IMT

Kremator - grebator, postavi moju sliku. Pa gde je nađe, u kom folderu? :osmeh: I meni je trebalo vremena da pronađem preostale dve:

 
To s plinom onaj model

- - - - - - - - - -

Korak zuba na zamajcu 533 i 539 je isti kao i precnik zamajca.A broj zuba na anlaseru nema veze jer pricamo o brzom Iskrinom i njegovoj ugradnji na 533.On vrti kao lud kad se ugradi na 533.

Aj ako je korak isti dobro je ali treba skidat među ploču jer nije dovoljno alanser dubok od 39 .
Ima posla ali isplati se odraditi
 
molio bi moderatore, da se u IMT podforumu otvaraju nove teme, jer ovdje ima 1215 strana i sve je nepregledno, npr o ugradnji anlasera od 539 na 533 i postaviti slike uz sve ove komentare, i tako, ove traktore sa plinom posebna tema gdje se o tome komentira, i sve će biti preglednije
 
Ivanz takve teme postoje u podforumu Traktori ali ih očigledno niko ne vidi jer se o svemu piše u ovoj opštoj temi o IMT traktorima.
 
nekako mislim da je to bolje staviti u podforum imt, kao što je otvoreno za "imt hidraulika" tako otvoriti za sve ostalo, kao i za svaki traktor posebno, npr imt 533, imt 549.....i ako nekome nešto treba, samo ode u temu o tom traktoru, kao što je napravljeno i za zmaj kombajne 132/133 i 142, da se odgovori nemješaju, jer ovako se neka pitanja stalno ponavljaju bezveze ---- samo moj prijedlog
 
Da li ova pumpa zateva neko posebno odrzavanje(promenu ulja)?
Odavde crevo(zeleni krug) izlazi iz kartera:
10gfnlg.jpg

A ovde ulazi u pumpu(isto zeleni krug):
2nl63r9.jpg

Ovaj imbus gore desno postoji, ali deluje mi da nikada nije odvijan, dok sa donje desne strane nema srafa koji se odvija da se ulje ispusti. Da li je to to, pumpa se podmazuje uljem pod priiskom, iz kartera?
 
danas kupio aspuh za 560. cijena 20e. tezak i emajliran. mada ce to da ogori sve.
 
Tako bi trebalo da bude,ako je pumpa spojena na blok nemaš brige.

Nasao sam nesto o ovkvim pumpama u temi o Torpedo traktorima, ali nigde konkretnog podatka o podmazivanju. Znam da se na ranijim modelima sa linijskim pumpama pumpe podmazuju odvojeno od motora.

Je li ovo pumpa Rikard Bencic? Vidim da ima klipnu AC pumpu, daleko bolje resenje nego ova IPM membranska:ppozdrav:

Jeste. Ovde, na forumu sam i saznao da postoje razlike u AC pumpama. Jbg, ranije me nije toliko zanimalo.
 
Nazad
Vrh