IMT

Kako se pokazao s obzirom da je od zadnjih izdanja koje su izašle iz IMT?
 
Drug vrlo teško ćeš naći kvalitetno ja sam bio stavio onaj sic što ga prodaju po vašarima ima na slici na mom prehodnom postu Nakon tri godine sam vratio fabrički pošto je ovaj iskakao iz ležišta . Pošto je na starom otišao amortizer stavio sam od ovog što sam izbacio preradio sam kopčanje a stari sic promjenio ležajeve i vodilice ležaja sad je bolji od novog.Spužve imaju ali bez metalnog flaha koji drže vijci pa ih moraš lijepiti nema druge
Pa nisam mislio na komplet sjediste, ovo Tursko nije ni za ..... ,treba mi samo kvalitetan amortizer (usput da li je moguce reparirati stari) i ove spuzvaste obloge. Inace sam sve ostalo oslajf'o do lima, temeljna, pa lak, uradio nove vodjice za lezajeve od punog materijala slicovao utore za iste,nove piksne na onoj viljusci gore i dole...
 
Od bitnijih kvarova je u garanciji imao zamjenu karika i dobili smo kao napomenu da nece ni klipovi dugo izdrzati posto su neki "vanserijski" kakve serviser nikad nije vidio. Puca mu koljevka prednjeg pogona, kao i na vecini ovih traktora samo se ljudi s time previse ne zamaraju, moja je dva puta "kopana" i varena i pucala je sve dok nisam oterao traktor u radionicu koja mi je to i varila da "snime" situaciju gdje mogu ubaciti pojacanja i od onda je mir.

Mojom greskom polomit poklopac hidraulika i jedan medjuzglom na prednjoj vuci.

Sve u svemu, od silnog ganjanja je propisao ulje na odusak al se ne da, nit ga sparamo nitko od nas trojice sofera.

Da je ostalo onih 12 jutara koje smo s njim radili kad je kupljen, bio bi on kao nov al osladilo se raditi s njim poslije 539 pa smo uzimali jos zemlje u zakup ali sve u svemu presudila mu je ta jesen kad je slikan pod tolikim blatom. Radili smo usluzno njivu 10ha 46 sati oranja bez gasenja (pola njive pod krvavim nagibom), iduce proljece tanjuranje u 2. direktnoj cjelu tu njivu dvaput tragom i dva puta tragom sjetvospremac 2. direktna i pun gas...

Za manja gospodarstva ODLICAN traktor, za neke ozbiljnije radnje na ozbiljnijim njivama bas i nije nesto.
 
Bobo,tvoj 549 je imao ugradjene novi tip klipove Motins za DM motore s 3.karike.Promasaj nad promasajima.Svaka Rakovica 65 sa tim klipovima crkla veoma brzo.
Ugradi kad budes radio jednog dana klipove s 5 karika.
 
Bobo,tvoj 549 je imao ugradjene novi tip klipove Motins za DM motore s 3.karike.Promasaj nad promasajima.Svaka Rakovica 65 sa tim klipovima crkla veoma brzo.
Ugradi kad budes radio jednog dana klipove s 5 karika.

Tako je, klipovi s 3 kanala... Evo, do sad jos ne pokazuje znakove umora a i kad jednog dana prdne u vjetar, postoji dobra sansa da dobije m34 motor. Ima ovdje za kupiti PDM klipove za DM motore s 5 kanala i cjena je za mene jako povoljna samo eto, dok ne crkne, necu nista dirati na njemu.
 
To sve ovisi kako je tvornica imala jeli novaca .
Ja imam nov blok imr kupljen za m 33 nema greške na njemu stubline i to sve 5 kad je pregledavao ovaj na obradi.
A nezz čemu stave uopće takav klip loš kad ima odličan a ne košta.
 
Bobo koliko je tro[io ulja da si mu radio karičenje?? Moj ovaj novi fergo ima 400 sati i na 150 sati skine 1 l ulja.To je za mene puno.Ne radi teške poslove nikako.Ide odlično pali ujutro na minusu lako,ne dima na odušak ni na auspuh plavo da dimi.Jedino kad idem niz jaku obalu,brdo i motor koči ima plavkastog dima ali to pripisujem nesagorijevanju nafte.
 
Vjerovatno isto takve... Ako traktor radi dobro, ne diraj nista, kad-tad ce crci... Drzi pare spremne za svaki slucaj ;)
Mislis da cuvam pare za to?! To je kod mene nemoguca misija :haha:
Za sad je sve u redu sto se tice motora.Ovih dana sam primetio da su zamastile prednje felne.Verovatno je neki semering...
 
Na 20 radnih sati vozikanja po okolnim selima skine od MAX do MIN... Kad smo ga odvezli na servis i kad ga je covjek dovezao nazad donesao nam karike na uvid. Nisu uopce nalijegale na stubline kako treba, bas se vidi nejednoliko nasjedanje. Naj veca fora je sto nit je dimio nit je mastio na auspuh a ulja nema, nit fleka ispod njega nit ista. Imao je 180 sati kad su karike mjenjane.
 
Jel sad troši il izbacuje na iber

Ako mene pitas, kad ga teram punim gasom po cesti, na iber curi kolikio god je crijevo. Ako ga teramo ispod nekih 2000 okretaja sve je ok i nema problema. U normalnom radu i voznji u 200 radnih sati ne fali ulja, malo koliko je "normalno" za jedan IMT. Ulje koristim INA super 5 15W-40
 
Ima li karicenje kakvog efekta ako su stubline malo potrosene? Ne mnogo, ali se poznaje da nije ravna kao pri vrhu.
A to sa potrosnjom ulja kaze jedan prijatelj da je nakon generalne na Mercedesu 2.0 Dizelu nakon generalne i ubacivanja hilzni od nekog vazdusara i original Nemackih karika troskario ulje da bi nakon 17 000km potrosnja apsolutno stala. Ako ona laze mene, lazem i ja vas:ppozdrav:.
---------------------------------------------
Bobo, tako ekako je bilo i na stricevom Fergi. Ovako je vise prosipao nego sto je trosio ulja:haha:.
 
Poslednja izmena:
Bobo koliko je tro[io ulja da si mu radio karičenje?? Moj ovaj novi fergo ima 400 sati i na 150 sati skine 1 l ulja.To je za mene puno.Ne radi teške poslove nikako.Ide odlično pali ujutro na minusu lako,ne dima na odušak ni na auspuh plavo da dimi.Jedino kad idem niz jaku obalu,brdo i motor koči ima plavkastog dima ali to pripisujem nesagorijevanju nafte.
Koje ulje sipas u njega.
 
Moj stric je 2010. kupio novi 549 dw. Sad ima oko 2000 sati. Od dana kada je stigao pa do sad nije imao ni jedan jedini kvar. Samo redovno servisiranje i gas.

Proletos kad sam kupovao traktor u rangu oko 45 ks za sitnije poslove, nakon dugog razmisljanja i razgledanja poslednjih primeraka 549, ipak sam se odlucio za yto 454. A dve godine sam pratio i jedan i drugi. Stvarno su poslednji primerci 549 iz prosle godine uradjeni katastrofalno, bukvalno sklepani.
 
Nazad
Vrh