IMT

Jel radio neko motor sa onim SM klipovima/91/,i kako se pokazali.Danas bio u jednoj radnji i prodavac mi kaze da ih nema ali moze da ih dobije ako ja to narucim,i da od Nemacke nema ni N i tvrdi da su kineski.
 
Jel radio neko motor sa onim SM klipovima/91/,i kako se pokazali.Danas bio u jednoj radnji i prodavac mi kaze da ih nema ali moze da ih dobije ako ja to narucim,i da od Nemacke nema ni N i tvrdi da su kineski.

Da li su kineski ili ne, ne znam. Ja sam ih pre par godina ubacio u 560 i sasvim sam zadovoljan. Ubaceni su komplet sklopovi, kupljeni u Juselu u Sapcu. Traktor je od tad napravio oko 700 sati, za sada nemam nikakve zamerke na njih. Na celu klipa je pisalo "germani", mada kinezima nije problem i to da istancuju.
 
Skoro nesto trazim i slucajno naletim na neki Nemacki sajt sa delovima za starije traktore,hilzna-klip-karike 390.e,najeftiniji sklop je bio nesto manje od 330.e,i onda moze li mahle original ovde da kosta samo 12-15.e./mislim na karike jer samo njih imaju u Juselu/ Ne znam ipak cu da uznem Motins i da ne razmisljam samo se i tu sad pomalo plasim jer su i hjih kinezi jos pre 15.god.kopirali,tako da cu prvo traziti od prodavca cvrst dokaz i garanciju da su domaci.U slucaju da ne dobijem sigurno uverenje o kvalitetu onda sam u planu da predjem na ove druge jeftinije pa zato i pitam.
 
Uh Motins su vrh,oni su pukli i sve one rakovice i imt koji su otvarani zbog potrosnje ulja i duvanja su imali motins karike i klipove.Kod mene na traktoru su bili i sretno smo se rastali,klipovi su ostali ali karike su bile kao nove a motor je duvao i izbacivao ulje na iberlauf da je to strasno.Sad su one iz konzerve lisnate,ne trosi ni kap ulja,do sad preko 1000 sati.
 
Kako izgledaju te Indijske lisnate ''konzervirane'', kako izgleda pakovanje, ima li slika? A ako ima slika i cijelog sklopa.
 
Mislio sam da je najbolji Motins zato sto je i najskuplji,ali uzimam vase misljenje u obzir.Malocas sam svracao u jos jednu radnju i tamo mi kao najbolju kombinaciju nude Petar Drapsin i NPR Karike.I bas sam gledao kutiju od karika jeste pise Germany i njihov sajt ali po tome decidno ne stoji da je proizvedeno u Nemackoj,i siguran sam da nije ali pa i znam gde god da je napravljeno ipak nije lose jer nebi dozvolili Nemci da se neka total losa roba vuce pod njihovim imenom.
 
Ja imam kombinaciju u 539 PDM klipovi i stubline a karike su neke indijske iz konzerve. Bilo je na biranje plava ili zuta konzerva na sto je majstor odabrao po njemu bolju kombinaciju, ne sjecam se vise boje ali mislim da je bila ta svijetlo plava u igri.

NPR inace stoji za NIPPON PISTON RINGS, sto u slobodnom prijevodu dodje: "Japanske karike". Jesu li njemacke, kineske ili indijske, ne znam ali svakako su bolje od onih sto su mi dosle u 549 a tu je motins imao svoje prste...
 
Ja sam u 565 prije 2 i po godine ubacio PDM sklopove (cilindar i klip) i NPR karike, evo danas nakon 1300 rč nema problema, ne troši ulje, a snage ima. Mrvicu duva na odušak kad ga pošteno isforsiram, ali još ni jednog nisam vidio da ne duva.
Stavljeni su klipovi sa 5 karika. To je po meni najbolja kombinacija za remont IMR motora.
 
Kako izgledaju te Indijske lisnate ''konzervirane'', kako izgleda pakovanje, ima li slika? A ako ima slika i cijelog sklopa.
24muzqh.jpg
Nekada su ove karike bile prva ugradnja u mnoge IMR motore sto je opisano i u radionickim prirucnicima IMT-a i uputstvo kako se montiraju,tacnije kako se pakuju listovi,a mnogi ne upakuju kako treba pa posle kazu kako nevaljaju.Za sada jedino ovo pakovanje smatram orginal proizvodom a sve ostalo je pod znakom pitanja,pa kako ko prodje.

