IMT

Tu dolazi spojnica sa gumenom "zvezdom"
Gumeni deo imaš u MD comerc Beograd a metalne deo spojnice možeš naći kod Reljića i S.Mitrovici

Kolega montoja,
zahvaljujem se na odgovoru,
gumenu zvezdu sam našao ali nisam našao ovaj metalni deo. Imaš neki kontakt od tog Reljića? Jel to neka prodavnica, servis...? Nisam uspeo da nadjem na netu, molim te ako imaš neke podatke od Reljića da mi proslediš?
 
Hvala gosn bobo na brzom odgovoru. Deluje mi da bi mi to pomoglo. Neznam samo mere da li odgovaraju. Sećam se da sam to viđao na starim 533 traktorima. Da li možeš da mi objasniš malo ove pojmove fiber i klepeće i sa gumenim uloškom. Ne razumem se baš najbolje. Zvao sam par firmi koje se bave prodajom elastičnih spojnica i nemaju ili neznaju mere za spojnicu koja mi je potrebna...

Fiber sklopka je umjesto gumenog djela imala dio od "fiber" materijala (neki umjetni materijal slican plastici samo ima u sebi vlakna za ojacanje). Posto je spojnica iz dva djela taj ulozak u sredini prenosi snagu. Kako vrijeme prolazi, taj se materijal trosi kao i sama spojnica i onda krene klimanje dva metalna djela spojnice jer je spojni materijal "fiber" potrosen i unutra klepece. kad slusas stari 533 kako radi, pogotovo u mjestu, to klepetanje se tocno cuje. Nove spojnice imaju umjesto fibera gumeni ulozak u sebi i guma upija te vibracije tokom rada i dugovjecnija je i tisa od starog tipa spojnice.

Sto Montoya kaze, ako imas nekoga da rastura te traktore zovni ga i ne bi trebalo biti skupo kao polovan dio, pogotovo ako vec imas novi gumeni ulozak i nema problema. Ja znam za nekog covjeka iz nekog sela na dnu Fruske gore. (Mislim da se selo zove Neradin a covjek Jovan ili Jovo) Ima navodno u basci 3-4 brene i cerupa ih za djelove kome sta treba.
 
Joca iz neradina je neverovatan taj ne zna sta bi trazio za delove izuzetno je skup al ja mislim da ne postoji deo koji nema jod njega..

- - - - - - - - - -

A sto se tice fibera ima da se kupi original u agronova stara pazova..ovo sto rade od gume je golo govno..traktor radi super 15 min dok se ta guma ne ugreje,onda omekani pa traktor pocne da trokira jer mu se sve vreme pometa palenje..nikako ne bih savetovao jer sam pasirao to na svom traktoru..zvezda od fibera je dugotrajnije i bolje resenje..

- - - - - - - - - -

Da jos dodam mislim da je cena fibera oko 150 200 din nije skuplje..
 
Veoma sam Vam zahvalan na pomoci...nasao sam spojnicu kod Radoslav iz S.Mitrovice. Kompletna, gumeni i metalni deo. Pomogli ste mi puno. Da li kod tog Jovana ima da se nabavi ruda donje poteznice od 5106? Ne mogu nigde da nađem da kupim. Da li možda odgovara sa nekog drugog IMT-a? Fali mi i topling (treća veza). To verujem da mogu da kupim nov, samo neznam koji??? Koje duzine ili kako se to kupuje...imam kuci od rakovice 65 ali mislim da je malo kratak i mozda slab? Imam još neka pitanja a vezano za sledeću sliku...trebam da zakačim sajlu traktometra a neznam da li mi fali pinjon ili je potreban, da li je pinjon isti kao za 577? Da li taj da kupim?
IMG_0278_zpsodbyknxu.jpg
[/URL][/IMG]
 
Ok, sad sam pronašao pinjon za 5100, to bi trebalo da je isti. A jel može neka preporuka za topling??? Da li neko ima neki kontakt od tog Joce iz Neradina?
 
Ne znam za Jocu Jovu ili Jovana ali znate o kome e radi. Ja nisam cuo da je skup, mozda vi znate za povoljnije ali ako covjek ima sve sto nekome treba, ne moze to biti skupo ne znam ja koliko, pricamo o IMT-u ljudi. Da trazi i cjenu koliko novo kosta kad novog nema za kupiti opet nije skupo, ne znam sta fantazirate. Odavde su ljudi isli kod njega i niko se zalio nije. takodjer sam cuo za tog Relica ali ne znam odakle je covjek...

