IMT

kod mene na 560 je iskrin 3kw. traktor okrece ko nenormalan. kad tek okrenem kljuc kojom brzinom i silinom uleti na zamajac to je strasno. svkoro svako ko prisustvuje prvom paljenju kaze nesto je puklo kad zaverglam koliko udari. ali i radi radnju. ove zime u najvecem minusu je palio traktor bez problema. doduse i motor je dobar tek 1500 sati.
 
Tako i meni na m 33 moram odmah maknut prst sključa jer odmah zagrize
I ovaj je palio i sad pali na s 44 bolje neg nov indijski iako je nagorio.
Dijelova nije bilo mislili smo statore nove ali nismo našli za kupit.
 
potrazi kod majstora koji popravljaju alnasere dijelove. polovno je bolje od novog indijskog kineskog.
 
Ma jesam traži ko pol novog alansera .
Vidit cemo vjerojatno cemo nov iskrin kupit i gotovo to sam odmah predlagao al jbg svi gledaju džep
 
raspitaj se kakavi su novi iskrini danasnje proizvodnje. u danasnja vremena sumnjam i u najveca nekadasnja imena koja su vrijedila zlata kad ih pomenes.
 
Jedna preporuka ako budete kupovali alanser za s44 motor preskočite lukasov jer je niš korsti.
Nit može upaliti samo drobi po njemu i čak se moralo brusiti i rezat da uđe .
I sad ide nazad odakleje došao
Druze koliko pratim na casu kod tebe a i kod ostalih clanova iz HR uvek neki problemi sa indijskim delovima,ja stvarno neznam sta se to kod vas prodaje ali kod nas bas toliko problema nema.Ja sam licno ugradio novih anlasera na domace traktore preko 100 komada sigurno,bar 30-40 komada je ugradjeno na S44 Lukas Indija iz crvene kutije i nista nemora da se brusi i doradjuje,sve legne kao saliveno,takodje sam ugradjivao i one male reduktorske,takodje ugradjivao na M motore indijske jeftinije i svaki radi jer su to sve traktori u mom selu i okolini.
E sad druga stvar,ti mozda neznas a i ostali da fabrika Rakovica ugradjuje na nove traktore te anlasere Lukas a ponekad i one male reduktorske i niko se ne zali,pa kod mene ima koliko hoces novih rakovica sa tim anlaserima i na svakoj radi.

Verujem i da indija gresi i svestan sam jer sam se uverio nekoliko puta,niko nije savrsen ali kod tebe ama bas sve indijsko nevalja i neradi,pa majku mu neprave oni delove od papira.

Ako budes dobre srece kupices Iskrin anlaser kopiju Made in Turska,ugradio sam ga u decembru jednom ciki u selo,kostao je 14000 din u juselu(oko 115 eura)Uradili ga turci u orginalu,kao preslikan:osmeh:Ali radi,nemogu da gresim dusu....za sada.

Juce ugradjen na Store 402 mali reduktorski placen 13600 din.Smrzo sam se ziv dok sam ga zasrafio.
 
Ti reduktorski ili planetarrci su veoma brzi alnaseri. Covek je fabricki na 539P (rotcion PVP) dobio takav alnaser (mislim da je bio Ceski) i nikad nije bilo problema sa paljenjem. A vitla kao lud. Traktor je palio na cvrgu sve dok ga nije prodao. Dalje sta je bilo ne znam:ppozdrav:
 
Sto je naj gore, gotovo sam ubjedjen da bi taj s reduktorom lakse palio brenu nego ovaj iskrin sto imam. Treba mu manja startna struja i ne sokira toliko strasno akumulator kao obicni "direktni" anlaseri... On vrti kao brz jer je reduciran. Dizel motoru je potrebno minimalno 60 okretaja u minuti (jedan u sekundi, jel) za paljenje. Problem je samo na hladno pokrenuti kompletan motor dalje je lako ;)
 
Poslikat cu to indijsko smeće , s reduktorom je češki i jeftin ali nema nego do 560 samo .
A iskrin orginal je dobar njih su kupili mahle zato i je cijena narasla.
Ima i prijatelj lukasov na 539 i veli da je nakon koje godine počeo roštati.
Tako da nemam rječi.
Imao sam i indijske lamele na traktoru nisu dugo bile traktor je s njima trzao kad je kretao sad su ruen i nikakvog trzanja nema.
Možda su kod vas bolji dijelovi ali kod nas je koma šta god kupim većinom ne valja i svađa s ovima u trgovini i samo bacam u smeće.
 
