IMT

- - - - - - - - - -



ni to nije loša opcija, jer svakako uzimam više zemlje, pa će biti posla za njih, 542 ima prednost što je brz, pa na udaljene njive sa PSK 4 reda stigne se brže nego sa fergusonom, kao i sa prskalicom[/QUOTE]


Je i jači hidrulik i teži.
A meni se sviđa samo radi te brzine kad ideš daleko za čas si s njim .
Totalno patim za njime
 
Kad već pričamo o patnjama, olt pneumatska, pa freza, berač i neki jači traktor 560, 577 ili torpedo 7506 su mi bile patnje, sada to sve imam, još sam htio zmaja 132/133, pa sam nakraju kupio ĐĐ 770, sreći nije bilo kraja....hehe malo sam otišao u off

Volim vidjeti lijep traktor, ma kakav on bio, i da lijepo sve radi, zato je pitanje sređivati svog ili kupiti očuvanog, al taj 539 već ima 2300 sati, da svog odradim, on bi imao NULA sati, teško je pričati o tome
 
Kad već pričamo o patnjama, olt pneumatska, pa freza, berač i neki jači traktor 560, 577 ili torpedo 7506 su mi bile patnje, sada to sve imam, još sam htio zmaja 132/133, pa sam nakraju kupio ĐĐ 770, sreći nije bilo kraja....hehe malo sam otišao u off

Volim vidjeti lijep traktor, ma kakav on bio, i da lijepo sve radi, zato je pitanje sređivati svog ili kupiti očuvanog, al taj 539 već ima 2300 sati, da svog odradim, on bi imao NULA sati

Najbolje je kupit lošijeg, imat love i sredit ga od nule ako misliš za sebe ostavit.
Al kad kreneš radit moraš biti spreman na ulaganje i šta te čeka kada ga otvoriš.
 
Stvar je u tome što znam kakav je moj traktor, treba napraviti:

- motor komplet
- kvačilo cijelo novo sa lamelama
- mjenjač pregledati sve ležajeve
- hidraulika je dobra
- ležajeve točkova, semeringe, kočnice
- ležajeve u prednjem trapu
- srediti volan
- ofarbati haubu i staviti nove farove, ovi su izblijedjeli, zadnja svijetla nova
- nova kabina oko 800€

to je otprilike sve što treba napraviti, i sve bi radio sam osim strojne obrade motora, nebi prošao ispod 2200€, da djelove kupim u Srbiji sve osim kabine
kada se to sve odradi, nebi bilo loše ni staviti 4 nove gume, pa i to ukalkulirati u 2200€, a ove bi onda išle na ovaj bez kabine, jer on ima slabije gume od ovog. i to je cifra od 3000€
 
Imam problem sa paljenjem 578. Naime, u dobroj većini slučajeva anlaser ni ne krene da vrti samo skljocne. I tako više puta probam dok ne krene da vrti. Da li je u pitanju automat ili nešto drugo? I da li će lakše da pali ako se to sredi jer sad i ako krene da vrti teško upali. Imam neki osećaj da postoji tema o ovome ali nisam našao pa bih zamolio nadležne da premeste pitanje ako nije u odgovarajućoj temi. Hvala na razumevanju.
 
Ako je na njemu originalan automat, nemoj ga baciti i ugradjivati onaj Turski, nego neka ga majstor otpertla i zamijeni samo kontakte i kotvu. Ili ako bas hoces nov, sacuvaj stari, za svaki slucaj.
 
Nije ovo paljenje nista naspram onog sto pamtim iz davnina...pozvao me drugar da odemo do njega jer zaboravio da ispusti vodu iz 542 pa da ga upalimo tj razmrznemo bilo negde malo ispod nule po secanju mozda -3 do 4,nikada to ne mogu da zaboravim bez grejaca samo sto je takao kljuc nije okrenuo garant nijedan krug vec je opalio prvi klip koji je bio na paljenju znaci ko mina,i neverovatno nije prsao blok valjda samo bese jedno crevo naprslo.E ali taj traktor nije imao mnogo sati necu da lupam sa cifrom ali evo za uporedjenje ima svojih 3-4h za obradu a traktor je bio nekih 7-8 godina starosti,pa o koliko se sati tu radilo procenjujte sami.
isto sam dozivio prosle zime sa komsijinim 542. traktor je 91 godina. pritisak ulja je nula. kaco sam i snimak, preko 13000 radnih sati. nova bos pumpa stara tad nekoliko mjeseci. na minus 7 u 1,5 krug je sastavio ko mina. a nije paljen minimalno 4 dana.
 
