IMT

Jel zna mozda neko gde idu creva od razvodnika kad ima traktor pomocnu pumpu u pitanju je imt 565 sa spoljnom hidraulikom sa leve i desne strane u ploci su sad creva koja napajaju cilindre po internetu sam trazio ali nema nigde

Послато са SM-G355H уз помоћ Тапатока

Oba creva idu na kuciste zadnjeg mosta. Tanje crevo je crevo od pritiska a deblje je povratni vod. Kod novog tipa (tog za koga ti pitas) postoji jedno crevo izmedju pumpe i kucista a na starom tipu postoje kockica i cevcica koja ulazi kroz kuciste u pumpu pomocnog hidraulika.
 
ovo je izlaz iz kucista kod druga sam slikao e sad da li moze sa se poveze direkt crevo kako izlazi iz kucista u razvodnik
9125b17545c3d8e8f83629f5b258fda3.jpg


Послато са SM-G355H уз помоћ Тапатока
 
aha znas sta jos nesto me buni kod njega gore ima jedan ventil obelezio sam ga i iz tog ventila ide kod iste te kocke ja na primer kod mog nemam ni gde da kacim taj ventil jer na ploci nemam te dve rupe da li moze i bez tog ventila da i kod mene je sad crevo od levog cilindra tu
ccb686708690029e5d0ecb706a75384d.jpg


Послато са SM-G355H уз помоћ Тапатока
 
znaci moze i bez tog ventila jer kod mene bi radio samo spustanje markira i otvaranje rasipaca evo ovako je kod mene samo sto nemam ocaj ventil kao sto sam i rekao nego su tu levo i desno creva od cilindra slika je sa interneta ali isto kao i kod mene je povezano i ovako mi ne odgovara jer mora da blokiram poluge i gubi se puno vremena
41108c42d5411ce045d1159d8c937086.jpg


Послато са SM-G355H уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Josife, to je hidraulik sa kockicom, stari tip pomocnog hidraulika.

Nasao sam fotku u kompu kako je to povezano kod traktora sa novim tipom pomocnog hidraulika:

im2zx1.jpg
e ovo mi treba da vidim,kazi mi samo ovo crevo iz pumpe tu je pritisak to jest to ide na razvodnik?

Послато са SM-G355H уз помоћ Тапатока
 
aha znas sta jos nesto me buni kod njega gore ima jedan ventil obelezio sam ga i iz tog ventila ide kod iste te kocke ja na primer kod mog nemam ni gde da kacim taj ventil jer na ploci nemam te dve rupe da li moze i bez tog ventila da i kod mene je sad crevo od levog cilindra tu
ccb686708690029e5d0ecb706a75384d.jpg


Послато са SM-G355H уз помоћ Тапатока

Cemu sluzi taj ventil,obelezen crnim?
 
Josife, jel ti imas pojacan hidraulik ili redovan?
db745c1bf671a34e00bd85bc2c771977.jpg
pojacan evo slika sutra cu da skinem poklopac hidraulike pa vidim polako sta mi treba da ubacim tu pumpu jel kod ovih sa spoljnom hidraulikom ide pumpa sa crevom kao na slic sta si postavio?

Послато са SM-G355H уз помоћ Тапатока
 
Do danasnjeg dana nisam imao pojma da 560 i 577 s pojacanim hidraulikom koriste standardan poklopac hidraulika... Kod nas ih nema za vidjeti cesto a ako ih i ima vidjam ih u prolazu iz automobila a kad sam na sajmu stajao kraj takvih traktora, iskreno, nisam ni zagledao previse... Bio sam uvjeren da je na 577 isto kao i na 51xx mali poklopac hidraulika odvojen od trece tocke i podiznih ramena kad ono klinac, samo ramena jaca a poklopac standardni...

Svaki dan naucis ponesto novo...
 
mala ispravka ramena imaju poseban nosac nemaju veze sa plocom

Послато са SM-G355H уз помоћ Тапатока
 
ALi gledaj ti to Bobo, ipak su u originalu drugačije odlivene trube i tu su još ubačene neke ko međuploće između diferencijala i truba, isto tako drugačije, pojačane na koji se učvršćuje ova jgornji dio gde idu podizne ruke.

Tako da ona rasprava sa FB što je onaj majstor rek oda je pravio sve to doma po meni ne drži vodu, jer gledaj ti to, sve je to drugačiej tvornički nego kako on prića.
Vraga je o nto pravio, aj bi reko da je sve on to negde kupio i samo montirao na 560.
 
mala ispravka ramena imaju poseban nosac nemaju veze sa plocom

Послато са SM-G355H уз помоћ Тапатока

Tko je rekao da nemaju poseban nosac?

ALi gledaj ti to Bobo, ipak su u originalu drugačije odlivene trube i tu su još ubačene neke ko međuploće između diferencijala i truba, isto tako drugačije, pojačane na koji se učvršćuje ova jgornji dio gde idu podizne ruke.

Tako da ona rasprava sa FB što je onaj majstor rek oda je pravio sve to doma po meni ne drži vodu, jer gledaj ti to, sve je to drugačiej tvornički nego kako on prića.
Vraga je o nto pravio, aj bi reko da je sve on to negde kupio i samo montirao na 560.

Znam i meni je ono sumnjivo al ajde, ima 5 za trud od mene. Ja samo skrecem paznju na poklopac hidraulika koji je ovdje standardan a ne kao na 51xx da je poklopac fizicki odvojen od kopcanja trece tocke kao sto su i ramena odvojena.

A nedavno je bila rasprava na forumu o montiranju jaceg hidraulika na standardan traktor i kako je i onaj lik napisao, samo je problem s donjim plocama na koje se montiraju cilindri i jos je zezancija spojiti staru osovinu sto viri iz poklopca s ovom novom kako bi poklopac "znao" putem ekscentra u kojem su polozaju podizne poluge.
 
Ma bulazni a šta je dobio s time ja neznam.
Ta imt ima dovoljno jak hidrulik , a ono što je on napravio ko zna kako i funkcionira
 
Nazad
Vrh