IMT

Mislio sam da je najbolji Motins zato sto je i najskuplji,ali uzimam vase misljenje u obzir.Malocas sam svracao u jos jednu radnju i tamo mi kao najbolju kombinaciju nude Petar Drapsin i NPR Karike.I bas sam gledao kutiju od karika jeste pise Germany i njihov sajt ali po tome decidno ne stoji da je proizvedeno u Nemackoj,i siguran sam da nije ali pa i znam gde god da je napravljeno ipak nije lose jer nebi dozvolili Nemci da se neka total losa roba vuce pod njihovim imenom.

Ista kombinacija kod mene ugrađena i milina nema kapi ulja da diže .
Pali lijepo karike su jako žilave kad sam ih ugrađivao vidi se puno bolje od neke indije.
 
Mislio sam da je najbolji Motins zato sto je i najskuplji,ali uzimam vase misljenje u obzir.Malocas sam svracao u jos jednu radnju i tamo mi kao najbolju kombinaciju nude Petar Drapsin i NPR Karike.I bas sam gledao kutiju od karika jeste pise Germany i njihov sajt ali po tome decidno ne stoji da je proizvedeno u Nemackoj,i siguran sam da nije ali pa i znam gde god da je napravljeno ipak nije lose jer nebi dozvolili Nemci da se neka total losa roba vuce pod njihovim imenom.
ne bih se slozio sa tobom da se oni toliko brinu sta se nama prodaje.
 
24muzqh.jpg
Nekada su ove karike bile prva ugradnja u mnoge IMR motore sto je opisano i u radionickim prirucnicima IMT-a i uputstvo kako se montiraju,tacnije kako se pakuju listovi,a mnogi ne upakuju kako treba pa posle kazu kako nevaljaju.Za sada jedino ovo pakovanje smatram orginal proizvodom a sve ostalo je pod znakom pitanja,pa kako ko prodje.

- - - - - - - - - -
Ove karike je bas hvalio jedan nas bivski kolega. Sama Indija ima dobar celik kao bazu za sve delove koje pravi, ma da i oni imaju "malu privredu" ciji delovi najcesce dolaze kod nas, pa je situacija sa sa delovima izgleda kako se kome potrefi. Ja sam ogradjivao Indijske klipove i karike u motorne testere i mogu reci da nisu losi.
Nego opet cu postaviti pitanje. Ima li karicenje efekta ako su cilindri na motoru malo zajedeni? Ne mnogo, ali se pod prstom da primetiti.
 
Sve te karike zvucnih imena se proizvode daleko od zemlje sedista firme,zato i pise made in germanija ili slicno.To se sve proizvodi u zemljama gde su jeftine sirovine i radna snaga i predvidjene su za ista ta trzista.E sad sami procenite gde se proizvodi NPR,Mahle,Gotze,SM(Sakal Metal),Bepko.....

Da naglasim,nisu od papira ali kvalitet je kako kad i kakao kome.Zadnje sam skoro nabacio na rakovicu 65 karike SM,kompresiona karika toliko meka da je moglo malo dete nabaciti na klip,a prosli put kad sam ih ugradjivao bile su bas jake.Pa sad vidite.

- - - - - - - - - -

Ove karike je bas hvalio jedan nas bivski kolega. Sama Indija ima dobar celik kao bazu za sve delove koje pravi, ma da i oni imaju "malu privredu" ciji delovi najcesce dolaze kod nas, pa je situacija sa sa delovima izgleda kako se kome potrefi. Ja sam ogradjivao Indijske klipove i karike u motorne testere i mogu reci da nisu losi.
Nego opet cu postaviti pitanje. Ima li karicenje efekta ako su cilindri na motoru malo zajedeni? Ne mnogo, ali se pod prstom da primetiti.
Ugradio si na testeru AIP karike i klip.
Ima smisla ali budi spreman da ce traktor malo duvati na iberlauf i troskariti ulje.Obicno se to desi.Snage ce imati ali ova dva faktora obicno prate ovaj proces produzavanja zivota.

- - - - - - - - - -

Postoje i ove karike koji mnogi forsiraju po radnjama i masinskim radionicama,jel znate ko je Made in..?Ja znam:osmeh:trgovci negiraju

6jlwmo.jpg
 
što se karike tiče boljih nema .
u to ne ulazim. nisam nikad radio generalnu pa samim time nisam ubacivo nikakve dijelove za koje mogu rec dal valjaju ili ne.

