IMT

Releji se ugrađuju da štite osigurače.

Na koji nacin ih stite?

- - - - - - - - - -

Mislim da grešiš, ne znam za automobile novije generacije ali na starim automobilima releji su postavljeni za dugo i kratko svetlo a to znači da su nekada i po desetak sati uključeni pa im nije ništa i traju godinama

Da, ali to je takav tip releja(odnosno spulna) koji to izdrzava.
 
Nek se relej grije koliko hoce, opet se manje grije nego osiguraci i prekidaci koji se na IMT instalacijama tope tjekom dugosatnog rada. Relej se istopiti nece i to mi je dovoljno. Desavalo mi se da dodjem kuci i ne mogu ugasiti svijetla jer se prekidac istopio. S relejima nema tih problema.
 
Ja sam ugradio od forda nekog relej za bravu, namenjo sam se brava dok nisam stavio relej, mislim da je od 40w, ako se dobro secam.
 
Pozdrav svima. Predpostavljam da je u ovih nekoliko hiljada strana vec bilo reci o ovome, ali ko ce to naci sada.. Pa eto, verovatno cu ponoviti temu ali mi je potreban savet.
Kupili smo traktor imt585 74 godiste. U saobracajnoj pise da ima oko 43kw, sto mu dodje oko 58konja, (mogu da pogresim za malo, nije mi pri ruci saobracajna ali grubo gledano to je to), pa me interesuje koliko zapravo taj traktor ima konja? Cuo sam "u proalzu od nekog" da je u opsegu od 60ks do 80ks u zavisnosti od pumpe za gorivo. Interesuje me kako mogu da proverim koliko zaista konja ima, i ako ima tih 58-60, koliko je zahtevno "pojacati" ga.. I sta to za sobom povlaci (kolika su ulaganja, da li je stetnije ili nema uticaja na "zdravlje" motora, itd.) Inace traktor vuce imt 757.2 bez problema. U sustini nije mi ni neophodna neka dodatna snaga jer predpostaljam da trobrazni plug (ovaj 757) svakako ne bi mogao da povuce, ali s druge strane ako nisu strasno velika ulaganja i nema stetnih efekata mozda i nije na odmet.. Pa me interesuje misljenje iskusnijih ljudi, posto sam ja ipak amater.
Inace kod mene je 5godina, jako sam zadovoljan traktorom, septembra-oktobra nakon oranja se parkira u garazu, ispusti voda i gotovo ne pali do maja-juna, a tada samo sipamo vodu i pali "na pola kljuca". Kad god ga palim izmami mi osmeh na lice jer svaki put ocekujem neko verglanje i muke oko paljenja jer nije koriscen mesecima, ali nikad ne izneveri. Za ovo malo zemlje koju imamo izuzetna masina a vrlo jeftina.

Hvala unapred svima.
 
Nek se relej grije koliko hoce, opet se manje grije nego osiguraci i prekidaci koji se na IMT instalacijama tope tjekom dugosatnog rada. Relej se istopiti nece i to mi je dovoljno. Desavalo mi se da dodjem kuci i ne mogu ugasiti svijetla jer se prekidac istopio. S relejima nema tih problema.
Moze li neka slika kako si to uradio. Kod mene se tope osiguraci a prekidac je dobar. Bil ja mogo taj relej il nesto drugo ubacit izmedju osiguraca i prekidaca?

Sent from my HTC Desire 610 using Tapatalk
 
Gledaj, relej ti rasterecuje samo prekidac, ako palis svijetla preko bravise, neces imati problema ona to podnosi bez brige. Ja sam i osigurace mjenjao na noviji tip, ubodni tako da se oni vise ne tope a i 8 komada sam rasteretio na 12 tako da se vise toliko ni ne griju...

Slikati ne mogu, da dodjem do releja moram pola plastika i limova oko volana skidati a to mi se nikako ne da...
 
Naisao sam danas, ceprkajuci po netu na ove traktore:

1zedoxt.jpg


2yv8ebm.jpg


335fg46.jpg


U pitanju je neka firma IMT BULL POWER TRACTORS iz Pakistana, pa me zanima da li neko zna nesto vise o ovome??
 
Vec je bilo price uzduz i poprijeko o ovim traktorima ovdje, nendavno su postavljane slike bas u ovu temu kako mi se cini bas jucer-prekjucer...
 
najbolje je skidat releje sa auta. najkvalitetniji su. ovo sto kupis novo marke topran i slicni su losi i znaju zezat. ja redovno skidam sa golfova i slicnih po otpadima. vecinom tu bude marke hella.

- - - - - - - - - -

zna li se cijena nekog modela ovih replika?

- - - - - - - - - -

Moze li neka slika kako si to uradio. Kod mene se tope osiguraci a prekidac je dobar. Bil ja mogo taj relej il nesto drugo ubacit izmedju osiguraca i prekidaca?

Sent from my HTC Desire 610 using Tapatalk
da ti ne objasnjavam evo slika. ovako ja radim i na ovaj nacin je sve zasticeno. vrijednosti su primjer. one zavise od mnogo cega.

BhmtSmQ.png
 
znas kako. ja ovako volim da odradim jer je najsigurnije. sto ameri rekli: "bulletproof".
ja na jedan osigurac od 10A zakacim 8 komandih kola. i to radi bez problema.

- - - - - - - - - -

Za ovaj relej ti trebaju dve velike buksne, a imaš i onih drugih releja što idu 4 jednake buksne.
na ovom releju i slicnim nisu bez veze 2 stopice vece. jer preko njih protice struja od 20 do 40A. na ovom konkretno 20A , na malim buksna je veci prelazni otpor i samim time je vece grijanje i eto topljenja i pozara i svega. lakse je kupit 2 buksne nego gasit vatru u najgorem slucaju
 
Hoce mi neko objasnit kad stavljate releje?
Kod mene sam postavio dva manja fara sa zadnje strane kabine i nisam nikakve releje koristio da li i tu trebaju releji,da li je fabrika i kod prednjih farova postavljala isto releje?
 
Hoce mi neko objasnit kad stavljate releje?
Kod mene sam postavio dva manja fara sa zadnje strane kabine i nisam nikakve releje koristio da li i tu trebaju releji,da li je fabrika i kod prednjih farova postavljala isto releje?
Fabrika nije stavljala releje(bar na starijim modelima nije,za mladje nznm mada cisto sumnjam).A oni se stvaljaju da bi se rasteretili kontakti brave koji bas i nisu pravljeni za velike struje,i korisno je ako za te dodatne farove stavite i releje,cak sta vise nije lose da i na postojece (prednje ) dodate releje.
 
Nazad
Vrh