Bobo proveri PVP i dizne.Dok smo imali S46 motor na kombajnu bilo je muke kod prvog paljenja.Skidaj anlaser,menjaj anlaser ovo,ono i jok,ništa ne pomaže.Kada je PVP kapitulirala skinuta i odnešena na tariranje.Nakon tariranja i zamene uložaka dizni motor je palio na pogled kako prvo tako i svako sledeće paljenje sa njuškašem anlaserom i starim dugačkim kablovima.
 
Poslednja izmena:
Dobri su ovi novi iskrini anlaseri.
Ja ugradio na 558 hoće da ga iskida kako ga vergla sa 66ah akumulatorom a sad sam skoro stavio stotku akumulator i na minusu upali na čvrgu.
Komšija isti kupio nov za njegov 533 na koji smo stavili motor od 542 i traktor bio u poplavi do volana.
Kad smo izmenjali sva ulja ajde da rasturimo anlaser pošto greota nov je.
Neverovatno kako je zaptiven gumicama i semerinzima kap vode nije ušlo u njega.
I evo 2 godine radi i pali traktor sa njime bez ikakvih problema.
Ali sada su iskrini letrika i 17.000 din. su e sad u juselu koji su ti iskrini i ko ih kopira i pravi neznam.

http://www.letrika.com/katalog/appl...=on&T10=on&T30=on&T62=on&T63=on&T70=on&T80=on
 
Bobo proveri PVP i dizne.Dok smo imali S46 motor na kombajnu bilo je muke kod prvog paljenja.Skidaj anlaser,menjaj anlaser ovo,ono i jok,ništa ne pomaže.Kada je PVP kapitulirala skinuta i odnešena na tariranje.Nakon tariranja i zamene uložaka dizni motor je palio na pogled kako prvo tako i svako sledeće paljenje sa njuškašem anlaserom i starim dugačkim kablovima.

Dizne radjene cim je traktor doteran kuci i od onda je mozda napravio 500 radnih sati. PVP nije skidana ali bi trebalo jer u radu s RD gledam u auspuh i nekad i nekad "prdne" crni oblacak i tako cjeli dan. ler ima miran, fino prima gas, potrosnja "na nivou"...

Problem s losijim prvim paljenjem nije s dovodom goriva, problem je brzina okretanja. Akumulator imam 135Ah i ujutro grijac dok se ne "javi" usis i paljenje s ukljucenim grijacem, krene bijeli dim na auspuh ali nece da sastavi. Pauza 3-4 sekunde i jos jedno krace grijanje da se nakupi toplog zraka u usisnoj grani i BRM pali kao da je topal u pola ljeta ugasen. Kablovi VRELI i kruti kao da su drveni. Vjerujem da imaju kleme slab kontakt i da se tu pojavljuje veliki gubitak struje. Kablove cu svakako pregledati a mozda i zamjeniti cim mi se bude dalo... Dok pali - pali svejedno ga tokom dana gasim samo kad je pauza za rucak.
 
Dobri su ovi novi iskrini anlaseri.
Ja ugradio na 558 hoće da ga iskida kako ga vergla sa 66ah akumulatorom a sad sam skoro stavio stotku akumulator i na minusu upali na čvrgu.
Komšija isti kupio nov za njegov 533 na koji smo stavili motor od 542 i traktor bio u poplavi do volana.
Kad smo izmenjali sva ulja ajde da rasturimo anlaser pošto greota nov je.
Neverovatno kako je zaptiven gumicama i semerinzima kap vode nije ušlo u njega.
I evo 2 godine radi i pali traktor sa njime bez ikakvih problema.
Ali sada su iskrini letrika i 17.000 din. su e sad u juselu koji su ti iskrini i ko ih kopira i pravi neznam.

http://www.letrika.com/katalog/appl...=on&T10=on&T30=on&T62=on&T63=on&T70=on&T80=on

Kupio ih Švabo koliko sam skužio.
Sad gledam njihove proizvode po novim traktorima
 
Ako se kablovi greju znaci ili je los kontakt ili su losi kablovi. A cim se greju znaci da i oni trose struju za sebe i odmah alnaser slabije vrti. Imao sam takav slucaj da je toliko grejalo da mi je istopilo izolaciju na masi i tada je bilo ako upali iz prve upali za drugo verglanje nema struje.
Ja imam onaj indijski brzi alnaser vec tri godine radi kostao je oko 8000. Problem koji sad imam sa njime je da se odlomio deo onog poklopca pozadi gde ide biksna pa se rotor oslanjao na nosac cetkica. I to je tako radilo i palilo samo posle pranja ili kise udje voda pa cetkice zapeknu nece da krene dok rukom ne pomerim rotor prvi put. Sad sam ga skinuo moram da zovem da pitam imaju li taj poklopac ili da nosim kod strugara da mi napravi posebno nosac biksne
 
