IMT

Ne vrijedi on ni te pare vidiš da je go ko pištolj .Nema ni instalacije jednostepeno kvačilo gume loše motor pitanje u kakvom je stanju. To je izgleda preprodavac.
 
Nesto se cudno desava sa mojim fergusonom,odkako sam pre ovi hladni dana ispustio vodu,kada sam ponovo sipao vodu u sistem on digne za pet minuta temperaturu na sto stepeni,mozda je i termostat zaglavio,provera je u toku.
 
Pa sto si onda sipao vodu i kako znas da imas problema s temperaturom ako ne koristis traktor preko zime? Sipaj mu antifriz, steti od smrzavanja, korozije, ne moze ti termostat samo tako pohrdjati i zaglaviti niti ce se nahvatati kamenca po hladnjaku i unutrasnjosti motora.

moj 549 je od prvog dana na mjesavini antifiriza i destilirane vode, iznutra cist kao nov. 5106 od 1987 nije imala vodu u sebi, stalno antifriz jer je bio traktor u firmi koji je svaki dan radio nesto. Hladnjak sam skidao i nosio krpati kad je majstor isao da ga ispere iznutra, nije imao sto ispirati...

Nije antifriz samo protiv protiv smrzavanja...
 
isto iskustvo sam dozivio ovog snijega i minusa. i odma antifriz nauso i ne mislim vise. isto tako sam radio, nije mi bilo zao al nisam koristio traktor po zimi. naspem vodu ona zaledi u hladnjaku i zamal ne rikne motor. antifriz nije niposto skup.
 
Svakako da nije skup antifriz,ali eto kod mene kad uspem permant pumpa pusta te iz tog razloga i koristim destilovanu vodu,a nova pumpa pobeda Tesanj je cca. preko 100 Eura.
 
za koji je traktor pumpa pa je toliko novca? ja sam za 560 kupio novu pobedu tesanj sa 1 god garancije i platio 92 konvertibilne marke u zlatnom polju u gracanici.
 
Marko
Tolika je cena komplet sa kućištem ali sama pumpa je jeftinija
Zašto ne remontuješ tvoju

Da svakako u kompletu sam mislio,ma nekad davno,pre dvadesetak i kusur godina na imt 560 mi je majstor stalno menjao semeringe i jos stosta na vodenoj pumpi i nije trajalo par meseci pa ponovo zovi i radi isti posao a nije radio "dundjer" nego bas neko ko zna svoj posao. ali eto nje trajalo dugo te kad sam komplet pumpu stavio tad vise i nisam imao problema
Valjda je to ta pumpa u kompletu http://www.jusel.com/proizvodjaci.php?id=15 premda i ovde vidim da je daleko od cene koju sam ja naveo,ocigledno nesto ne stima
 
Ja sam kupio tešanj za m 33 i platio 50 eura u hr.
I mogu reći pumpa broj jedan bila je gore neka nova siva curkala čuli se ležaji
 
Jbt, za 5106 vodna pumpa nova je oko 80€ nesto su se u Tesnju preracunali. Na 539 imam neku HR pumpu i radi radnju, na 549 sam radio remont pumpe prije 2 ili 3 godine i ne curi nista, na 5106 prije godinu i pol dana radio pumpu i ne curka...

Stara pumpa zna curiti ako ne se ne otokari rotor na mjestu gdje nasjeda onaj prsten s gumenom "obujmicom". Svaki puta kad je pumpa radjena, otokari se rotor samo malo da se poravna i nema problema nikad. Sastavljanje na DOBROM sarafstuku ili jos bolje na presi, nikako cekicem.
 
Kod mene se na 539 čuju ležajevi, ima i lufta. Ali ne pušta nigde. Majstor kaže da je ne vredi raditi kada procuri jer ne može se više naći kvalitetnih delova,(opet brzo procuri) već da stavljamo drugu. Da l' reče tursku...
 
Imam 5 traktora u dvoristu,u svaki sipam vodu(kisnica),zimi slabo koristim traktore pa ne koristim antifriz,svakako da je bolje s njim produzuje radni vek pumpi za vodu.Kod mene nigde ni traga od kamenca najstariji traktor je 66 godiste i jos uvek originalna vodena pumpa i hladnjak kao i na ostala cetiri traktora.Vodene pumpe nam izguraju po 10-15 god kako koja,naravno to zavisi i od broja radnih sati,remot radimo mi sami i najbitnije je staviti kvalitetne lezajeve i semering i obavezno rotor s perajima odnesemo kod strugara da se obradi deo koji naleze na semering bas kao sto kaze Bobo i nikad problema s curenjem.Jednom smo u zurbi remotovali pumpu na landini i nismo obradili rotor i nije izgurala pumpa ni 6 meseci i propisala vodu,naravno ponovili smo ceo postupak s tim da je obradjen rotor i evo je radi i dan danas na traktoru.Problem je sto se na rotoru stvore risevi i kad se ubaci nov semering a rotor se ne obradi ti risevi veoma brzo poderu semerin ,voda udje u lezajeve i kraj.Po meni je mnogo bolje remotovati original pumpu nego stavljati ove jeftinije koje ne izguraju ni 3-4god a nova original pumpa kosta poprilicno a sam remont ne iznese ni trecinu od cene nove original pumpe,a trajace isto ako se odradi remont pravilno.
 
Nazad
Vrh