- - - - - - - - - -

Ja sam u 565 prije 2 i po godine ubacio PDM sklopove (cilindar i klip) i NPR karike, evo danas nakon 1300 rč nema problema, ne troši ulje, a snage ima. Mrvicu duva na odušak kad ga pošteno isforsiram, ali još ni jednog nisam vidio da ne duva.
Stavljeni su klipovi sa 5 karika. To je po meni najbolja kombinacija za remont IMR motora.
I kod mene je sad preko 1000 sati(5 karika),kad budem izlazio napolje pogledacu koliko je prebacio,za sad ne duva ni trunke niti trosi ulje.Redovna zamena ulja SAE30 renomirani proizvodjaci,rafinerije domace i traktor se ne stedi,generalno losi uslovi rada.Motorom Ja zadovoljan.
 
Setih se nešto pitati...

Dal je moguće da 539 (IMR motor) meša ulje i vodu??

Primetio sam blagi porast ulja u karteru sad tokom zime (iako mi se možda samo učinilo pošto se slabo radi sa traktorom, a nedavno sam menjao ulje, pa sam možda i malo više nasuo), ali svejedno da pitam da je moguće da meša ulje i vodu(antifriz)?
Ukoliko nije onda nemam što razmišljati, ako utvrdim, sledi zamena AC pumpe pošto odlazi svake 2-3 godine i počne da meša ulje i naftu.
 
Necu da kupujem nista dok ga ne rasturim,i vidim pravo stanje iznutra.Upravo sam ga ubacio u garazu da se onako zavejan razmrzava.I da ne verujete upalio sam ga na ovom minusu...ali da nije bilo start spreja nema sanse.
 
Da ubaci vodu u ulje ili obrnuto je moguce na svakom motoru gde je vodeno hladjenje. E sad gde ce propustiti je vec pitanje. Po boji ulja se najlakse primeti jer cim ima vode pocinje da izbeljuje ulje i pojava bljuzgavice na gornjim delovima motora , poklopac ventila , cep za sipanje ulja , iber lauf cev . Mnogo lakse se pojavi kod motora sa termostatom i lakse se to otkrije jer treba temperatura da bi se voda izdvojila isparavanjem iz ulja. Cim pomesa naftu sa uljem ulje je redje i mirise na naftu a i pritisak ulja delimicno se smanji
 
Moze i te kako mjesati ulje i vodu. Moj kombajn s s44 motorom je to radio i morao sam mjenjati motor. Ovdje se raspravljalo uzduz i poprijeko zasto to radi pa je bilo komentara kao : brtva glave, puknuta stublina, puknut blok...

Kombajn je radio fantasticno, nije ni dimio nit gubio snagu, palio na zub, ali danas ga ugasim, nakon 3 minute provjerim novo ulja i on je uredan, ujutro pun karter vode a hladnjak prazan. Onda 3 dana sve normalno pa 4 dan ujutro opet pun karter vode tako da je naj vjerovatnije pukla stublina pa kad se klip zaustavi na pukotini voda ne moze curiti u karter a ako se klip zaustavi iznad pukotine, onda voda po noci malo po malo curi...
 
Kod mene u Selu pre 25godina desilo se da je nov 560 zaribao dok je terao vrsalicu ili dres, stajao je u mestu i radio nov traktor. desilo se to da je ulje izbacio u rezvoar,znaci bila je crna nafta a karter suv.veoma cudna pojava,bio sam dete tada ali znam tu pricu to je veoma retka pojava.

- - - - - - - - - -

Evo par slika popravka deferncijala 539, od pre par dana.
kda1ki.jpg
[/IMG]
i1z447.jpg

tasjlk.jpg
[/IMG]
 
Kolega, na koju foru moze ulje otici u rezervoar?!? Preko AC pumpe nikako jer na njoj ulje nije pod pritiskom, na PVP takodjer ulje nije pod pritiskom tako da ne moze ici u rezervoar...