To se nalazi u diferencijalu,i kako ja to bas ne umem iz glave da objasnim evo....





U automobilski i ostalim vozilima na točkove, diferencijal je uređaj, koji se najčešće sastoji od zupčanika, koji omogućava da se svaki pogonski točak obrće različitim brzinama, dok u iste dovodi podjednak obrtni moment.Točkovi vozila obrću se različitim brzinama, posebno pri skretanju. Diferencijal je dizajniran da pogoni par točkova sa jednakom silom, dok im, istovremeno, omogućava da se obrću različitim brzinama. U vozilima bez diferencijala, kao što su karting vozila, oba pogonska točka se moraju obrtati istim brzinama, najčešće oko zajedničke osovine, koju pogoni jednostavni motorni mehanizam. Pri skretanju, unutrašnji točak prelazi kreću udaljenost od vanjskog točka, što uzrokuje obrtanje untrašnjeg točka i/ili vučenje vanjskog točka. Rezultat je otežano i nepredvidivo kontrolisanje vozila, oštećenje na gumama i cesti i dr.
 
kod auta se ugasi lampica, pa ako onda nekreneš sa paljenjem slušaš relej, i kada on prekine još minimalno 5 sec, onda se gasi grijač......tj grijači

taj 33 me muči, jer sada imam vremena za razmišljanje, posla skoro da nema, pa kalkuliram što je najpametnije napraviti, odličan 539 se kupi za 3800€, na kojem netreba baš ništa raditi, ima originalnih 2300 sati

evo slika:









ili 542 za 4000€





al ovaj 539 definitivno vrijedi te pare

Uh ovaj 539 na izgled je predobar, da ja gde naidjem na ovako nesto uzeo bih ga bez razmisljanja iako vec imam isti?
Nego ne vidjeh nigde reg. tablice, jel sa papirima sve OK?
 
To se nalazi u diferencijalu,i kako ja to bas ne umem iz glave da objasnim evo....





U automobilski i ostalim vozilima na točkove, diferencijal je uređaj, koji se najčešće sastoji od zupčanika, koji omogućava da se svaki pogonski točak obrće različitim brzinama, dok u iste dovodi podjednak obrtni moment.Točkovi vozila obrću se različitim brzinama, posebno pri skretanju. Diferencijal je dizajniran da pogoni par točkova sa jednakom silom, dok im, istovremeno, omogućava da se obrću različitim brzinama. U vozilima bez diferencijala, kao što su karting vozila, oba pogonska točka se moraju obrtati istim brzinama, najčešće oko zajedničke osovine, koju pogoni jednostavni motorni mehanizam. Pri skretanju, unutrašnji točak prelazi kreću udaljenost od vanjskog točka, što uzrokuje obrtanje untrašnjeg točka i/ili vučenje vanjskog točka. Rezultat je otežano i nepredvidivo kontrolisanje vozila, oštećenje na gumama i cesti i dr.
Sve objasnjeno:bravo:
Pre malo vise od mesec dana ja se zainteresovao kako funkcionise diferencijal na vozilima. Gledao simke i sve lepo objasnjeno. Ja sav srecan razumeo kako sve to funkcionise. Nisu prosla ni 2 sata, zove vozac i kaze otisao diferencijal na kamionu:haha:. E jesam baksuz. Isto to vece sam ga i rastavljao ali mu nije bilo pomoci. Prslo kuciste i stradao K/T par. Jedva nadjem drugi dif. i ugradim ga. Medjutim drugi prenosni odnos (brzi), pa mislim da trenutno imam najbrzeg FAPa u kraju. Ni auti se ne usujduju da ga obidju kad se zamane na pravini:osmeh:
 
Pozdrav svima treba mi savet oko 539,sa spone je spala guma koja stiti od upada prasine kako da je najlakse vratim na mesto.Pokusao da skinem sponu ni da mrdne iz lezista a ovako nema sanse da se guma vrati u zljeb.
 
Nazad
Vrh