IMT

iz cjelokupne price sam shvatio da se preradjeno ulje sipa u KARTER motora jer ga motor trosi. i zbog tog klipnjaca nije izletila napolje. a kad se sipa u REZERVAR goriva ne znam sta bude. jedan jedini koji je to radio je potrosio preko 3 tone u IMT 555 prije 20 god i nsita ga nije zezalo. poslije tog ej prodo traktor
 
Zna li neko gde ima da se kupi ovakav prekidac za novije instrument table?

Bobo, imaju li ovi prekidači neke oznake?

Ovo bi trebalo da su Hella prekidači. Probaj na ovom mestu: http://www.vessax.rs/index.php/site/products/id/he
(vidi niže, oznake su 6FH 007 832-051 ) a imaš informacije i ovde: http://srdocz.com/doc/109818/hella-prekidači-na-tabli
http://autoagent.info/hella-prekidac-6fh-007-832-051-253229

Ovakve prekidače ugrađuje Ikarbus u tablu na svojim vozilima. Javi mi ako ne nađeš na prvom linku, naći ćemo ih drugačije samo nisu jeftini.
 
Jeste "HELLA-Germany".Oznaka mu je 7832-45,a ima 5 izvoda.
Ne znam zasto su skupi,kad i nisu bas nekog kvaliteta.Ne koristim ja to cesto,ali nesto su poceli da ne rade kako treba,ovaj za svetla i jedan od zadnjeg radnog fara...
Znas li mozda cenu,otprilike?
 
u to ne ulazim. nisam nikad radio generalnu pa samim time nisam ubacivo nikakve dijelove za koje mogu rec dal valjaju ili ne.

- - - - - - - - - -

ja jesam i kompletna okolina s npr karikama .
Loši majstori stavljaju indiju koja je mekana i brzo se troši.
dok pdm tvrd jako i kombinacija npr karika.
I mene su na 33 preveslali i ubacili indiju dugo duralo nije .
Tako da glupo je usporedit npr s indijom konzervom kao da ribice kupujem
 
Jeste "HELLA-Germany".Oznaka mu je 7832-45,a ima 5 izvoda.
Ne znam zasto su skupi,kad i nisu bas nekog kvaliteta.Ne koristim ja to cesto,ali nesto su poceli da ne rade kako treba,ovaj za svetla i jedan od zadnjeg radnog fara...
Znas li mozda cenu,otprilike?

Pa kad ih mnogo koristiš. :osmeh: Na 16. stranici ovog linka piše

Design life
13.5 V
250,000 switching cycles at 6 A
150,000 switching cycles at 10 A
20,000 switching cycles at 16 A

Znači da si ih pritisnuo više od 250 000 puta na 6A . Što stišćeš toliko? :haha:

Precenjeni su jer su Hella, nemački. Cena je 20e. Poslaću ti link na PP da ne trujemo temu više.
 
Ja sam potrosio 100l preradjenog ulja u rakovici i u fordu pola evrodizel pola ulje ali dobro ulje cisto, nije bilo nikakvih problema ali nije ni pametno raditi tako nesto.
 
Brankoviću imam jedan takav viška.Bio je na Golfu 2 a služio kao taster za paljenje sva 4 žmigavca.Treba samo da proverim koliko izvoda ima.
 
250000 puta????!!! :haha: Pa,ja ih nisam pritisnuo ni 100 puta,retko kad radim nocu :osmeh:


Na IMT s ovakvim prekidacima se MORA ugraditi relej na svijetla i kratka/duga kao i na radna svijetla. Dok nisam ugradio releje, stalno su mi se topili prekidaci i osiguraci. Previse struje da bi islo direkt preko prekidaca. Ja imam srece pa je prekidac pozicija/kratka kao od stojadina a njih fala bogu ima po bascama ovdje cjelo cudo. Trenutno sam na 5 ili 6 prekidacu i to je taj od kad su releji ugradjeni i nema problema. Cesto radim nocne smjene s 549 i imam na njemu 4 radna svijetla i bez releja se malo-malo nesto topilo...
 
