da je ikad u zivotu taj traktor kocio.
moj savjet je da to ne uzimas ako nije extremno jeftino. ja sam kupio 560 u identicnom mozda i boljem stanju. traktor sa 1300 radnih casova. covjek kupio iz opklade jer 82 ili 3 godine je bio manjak traktora kod nas i dolazilo je samo 10 komada u tom turnusu. on je u kafanskoj opkladi kupio taj traktor jer je bio imucan. radio tad u njemackoj. kupi ga malko provoza i njemacka-kuca i sve tako. dofati se jedan komsija da nesto prevuce dofati se drugi da privuce drva i tako je nabio te radne sate. kad sam ga dotjero kuci samo mi je bilo drago i olaksano sto je sve bilo na njemu. ko sto je slucaj ljudi pola dijelova poskidaju jer ne treba. i kako je sve bilo na broju ajmo redom. sva crijeva nova. komplet hidraulika predihtana gume ulja sva. svi filteri. nov auspuh. kocnice komplet sa svim semerinzima. kompletna instalacija dao sam 1600 eura na njega sa novim gumama i jos kojekakvim sitnicama. na kraju me izaso 4200 eura. jos sam sve SAM sebi radio. majstora nije vidio sem provjere dizni. ja mijenjo uloske dihto ga prao rezervar jer se u njemu napravio sloj ko plastobita i to je stopalo ac pumpu. ona je original. napisa ja svasta ali moje iskustvo je to da je bolje kupit traktor koji je u radi bio juce nego drliju koja je 10 godina spava. i opet vozam prevazidjenu tehnologiju sa 3 brzine. cast hidraulici. perfektna za oranje.
 
Znam da su od pertinaksa i lamele na vakuum pumpama za cisterne,
I lameme su od tekstolita, liče na prvi pogled jedno na drugo ali su dva različita sastava materijala. Probali su kod nas da stavljaju lamele od pertinaksa u kompresor za istakanje cementa ali čim dođe u dodir sa uljem one nabubre i zaglave u ležištu ili puknu pa sj..u rotor i posle skuplja pita nego tepsija. A taj tekstolit su slovenci najbolje pravili i kada dođu njihove lamele one sluše baš dugo.
 
Kolege,
molim Vas za mišljenje...Zvao sam Jovu iz neradina ima rudu donje poteznice koja mi treba za 5106. Trazi 100 eura (polovna). Da li je to neka realna cena ili mi se isplati da je pravim???
 
Nazad
Vrh