Sto se poteznice za 5106 tice, rekao sam ti da cu poslikati cim budem na selo isao, da ju izvucem moram plug otkopcavati, leci pod traktor, izbiti osigurac i klin i tek onda izvuci poteznicu napolje pod uvjetom da klin nije zapekao. Poteznicu praviti od obicnog zeljeza nikako ne preporucam samo original, pogotovo za tako velik traktor koji vuce velike prikljucke. Za vucu jednoosovinskih prikolica na samom okviru poteznice postoji klin na koji se prikolica kaci a u tom slucaju se ruda poteznice skida s traktora...

Ovakav anlaser sam dobio isti na 5106 i imao je medjuplocu malu na sebi bas zato sto nije pasao kako treba na traktor. Na kombajn nije pasao jer kombajn ima brezone valjda 12mm a anlaser rupe 10 il tako nesto. Kod kolege na s44 motoru stoji bez ikakvih problema u medjuploci bez ikakvih odstojnika samo je razbusio vece rupe za montazu i to je sve mudrost. pali mu traktor i na -10 bez grijaca, zavergla 2-3 puta i pali...

A sto se tice fibera ima da se kupi original u agronova stara pazova..ovo sto rade od gume je golo govno..traktor radi super 15 min dok se ta guma ne ugreje,onda omekani pa traktor pocne da trokira jer mu se sve vreme pometa palenje..nikako ne bih savetovao jer sam pasirao to na svom traktoru..zvezda od fibera je dugotrajnije i bolje resenje..

Ovdje se ne radi o pogonu PVP na 533 nego o pogonu kompresora na 5106. Za pogon kompresora nikako cfrsta veza jer ta osovina iz bloka pokrece i PVP preko zupcanika a kompresor pravi vibracije posto nema konstantno opterecenje i guma upija te vibracije koje se pojavljuju. na kombajnskom motoru je tu hidraulicna pumpa ali ona uvijek radi glatko i bez trzaja tako da njen spoj moze biti direktan, preko cahure.
 
taj anlaser nebi nikako rezao, ni prepravljao, nego vratio, ako neide gore.....ja sam kupio teleoptik AC pumpu, i riknula nakon 150 sati rada, otišao u trgovinu, vratio i dobio drugu, otišla ona ušica gdje se spaja membrana, dobro pa nije u motor otišla, rastavio sam ju, da vidim jesu tu svi djelovi, i bili su.....eto, ja sam kupio najskuplje, kvalitetno i opet problem, a na drugom fergusonu, kupio ga sa turskom pumpom, radi odlično, nema ni kapi goriva na njoj....odradila je sigurno preko 1000 sati, jer skoro je toliko traktor kod mene, a tko zna kada je nova stavljena
 
Ovdje se ne radi o pogonu PVP na 533 nego o pogonu kompresora na 5106. Za pogon kompresora nikako cfrsta veza jer ta osovina iz bloka pokrece i PVP preko zupcanika a kompresor pravi vibracije posto nema konstantno opterecenje i guma upija te vibracije koje se pojavljuju. na kombajnskom motoru je tu hidraulicna pumpa ali ona uvijek radi glatko i bez trzaja tako da njen spoj moze biti direktan, preko cahure.
533 ima pogon PVP preko tog fibera, a takav sistem je i na FAP kamionima (kod nekih ide sa kompresora a kod nekih sa zupcanika u razvodu). Inace fiber je od Pertinaks ploce i vremenom se potrosi pa pocne da klepara, ma da neki teraju dok ne ode nacisto:ppozdrav:.
 
razvodu). Inace fiber je od Pertinaks ploce .
Mislim da se taj fiber radi od tekstolita, a pertinaks je izolacioni materijal.

Tekstolit


tekstolit.jpg
OSOBINE



  • To je tehnička plastika – laminat izrađen od fenolne smole armirane pamučnom tkaninom.
  • Otporan je na vodu, ulje, benzin, slabe kiseline.
PRIMENA

  • Zbog svojih dobrih mehaničkih osobina koristi se u mašinogradnji za izradu zupčanika, klipova itd.
[h=1]Pertinaks[/h]
pertinaks.jpg
OSOBINE


  • To je tehnički laminat izrađen na bazi papira i modifikovanih fenolnih smola.
PRIMENA

  • Zahvaljujući svojim mehaničkim i električnim osobinama koristi se kao elektroizolacioni materijal u visoko i nisko naponskim aparatima u većini industrijskih grana.
 
Meni je pre neku godinu prsao fiber od pertinaksa i pre no sto uspem ja da ga ugasim ugasio se sam ali tako sto je izlomio drzac bos pumpe a sto je najgore i iskrivio osovinu bos pumpe,otad sam kupio komplet spojnicu sa gumom i nemam nikakvih problema.
 
Nazad
Vrh