Letrika je kupila iskara koje je proizvodila elektrostartere , ali nista bitno se nije promijenilo. Ja sam popravljao nedavno iskrin alnaser na belarusu koji je radjen u ukraini ili belarusiji , natpisi su na cirilici iskra i ostalo, djelovi su identicni onom iz slovenije , nosac cetkica sam kupio proizveden u Laktasima (bosna) iskra i odgovara 1:1 , iskra je i potpisana na njemu.

Kad mjenjate alnasere pogledajte u katalogu prave razlicite i neki tipovi postoje za 24V i 12V , takodje postoje od 9 do 11 zuba na bendiksu.

Za jedan tip iskrinog (AZJ) imate proizvodnju iz bivseg sovjetskog saveza imaju iskra licencu, neznam tocno da li je ukraina ili belorusija i mogu se naci tamo gdje prodaju za belaruse ,postoje 12V i 24V i imaju 10 zuba na bendiksu, mislim da su malo jeftiniji od slovenackih.

Mislim da je na imt 539 azj tip anlasera ali od 12V jer na belarusu je 24V ali odgovara nosac cetkica ,piksne sa 539 tipa. Samo sto je ovaj na belarusu od 24V od 4kW , na 539 bi mogao biti 2,7kW ili 3kW.

Evo katalog iskra anlasera
http://www.iskra-agv.cz/us/pdf/starter_motors.pdf
 
Poslikat cu to indijsko smeće , s reduktorom je češki i jeftin ali nema nego do 560 samo .
Možda su kod vas bolji dijelovi ali kod nas je koma šta god kupim većinom ne valja i svađa s ovima u trgovini i samo bacam u smeće.
U bre kod vas nista nema,samo neka sumljiva roba.Kod nas ima mali reduktorski anlaser za S44,ugradio sam jedan takav na kombajn 132 ovog leta,a i Rakovica ugradjuje na 76-ce te anlasere i lukasove.Mana tih malih anlasera je sto nemogu dugo da verglaju kao ovi veliki,oni su za sistem upali i teraj i za te pare su odlicni!!

Evo ga 14000 din
http://www.agrim.rs/product/anlaser-12v2-7kw-10z-s44-magneton-brzi/

- - - - - - - - - -

Ja imam onaj indijski brzi alnaser vec tri godine radi kostao je oko 8000. Problem koji sad imam sa njime je da se odlomio deo onog poklopca pozadi gde ide biksna pa se rotor oslanjao na nosac cetkica. I to je tako radilo i palilo samo posle pranja ili kise udje voda pa cetkice zapeknu nece da krene dok rukom ne pomerim rotor prvi put. Sad sam ga skinuo moram da zovem da pitam imaju li taj poklopac ili da nosim kod strugara da mi napravi posebno nosac biksne
Evo ga sve ima za male pare,narucu ima na stanju za smesne pare.
http://www.agrim.rs/product/poklopac-anlasera-lucas-zadnji/
Vise nemaju taj problem ovi jeftiniji lukasi,imaju pojacano zadnje deklo.
 
He gle nisam ni trazio. Pa ovo jeftinije nego da se pravi. E moj je bio slabiji nije imao ove kosnike trouglaste. Jos sam ga ja i naso pa sam ga izgubio negde taj odlomljeni deo. Inace alnaser radi sasvim ok za te pare
 
Postavljam ovo pitanje u korist prijatelja koji se "malko" igrao s bošpumpom od traktora IMT 558 pa sada ne zna gde je šta bilo...
Stvar je u sledećem:
Na prvoj slici koju sam postavio, u koju "rupu" treba da dođe ova mala "štanglica" ne znam kako drugačije da je nazovem, na ovom "leptiru, šiberu" jbmliga, sada stoji u 2. da li je to ispravno?
Evo slika pumpe:
24_01_16_1627.jpg

24_01_16_1628.jpg
 
Sad me kablovi prcaju, dosta se griju kad traktor pali, pitaj boga kolike gubitke imam

To moze da ne bude do kablova vec da su namotaji malo u spoju u rotoru ili u statoru,rezultat toga je malo sporije okretanje i povlaci do 50% vecu struju.To elektricari skoro da ne mogu ispitati zato sto vecina nema odgovarajuci alat.
 
Nazad
Vrh