IMT

Ma ok je nije da ti ne verujemo,nego ja mislim dasi ti te semeringe inace stavljao u pumpe u kojem su vec i fabricki bile sa tim tipom semeringa.Ili pak na trzistu postoje nekoliko tipova sa razlicitim duzinama?Sve je moguce.
 
Semering je isti nego se turbina razlikuje, pliča je za debljinu keramičke pločice
probao sam i ja namontirati sve to zajedno i ne može, skinuo keramiku i turbinu nabio direktno na semering i eto radi već par god.
 
Sad sam stvarno ostao zatecen... I na 5106 imam takav sistem semeringa, traktor je 1987.g. ali je pumpa radjena prije nego je traktor do mene dosao tako da ne znam sta je i kako je radjeno s rotorom znam samo da ovo pase savrseno unutra. 549 je 2006.g. i pumpa je prvi puta radjena isto s tim prstenom i sve super pase s tim da nista nisam ni nosio tokariti jer kad smo rastavili pumpu na presi rotor je bio dobar tako da nije bilo potrebe poravnavati ga.

Stvarno ne znam sto bih rekao na sve ovo, ja samo kazem kako je kod mene odradjeno na dva traktora...
 
Pre par dana sam odradio tri pumpe sa novim tipom semeringa kao Bobo bez struganja turbine samo malo je poravno sa turpijom
 
Jel zna mozda neko gde idu creva od razvodnika kad ima traktor pomocnu pumpu u pitanju je imt 565 sa spoljnom hidraulikom sa leve i desne strane u ploci su sad creva koja napajaju cilindre po internetu sam trazio ali nema nigde

Послато са SM-G355H уз помоћ Тапатока
 
Jel moze da se stavi hidraulicno crevo umesto ove cevi za vazduh? posto mi cev smeta da nakacim servo pumpu za volan.
2mos3kz.jpg
 
Na mom 539 regulator pritika se nalazi ispod sedista i vazduh iz kompresora do njega dolazi pancirnim crevom od 2m. Kompresor je stalno ukljucen, i ne pamtim kada je crevo pucalo.
Pravis cist hidro volan, sa orbitrolom, ili servo?
 
Može kako da ne ima i pneumatsko armirano.Možeš iskoristiti ako si skinuo bocu ono crijevo što ide na brzu spojnicu sa kočionog ventila.Možeš i ventil izmjestiti negdje gdje ne smeta recimo na lijevu stranu kućišta diferencijala samo kupiš crijevo odgovarajuće dužine.
 
Na mom 539 regulator pritika se nalazi ispod sedista i vazduh iz kompresora do njega dolazi pancirnim crevom od 2m. Kompresor je stalno ukljucen, i ne pamtim kada je crevo pucalo.
Pravis cist hidro volan, sa orbitrolom, ili servo?

Cist hidro.
Može kako da ne ima i pneumatsko armirano.Možeš iskoristiti ako si skinuo bocu ono crijevo što ide na brzu spojnicu sa kočionog ventila.

Boca skinuta odavno, da vidimsutra da nadjem to crevo i da vidim da li je citavo.
 
Ja odkad sam svoga ispiksirao i stavio sve novo na volan mota se malim prstom .
Milina a bio težak na volanu .
 
Auu taj je kod nas stavljao kinseki orbitrol je to.
Ta nerade ni oni kvalitetni dobro a ko zna kako ce taj.
 
Nazad
Vrh