Jedino da se desi jedan i milijardu sansa da se negdje proderu u isto vrijeme i spoje cjevcice od ulja i goriva pa da ulje pod pritiskom ide u sistem dobave godiva i sve dok je veci pritisak u uljnom crijevu ulje moze ici u rezervoar mada se to primjeti ubrzo, tu bi ulja sikljalo po motoru...

Ne znam koji scenario se mora odigrati da se sistem da se niskotlacni dovod goriva i visokotlacni vod ulja spoje i tako nateraju ulje u rezarvoar. Mozda nesto od povrata s dizni ili neka takva fora?

Ovo mi je totalno nevjerovatno ali ako kazes da se desilo, desilo se da je ne pametujem previse...
 
Kolega, na koju foru moze ulje otici u rezervoar?!? Preko AC pumpe nikako jer na njoj ulje nije pod pritiskom, na PVP takodjer ulje nije pod pritiskom tako da ne moze ici u rezervoar...

Jedino da se desi jedan i milijardu sansa da se negdje proderu u isto vrijeme i spoje cjevcice od ulja i goriva pa da ulje pod pritiskom ide u sistem dobave godiva i sve dok je veci pritisak u uljnom crijevu ulje moze ici u rezervoar mada se to primjeti ubrzo, tu bi ulja sikljalo po motoru...

Ne znam koji scenario se mora odigrati da se sistem da se niskotlacni dovod goriva i visokotlacni vod ulja spoje i tako nateraju ulje u rezarvoar. Mozda nesto od povrata s dizni ili neka takva fora?

Ovo mi je totalno nevjerovatno ali ako kazes da se desilo, desilo se da je ne pametujem previse...
Ja neznam na koji nacin, samo znam sta kaze vlasnik a i ljudi koji su bili na licu mesta, traktor je zablokirao,gorivo je crno,ulja nema,kraj price,zasto bih ja bio glavu sada i objasnjavao bilo kome kako je doslo do toga.naveo sam slucaj,vlasnik je ziv i sada i moze da potvrdi a i moj otac je bio tada tamo.

- - - - - - - - - -

Ulje koje se sliva iz kucista bregaste osovine uvek postoji u ac pumpi dok je cela membrana kada se iscepa membrana obicno propusti gorivo u ulje a ovde je mesalo i na kraju potrosilo, moguce je da je mesalo gorivo i ulje a deo goriva je vracen kroz visak u rezvoar a kada se ulje razredilo pocelo je trosi sve vise i na kraju zablokirao.nikako nemoze da izbaci ulje u rezvoar jer je nemoguce.
 
Kad se dvije tekucine pomjesaju iz bilo kojeg razloga, uvijek ona pod vecim pritiskom ulazi u onu manjeg pritiska. Ulje se slijeva na bregastu osovinu a u AC pumpi je gorivo pod pritiskom vecim nego ulje i tako gorivo zavrsi u karteru. Kad ulje zavrsi u vodi, ista prica, ulje je pod vecim pritiskom nego rashladna tekucina i kad se prodere brtva glave opet ide ulje u vodu. Kad je motor ugasen, voda zbog sile gravitacije ima veci pritisak nego ulje koje u motoru samo stoji i tako voda zavrsi u karteru npr...

Ulje da zavrsi u rezervoaru je skoro pa nemoguce, ali ipak postoji sansa samo je vrlo malena koliko se ja u to razumijem.
 
Bobo,slabo imas iskustva s krsevima,imao sam 2 puta to popravljati,ulje iz kartera je stiglo u rezervoar preko bos pumpe pa povratnim vodom sve nazad.To su retki slucajevi,bas izuzetna retkost.Proces je spor i dug ali ulja nestaje.(linijska pumpa)

- - - - - - - - - -

[h=2]Jedan Indjijski 533
23vi2p0.jpg

A piece of history: Back in 1970s, TAFE imported CKD packs of the IMT 533 tractors manufactured by Industrija mašina i traktora in Yugoslavia for sale in India, under the World Bank Project, when permissions to import finished products were restricted.
[/h]I jedan iz 89 u inglandu
9uyc1s.jpg
 
Nazad
Vrh