IMT

ovo je stari tip sa kockom izlaz odmah iz pumpe,zato kazem da kod mene stari tip ne moze jer nemam na kucistu izlaz tu dole gde je kocka vec samo gore gde se kaci i povratni vod

Послато са SM-G355H уз помоћ Тапатока
 
Josife, nemoj da te buni to sto Zoran prica jer on spominje neke skroz drugacije pumpe pomocnog hidraulika koje su bile ugradjivane na 575-589. Kod tebe je ista glavna pumpa hidraulika i isti nosac pomocne pumpe hidraulika kao na 577 bilo koji tip, razlika je samo u tome sto kod tebe ide pomocna pumpa sa izlazom preko creva. Obavezno stavi i filter hidraulika posto ga na slici nema.

Sanana, ja to isto treba da radim na 577. Ako bude onako kako sam zamislio, ici ce nova indijska pumpa a klip i cilindar kakav nadjem da je sto kvalitetniji. Pri remontu obavezno menjati i klinaste nosace pumpe jer zbog njih uglavnom stradaju gumice u cevki.
 
Ovako, 565 ide za par dana na remont, sređivat ćemo hidrauliku, zanima me kakve delove da tražim za reparaciju pumpe i cilindra?

Uz put ćemo ga raskolit na pola i srediti kvačilo, također kakve dijelove tu da tražim? Znači šerafi, capice, opruge, lamele??

Lamele uzmi kocani ruen te su najbolje ja kupio ako nađeš

capice sam ja za 577 uzeo neke crne ali bile skupe dosta ne sjećam se čije ali ako su cape dobre staviš samo nove šarafiće druk lager ne zaboravi i semeringe spojničkih ako curka
 
Koji traktor?
U svakom slučaju mora komplet nosač spojničkih da ide dole. Kod nekih traktora mora da se skida poklopac menjača kako bi se oslobodile spojničke a kod nekih ne mora.

Traktor je IMT 565

Curka ulje iz menjača, vidim da slini dole na zvonu, a znam da iz motora nije pošto je generalka rađena prije 1200 rh i ne troši ulje, a tad se nije ništa diralo oko spojničkih.
 
10z8rqs.jpg
 
Traktor je IMT 565

Curka ulje iz menjača, vidim da slini dole na zvonu, a znam da iz motora nije pošto je generalka rađena prije 1200 rh i ne troši ulje, a tad se nije ništa diralo oko spojničkih.
Treba razdvojiti motor. U donjem delu zvona ima poklopac, treba ga odvrnuti i ako ima šta, povaditi samo da ostane osovina. Zatim ide mora ploča hidraulike i ploča menjača. Moraš skinuti hidrauličnu pumpu kako bi imao mesta. Nju da bi izvadio, moraš da oslobodiš i kardan. Kada to sve oslobodiš onda se vratiš na vratilo koje se krije iza poklopca na zvonu, njega kuckaš polako sve dok ga ne iskucaš iz zupčanika a zupčanik treba da padne dole. Tako si oslobodio jedan deo. E onda bi trebalo da skineš zupčanik sa spojničke kroz menjač. Tu imaš lisnati osigurač koji treba da skineš. Pipav posao. Gledaj da odvrneš šrafove od nosača spojničkih kako bi mogao da rotiraš kako ti ide na ruku. Kada to skineš onda skidaš kućište spojničkih i to je to. Biće malo pipavo da ih oslobodiš zbog osigurača. On je na zadnjoj strani. Stisneš kombinirkama krake segera kako bi ih što više skupio i onda tako sve komplet udariš o tvrdi deo stola i to stranom sa koje su vratila. Ako neko zna bolje neka napiše. Ovako sam ja uspeo na 560 a računam da bi trebalo isto i na 565.
 
Objašnjavao je kolega Lisnik ovaj postupak ide sve osim skidanja hidraulične pumpe. Izvlačenje donje osovine se može uraditi sa prednje strane bez da se skida poklopac hidraulike .Ta osovina je pozadi uštekana u kroner a napred je osigurana tim osiguračem šta opisuješ.
 
Jesi li 100% siguran?
To tako ide kod 539 ili 558 al kod 560 teško da može.
Kod 560-565 ima seger iza zupčanika na donjem snopu pa tako ne može vratilo napolje da ide već samo unutra.
 
Nazad
Vrh