Na IMT s ovakvim prekidacima se MORA ugraditi relej na svijetla i kratka/duga kao i na radna svijetla. Dok nisam ugradio releje, stalno su mi se topili prekidaci i osiguraci. Previse struje da bi islo direkt preko prekidaca. Ja imam srece pa je prekidac pozicija/kratka kao od stojadina a njih fala bogu ima po bascama ovdje cjelo cudo. Trenutno sam na 5 ili 6 prekidacu i to je taj od kad su releji ugradjeni i nema problema. Cesto radim nocne smjene s 549 i imam na njemu 4 radna svijetla i bez releja se malo-malo nesto topilo...
Relej je cudo. Nikako da stignem da uradim instalaciju na traktorima. Mogu da je skarabudzim za dan da traje dok se ne ugreju farovi, ali da bi se uradilo kvalitetno sa relejima treba malo vise vremena. A imam sav materijal:sjasi:
 
Nije neki veliki problem, ja sam na 549 ugradio umjesto "glaven" kutije s 8 osiguraca 12 ubodnih osiguraca i tako rasteretio postojecu instalaciju, ugradio releje samo na kratka/duga za probu i radi fantasticno. Iduci puta kad budem radio servis na traktoru, ugradit cu i releje na radna svijetla i mir boziji.
 
Brankoviću imam jedan takav viška.Bio je na Golfu 2 a služio kao taster za paljenje sva 4 žmigavca.Treba samo da proverim koliko izvoda ima.
Ako ima stepen-iskljuceno,prvi stepen pozicija i drugi stepen za srednje(oboreno) svetlo,onda moze da odgovara.Ovaj kod mene ima 5 izvoda,ali mislim da moze i sa 6.

Nije neki veliki problem, ja sam na 549 ugradio umjesto "glaven" kutije s 8 osiguraca 12 ubodnih osiguraca i tako rasteretio postojecu instalaciju, ugradio releje samo na kratka/duga za probu i radi fantasticno. Iduci puta kad budem radio servis na traktoru, ugradit cu i releje na radna svijetla i mir boziji.
Imam problem da mi se greje jedan osigurac,pa mi rekao jedan majstor da namestim jedan "ubodni" jaci osigurac.Tako ja i uradim,ali cim ukljucim neki potrosac,opet dolazi do grejanja i taj ubodni se istopio.Kontakti svi provereni,sve i redu.
Moracu i ja da ugradim te releje...
 
Kako izlgeda taj relej to se i meni desava kad upalim zadnja radna u njima H3 sijalice a na tom osiguracu su mi i zmigavci pa malo malo se istopi osigurac :/ i kako se to ugradjuje?
 
Mala kockica s 4 izvoda. Kad se relej ugradi, prekidac tad pali relej, a relej dalje pali potrosace i relej dura struju potrosaca dok prekidac i dalje trpi samo struju koju relej treba za svoje ukljucenje (citaj: zanemarivo).

Kako sam i napisao, umjesto 8 originalnih u "glavnoj" kutiji s osiguracima, ja sad imam 12 ubodnih da se malo i ti osiguraci rasterete. Imao sam problema s jednim koji je izgarao ali sam skuzio da je to do zica za stop svijetla koje su bile izguljene pa su pravile probleme, od kako sam te zice zamjenio, blic, sirena i stop svjetla koji su na tom osiguracu rade bez greske...
 
Preradjeno ulje od benzinca moze i tako nekako se sipati u rezervar,ali od dizela ono kao katran crno nikako.ja se jednom zajebem i sipam,i da ne pisem odiseju kako sam prosao i koliko puta zamenio filtere u roku od dva dana,pa prao na kraju i rezervar i cak tad prvi put cistio onaj mali filter u rotacionoj pumpi/do tad nisam ni znao da postoji/pa mi ispade onaj valjcic sto ulazi u oprugu pa ne znam koja strana ide nadole,pa onako masnih ruku trcim u kucu jer se setio da ste negde polemisali i cak izbacivali sliku motaze istog,pa dok to sve nasao,pa rekoh sebi da me jebe preradjeno ulje,otad mu sipam samo evro dizel.
A karicenje kao sto sam i ranije rekao ima vrlo slabog efekta tako da se ne isplati rastavljati motor a ne ishilznovati ga.Na primer ako hoces neku ustedu bolje je uraditi hilzne i staviti nove karike na starim klipovima,mislim ako nisu napucali tj bar vizuelno osteceni,i to ce biti efekat od nekih 90% a staviti samo karike dobijes samo nekih 20% poboljsanja pa sad vidi kolika je razlika za male pare.
 