- - - - - - - - - -

Ove karike je bas hvalio jedan nas bivski kolega. Sama Indija ima dobar celik kao bazu za sve delove koje pravi, ma da i oni imaju "malu privredu" ciji delovi najcesce dolaze kod nas, pa je situacija sa sa delovima izgleda kako se kome potrefi. Ja sam ogradjivao Indijske klipove i karike u motorne testere i mogu reci da nisu losi.
Nego opet cu postaviti pitanje. Ima li karicenje efekta ako su cilindri na motoru malo zajedeni? Ne mnogo, ali se pod prstom da primetiti.
cim se pod prstom osjeti to nije malo :haha: koliko sam pohvato od mehanicara kako ce karicenje ispast najvise zavisi od stubline. koliko je ovalna i koliko izribana. tj koliko riseva ima i koje dubine.
 
Rekao bi da su Turske. Bar po imenu a i ono sto sam izguglao je vecinom na turskom.
Jeste, u testeri su AIP lip i karike. Odradila je bas dosta a kompresija neposustaje.
Bas zbog ogromnog trosenja ulja i karicim motor. Nije traktor, ali je motor od FAPa, 140 KS. Motor pali kao lud, ima snage ali takoreci pije ulje (ma da ga i prosipa:haha:). 2l za 24 sata rada. Bicu zadovoljan ako se potrosnja prepolovi. Ako dobije jos malo snage, onda jos bolje. U radnjama imaju NPR karike, navodno Nemake. Kupio sam NPR karike za kompresor a na njima pise SM. Ko zna sta je i odakle ih nabavljaju...
----------------
Landini, na stublinama nema riseva, sad o ovalnosti ne mogu da pricam, ali su primetni tragovi potrosenosti, ali vidjao sam da su ljudi karicili i gore:ppozdrav:.
 
Imam takve karike na jednom traktoru.Pisalo je made in Turkey na kutiji.Nisu bile ni malo jeftine a imaju veoma simpatičan oblik na vrhu.Nije bilo problema sa trošenjem ulja nakon generalne i ugradnje njih.Na druga dva motora su NPR karike i takođe nikakvih problema sa uljem.Ako su ipak made in P.R.C nisu tako ni loše.
 
Ma hilzna je sad jeftina za taj motor,a ako je 88 samo razbusis na 91 i eto za malo para lepe generalne.
 
uvijek ima gore kolega. na tvom majstoru je da procijeni a na tebi da odlucis sta ti zelis. :ppozdrav:
Majstor ko majstor:osmeh:. Kaze da moze da se karici. Ne mora da traje godinama. Nek izgura jednu sezonu ja cu biti zadovoljan, pa makar i posle generalnu radio. Ako nastavi sa potrosnjom, cek ga sirotinjsko ulje od 200kinti za litar ili cak preradjeno:ppozdrav:.
Ja nisam mogao zetu da verujem kada je rekao da je u 1620 fapa sipao preradjeno ulje 2 godine i za to vreme prevalio minimum 60000km i 2 sezone radio u repi sa prikolicom.
 
I mi smo u 1616 tukli samo preradjeno dok jednog lepog dana na pola brda klipnjaca izadje napolje da vidi kakvo je vreme:osmeh:
 
Ehehe.Kineski zid im je prva klasa rađen za njihovo tržište,ne za izvoz. :haha: Ima Turska dosta dobrih proizvođača delova a mi ne znamo koja klasa dolazi kod nas.
 
Koliko razumijem da se prica o sipanju preradjenog ulja u rezervoar? Vidio od kolege da sipa preradjeno procjedjeno ulje u rezervoar ursusa 355 i tako ga je terao duugo vremena, kad god bi dobio od nekoga preradjeno ulje, sipao je u rezervoar, nebitno motorno, hipenol, hidraol... Ja sam tako potrosio rezervoar preradjenog ulja u 539. Vec je bio zrel za generalku i probao sam bas da vidim sta ce mu biti, isao je sasvim normalno, nisam vidio neku veliku razliku u radu, moguce sto je motor bio potrosen...
 
Ulje da zavrsi u rezervoaru. Moguce kad oslabi feder na semeringu na rotacionu PvP pa vuce ulje iz razvoda I preko povrata ga nosi u rezervoar. Gorivo je crne boje I motor malo dimi na izduvu


Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh