IMT

Kako izlgeda taj relej to se i meni desava kad upalim zadnja radna u njima H3 sijalice a na tom osiguracu su mi i zmigavci pa malo malo se istopi osigurac :/ i kako se to ugradjuje?
Najobicniji rele, kao sto ga je Bobo opisao. Ima ga na skoro svakom autu, a na otpadu ga mozes naci takoreci dzabe. Imam ih vazda, a skoro svi su sa nekis nemackih auta. Najbolje nadji sa nekog Golfa 2, kod table sa osiguracima ima vazda releja poubadanih.

A sto se tice ulja preradjenog ulja u rezervoaru, ja sam to jednom radio jer je otisla membrana od AC pumpe. Krenuli ja i tata u oranje i kako koji krug, ono sve manji pritisak ulja, da bi na kraju stanje bilo takvo da je na cep za dolivanje izbacivao ulje, a pritisak na patos gasu bio oko 0,5bar. Brze bolje do prijatelja (najblize gde mogu da popravim) i ispustaj ulje, menjaj AC pumpu i ulje. To ulje pomesano sa naftom sam procedio i na 50l dizela sipao oko 5l te mesavine. Nije neka kolicina, a nije ni bilo problema, osim sto je malo vise cadilo na auspuh:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Dobri ste,citam ovo na zadnjim stranama,svi greskom nasuli u rezervoar 10-20 litara preradjenog ulja:haha:ajd za benzin razumem on je ko i nafta-danas.
Da smo mala deca pa da se lazemo,kako sipete gorivo,uzmete kantu,levak i okrenete glavu na drugu stranu i samo sipaj pa sta udje:osmeh:
Kako se ne zeznete pa naspete kantu novog ulja u rezervoar ili vodu,antifriz...
Kod mene je bilo 5l benzina u balonu od vode pod supu za trimer , a ujedno su bili baloni od nafte od 10l dizela . Jbg nameatilo se sipao balon dizela i balon benzina.iata boja a nije bas obracao paznju. Brzo je primetio samo u transport isao traktor i onda ispustio sve i zamenio filtere ali je steta bila napravljena. Bosista mi kaze posle kao da je kao orao mogao je karike i klipove sa je sjebe, od velike temperature.
 
Dobri ste,citam ovo na zadnjim stranama,svi greskom nasuli u rezervoar 10-20 litara preradjenog ulja:haha:ajd za benzin razumem on je ko i nafta-danas.
Da smo mala deca pa da se lazemo,kako sipete gorivo,uzmete kantu,levak i okrenete glavu na drugu stranu i samo sipaj pa sta udje:osmeh:
Kako se ne zeznete pa naspete kantu novog ulja u rezervoar ili vodu,antifriz...
Posto vidim da si jako duhovit i ovo na moj racun se odnosi i da si citao sve mozda bi i shvati kako je doslo do greske ali ajde da probam da ti objasnim noc(mrak) ne koristim levak jer mi je rezervoar nizak(zetor 7011) kanta koju koristim za naftu brat nasuo ulje i ostavio opet medju kante sa naftom verovatno je i umor doprineo da ne primetim razliku kada ceo dan provedes u traktoru u branju pa ti sve i utrnuto,a i zurba da to odradim pa da idem na spavanje jer ja sam jako nervozan lik i ne volim da ujutro gubim vreme na tankiranje goriva jedino sta ujutro pogledam je ulje u motoru,a sve ostalo se odradi po parkiranju masine u dvoriste.
 
ja sam sipao prerađeno ulje u fergusona, na rezervoar od 30 litara, oko 5 litara, jer tada je bilo jako gusto sa parama, neponovilo se, a trebalo je ići raditi neke usluge, a fali goriva, pa što mu bude, i sve je odradio kako treba, gorivo u čašici je bilo crno, nikakvih problema nije bilo, dobio zarađen novac i kupio goriva, poslije više nisam sipao.....a neki ljudi godinama tako voze ruse i ursuse i nisu imali problema
 
Kod preradjenog ulja moze biti problem kakavo je,jel ima finih opiljaka u sebi,koliko je dobro filtrirano.Drug radi na auto otpadu,noviji auti stizu iz inostranstva i on samo sipa pola euro dizel pola ulje iz motora,ali to su lepa ulja.I z traktora kad izadje nije ni za mazanje daske:osmeh:

Tomo,FAP 1616 klipnjaca je izletela napolje zbog velike potrosnje ulja a nismo sipali redovno,malo se ja salio.Vazno je da ima ulja dovoljno pa kakvo god bilo.
 
24muzqh.jpg
Nekada su ove karike bile prva ugradnja u mnoge IMR motore sto je opisano i u radionickim prirucnicima IMT-a i uputstvo kako se montiraju,tacnije kako se pakuju listovi,a mnogi ne upakuju kako treba pa posle kazu kako nevaljaju.Za sada jedino ovo pakovanje smatram orginal proizvodom a sve ostalo je pod znakom pitanja,pa kako ko prodje.

bilo bi dobro (u ovoj temi ili u onoj o djelovima za generalku) da ko zna nek napiše šta je sve od djelova original(prva ugradnja) mislim koje sve firme koji djelovi. ili još zanimljivije npr. koji su strani djelovi ugrađivani. evo ja imam IMT 533 iz 1973.g i na njemu je sat za tlak ulja yenkay(ispod piše made in india), i isti tako kompresor na njemu nije prva peroletka nego sundaram clayton isto india.
tako po ovom tvom postu ispada da su i karike ugrađivali indijske još tada?


- - - - - - - - - -

Evo par slika popravka deferncijala 539, od pre par dana.
kda1ki.jpg
[/IMG]
i1z447.jpg


- - - - - - - - - -

napiši šta si sve napravio, koji djelovi,cijena i di si kupio itd
bojim se da i mene čeka slična operacija u sljedeće vrijeme :osmeh:
 
Sta je ovde uopste neispravno,meni ovi delovi ovako na slici izgledaju u super stanju.Sta je crklo
 
Nije neki veliki problem, ja sam na 549 ugradio umjesto "glaven" kutije s 8 osiguraca 12 ubodnih osiguraca i tako rasteretio postojecu instalaciju, ugradio releje samo na kratka/duga za probu i radi fantasticno. Iduci puta kad budem radio servis na traktoru, ugradit cu i releje na radna svijetla i mir boziji.
Od koliko ampera treba da budu releji za svetla?
 
Gledaj, osiguraci su 8A svi osim glavnog ako se ne varam, tako da bi 10A relej trebao odradjivati posao bez brige. Ne znam kakvi su kod mene, ali nema vise topljenja osigiraca i prekidaca od kako su ugradjeni.
 
Tako su mi i rekli juce u radnji auto delova.Imaju od 20,30,40 A,a da pitam elektricara koji bi trebalo staviti.Releji su Cajevac,a cena je oko 450 din/kom.
 
Releji od grejaca su 70-100A, i najbolje je radi trajnosti staviti takav.
Inace relej nije najsrecnije resenje za potrosace koji dugo rade, jer se spulna greje i postoji rizik da izgori..

Postoji bolja stvar koja se zove Solid State relej, a on radi na principu poluprovodnika(elektronska sklopka) i nema taj problem grejanja od trajnog opterecenja.
 
Releji od grejaca su 70-100A, i najbolje je radi trajnosti staviti takav.
Inace relej nije najsrecnije resenje za potrosace koji dugo rade, jer se spulna greje i postoji rizik da izgori..

Postoji bolja stvar koja se zove Solid State relej, a on radi na principu poluprovodnika(elektronska sklopka) i nema taj problem grejanja od trajnog opterecenja.
Mislim da grešiš, ne znam za automobile novije generacije ali na starim automobilima releji su postavljeni za dugo i kratko svetlo a to znači da su nekada i po desetak sati uključeni pa im nije ništa i traju godinama
 
Nazad
Vrh