Motorno ulje ima deterdzentna svojstva , odnosno treba da rastvara garez koja se stvara prilikom izgaranja u cilindrima. Filteri to treba do odredjene mjere da filtriraju.

Kad vi takvo preradjeno ulje bogato sa finom garezi sipate u gorivo imate vrlo fino poliranje prvo elemenata u PVP pa dizni a onda i cilindara , jer ne samo sto se nova garez stvara zbog nekvalitetnog goriva vec ubacujete dodatnu sa preradjenim uljem koja izgori , vrlo korisno samo nastavite , preporuka sto prljavije ulje to bolji efekat ima:haha:
 
Ja sam predprosle jeseni greskom nasuo oko 20l preradjenog ulja u traktor i do podne je traktor nekako i radio ali od podneva jedva se kuci dovukao bukvalno ulje se izdvojilo iz nafte i plivalo po povrsini morao sam sve iz rezervara ispustiti i prati ceo sistem novi filteri i novu naftu jedva je posle sat vremena proradio kako treba traktor.Ulje je bilo iz bratovog kamiona on menjao i budala dodje uzme mi kantu za naftu i kada je doneo ulje stavi je medju kante sa naftom ja uvece ajde da natankiram traktor i ne gledajuci naspem tu kantu,a ulje je bilo sinteticko posto je kamion nov jos najgore otac brao sa traktorom i covek hteo da skida pumpu da nosimo kod bosiste ili novu da kupimo sreca i jedna i druga opcija su bile moguce tek za tri dana ja ga ubedim da saceka jutro kao pametnije je od noci:osmeh: i onda ja u ponoc izlazi napolje i pod baterijom sve sredjuj na traktoru doslo mi brata da zadavim,a ocu ni dan danas nisam rekao sta je bilo i da sam slucajno nasuo preradjeno ulje u rezervoar jer bi ja bio zadavljen od strane oca. Ujutro ja pre njega ustao upalio traktor i ostavio ga da radi dok nije proradio kako treba!Inace simptomi su bili sledeci poceo da dimi i da gubi snagu iako je u rezevoar stalo bili jos 50l evro dizela.Cak ni ja nebi znao sta je bilo da mi keva nije rekla e bio Gile i doneo ti kantu ulja preradjenog uzeo je neku tvoju kantu negde je nazada ostavio:udri: tako da moje iskustvo sa preradjenim uljem je jako lose i nebi nikome to preporucivao da radi em nije zdravo za traktor em je jako KANCEROGENO za vozaca!Cak i ako vam motori trose bolje sipati najjeftinije motorno ulje nego najbolje preradjeno!
 
Ovako je kod mene otac greskom nasuo benzin umesto nafte. Ishod je bio da traktor se zagusi i onda odjednom dobije gas.. ishod je bio da se zeznuo element i ventil na pvp, koja je liniska. Sreca je bilo u traktoru oko 10l ev dizela i sipano 5 l benzina.
 
Dobri ste,citam ovo na zadnjim stranama,svi greskom nasuli u rezervoar 10-20 litara preradjenog ulja:haha:ajd za benzin razumem on je ko i nafta-danas.
Da smo mala deca pa da se lazemo,kako sipete gorivo,uzmete kantu,levak i okrenete glavu na drugu stranu i samo sipaj pa sta udje:osmeh:
Kako se ne zeznete pa naspete kantu novog ulja u rezervoar ili vodu,antifriz...
 
Nazad
Vrh