IMT

to nebi bilo loše, ja imam samo jedan izvod za hidrauliku, ko ferguson, za berač bi trebao 2, jer jedan mi treba za heder drugi za bunker, ili da napravim skretnicu, kao što svi imaju, pa jednom ručicom propuštaju ulje u heder ili na bunker
 
to nebi bilo loše, ja imam samo jedan izvod za hidrauliku, ko ferguson, za berač bi trebao 2, jer jedan mi treba za heder drugi za bunker, ili da napravim skretnicu, kao što svi imaju, pa jednom ručicom propuštaju ulje u heder ili na bunker

Kolega, za prikljucke koji ne trebaju biti na polugama hidraulika postoji tako jednostavno i fino rjesenje da glava boli.

Uzmes jedan razvodnik, sa brojem sekcija koji ti odgovara i namontiras ga negdje u kabinu gdje ti pase, otprilike ovako:
2usfs7s.jpg


Ovo je u stanju nekoristenja. Poluge rade normalno i razvodnik je u kabini kao ukras.


Kad ti zatreba za berac, kipanje prikolice da ju mozes zadrzati "na pola" i ugasiti traktor npr, za prednji utovarivac ili ralicu... Ustekas dovod ulja u izvod za kipanje, (odvod je stalno spojen na poklopac hidraulika na slobodni povrat), na finoj omandi mu das protok ulja, poluge se podignu i ulje krene teci kroz razvodnik:

vzzlux.jpg


U ovom polozaju se potrosac ustekava u razvodnik (kod mene je uticnica direktno na razvodniku ali mozes si izvesti crijeva i uticnice gdje god ti pase.

Moj razvodnik je s jednom jednoradno/dvoradnom sekcijom skinut s nekog stroja i vrlo slican razvodnicima sto su montirani na IMT traktore u tvornici. Ja sam ga koristio samo kao jednoradni i samo za berac kukuruza i kipanje prikolica. Prava stvar ako nemas standardni razvodnik a treba ti nesto ovako jednostavno.
 
Kod mene na traktoru ima ugrađena zupčasta pumpa nezavisno od hidraulične stoji u kućištu i služi samo za razvodnik koji je dupli ima 4 izvoda. Može preko njega da radi sa prednjom kašikom sa dva cilindra.Dobar dodatak koristim ga i za kipovanje prikolice dosta je preciznije od klasičnog izvoda.
 
DA, to je OK kad imas unutra tvornicki ugradjenu pumpu i sve. Ovo sto ja imam je jeftino a funkcionalno rjesenje za prikljucke koji se ne nose na polugama hidraulika... Ovo radi jednako precizno kao i tvoj razvodnik samo sto ne mogu nista nositi na polugama.
 
Ovo sa slike je jos cisto... Rekao sam ti jos davnih dana da moji traktori nisu za sminku. Peru se samo pred ragistraciju i pred neki popravak... Traktor je za mene alat i nista vise. Alat i cist i prljav radi jednak posao tako da mi cistoca traktora ne igra nikakvu ulogu. Da imas puteve do njiva samo slicne kakvi su ovdje, ne bi ga ni ti nikad prao. Recimo jaruge tako duboke da prednji most na 549 bude pod vodom kad prolazim kroz nju. Puteve nitko ne odrzava jer ovdje za to nema sloge...
 
Ja sam alergičan na prljave mašine.Razmisli malo,to je tvoja prostorija za rad.Zamisli direktora sa punom kancelarijom smeća i blata!
Moj je uvek opran i čist.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Ružno još nisam vidio u svom kraju jako prljav stroj to je sve do gazde ja ne žalim kapi vode na svoga redovno ga perem.
Ipak treba nešto održavati
 
Evo vam ga sad sok da vam srce stane, svima koji lickate traktore... Ovaj se 46 sati gasio nije (dva dana i dvije noci), orali smo usluzno na smjene bez prestanka po kisici i polu blatu. Nije mi na pamet padalo da ga perem i tako je docekao proljece. Meni ni naj manje ne brine sto je traktor prljav, to mu je posao, pogotovo sto znam da ce opet za 3 dana ici u blato do koljena.

30u9yt3.jpg


2dratt3.jpg


148dyjr.jpg


Naravno da je na proljece detaljno opran ali opet necu ga u sezoni svaki dan lickat, nije me pamet ostavila. Sad su sva tri donekle uredna ali daleko od ulickanog i da se sjaje...
 
Tako se manje trose. U zetvi imam jako puno transporta po asfaltu i onda ih tako okrenem i traju osjetno dulje. Od kako imam traktor, imao sam gume okrenute "naprijed" i procitam na internetu ovu informaciju i isprobam, nista me ne kosta. Od kako sam ih poceo okretati, prije su se zadnje gume potrosile nego prednje. Nije mi tesko odvrnuti 10 sarafa po ljetu i cjelu sezonu terati tako a ove gume uopce nisu jeftine i ovako im osjetno produzim vjek.
 
Au, pa makar da si ga ostavio na otvorenom pa bi ga kisa oprala koliko toliko. Ovo je bas jako prljavo. Slazem se da ne treba prati svakodnevno ali ovo je previse.
 
Bobo,zašto pereš ruke ako če se opet zamazat. :bravo:
Ima puno takvih izreka da ne nabrajam..Mislim da ona tvoja ne stoji,"zašto da perem traktor opet če biti prljav"..

Temeljito traktor perem jednom-dvaput godišnje,ali u sezoni ga vodom osvježim svako malo,to je posao 10-15minuta..Stroj za pranje je u ljeti uvijek vani,spojen na vodu i najmanji problem je oprat brzinski i opet je čistiji traktor..
 
A joj da ja ostavim ovakav stroj ne bih mogo da spavam.
Malo vode skinut s većeg i ok.
Šta je previše previše kao da sebe ne okupaš poslije nekog posla.
Žalosno.
 
Hajde kad je traktor prljav, i nekako. Ali, kad vidim ljude na sedistu bez ikakvog amortizera i tapacira, stave jaknu pod sebe, i cepaaaj! Uvece: ,,Ubio me traktor, sredjiv'o sam za psenicu, ne mogu da se dignem sad.'' Pa jos kad nazulja okasti 24. Kao da je tesko popraviti sediste, ili, u krajnjem slucaju kupiti drugo. Nije 100 dukata.
@Bobo zasrafi onda jos i 3 brezona. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh