IMT

Hajde kad je traktor prljav, i nekako. Ali, kad vidim ljude na sedistu bez ikakvog amortizera i tapacira, stave jaknu pod sebe, i cepaaaj! Uvece: ,,Ubio me traktor, sredjiv'o sam za psenicu, ne mogu da se dignem sad.'' Pa jos kad nazulja okasti 24. Kao da je tesko popraviti sediste, ili, u krajnjem slucaju kupiti drugo. Nije 100 dukata.
@Bobo zasrafi onda jos i 3 brezona. :ppozdrav:
Haha :D Ja na 533 imam jos ono fabricko sjedalo, sreca napravio od spuzve ulozak i nije tako lose. Kod nas je tesko naci kvalitetno sjedalo, znam ljude koji su promjenili nekoliko komada.
 
Ja vala ne bih mogao gledati kroz ovakva prljava stakla, pa oci bi mi ispale. Meni je u garazi uvek mer za pranje stakla i par krpica, i pred svako kretanje ujutru ako su prljava stakla ja ih ocistim.

Tri traktora imam, i ferguson stari, i kejs i yto, svi su mi uvek cisti posle sezone. Volim da vidim cistu masinu. Po meni je i to jedno od odrzavanja.

Bilo bi me sramota da mi traktor onako prezimi. Nemam komentar.
 
Znao sam da ce vas ovo nazivcirati... Vidite, mene blato ne dira nit naj manje. Ja sam cjelu zimu mirno spavao i na proljece kad se ovo blato sasusilo sam naterao traktor na jarak i malo po malo sam ga oprao. Na slici se ne vidi ali ovo je slikano u kaaaasnu jesen, stovise mislim da je drugi ili treci dan poceo padati snijeg. Da se na takvoj hladnoci zajebavam s miniwashom i blatom, ne dolazi u obzir. Nece mu biti nista...

Bitno mi je da redovno mjenjam ulje, da imam antifriz u traktoru, da su gume dobre, da ne curi nigdje ni ulje ni gorivo ni voda, da sva signalizacija i instrumenti na tabli rade. Da je traktor s tehnickog stajalista ispravan. Sic uvjek ispravan i federa u rezervi ima koliko hoces, ulja ima i redovno se mjenja kao i filteri, redovno im sve trojici mjenjam ulje u mjenjacu, podesavam ventile i mjenjam uloske u brizgaljkama sto 90% vlasnika IMT-a ne radi u redovnom odrzavanju jer "ne treba". Mene zivciraju ljudi koji teraju 30 godina bez izmjene ulja u mjenjacu a stalno lickaju traktor kao da ce ici s njim u svatove. GARANTIRAM da nema odrzavanijih traktora u mojem selu od moja 3, pranje i lickanje tu ne ubrajam...

Sto se brezona tice, zamjenjeno je svih 16 na zadnjem trapu, popucali su svi kad smo izvlacili soder, u 2 dana 30 kiperica je izvukao i tu su sarafi dobili svoje.
 
Hajde kad je traktor prljav, i nekako. Ali, kad vidim ljude na sedistu bez ikakvog amortizera i tapacira, stave jaknu pod sebe, i cepaaaj! Uvece: ,,Ubio me traktor, sredjiv'o sam za psenicu, ne mogu da se dignem sad.'' Pa jos kad nazulja okasti 24. Kao da je tesko popraviti sediste, ili, u krajnjem slucaju kupiti drugo. Nije 100 dukata.
@Bobo zasrafi onda jos i 3 brezona. :ppozdrav:

Kod mene dve jakne, dva okasta 19-22 i 24-27 :osmeh:, ali amortizer radi normalno.
 
kako blato i namotana trava vole semeringe poderat, pogotovo kad smrzne a tad sjedes u traktor i gas, ono reze ko ziletom.
 
Gdje ima da se uzme kvalitetan amortizer za IMT sjediste, stari tip. Detaljno sredjujem sjedista, pa nisam nasao nista adekvatno, od ves masine ne mogu da pronadjem, u Juselu imaju nekakav, navodno radi Beograd, ali jako lose mi izgleda i to je sve. Takodje me zanimaju i one oblozene spuzve za sjediste, jel' postoji nesto kvalitetnije od onog sranja sto se prodaje na vasarima?
 
Gdje ima da se uzme kvalitetan amortizer za IMT sjediste, stari tip. Detaljno sredjujem sjedista, pa nisam nasao nista adekvatno, od ves masine ne mogu da pronadjem, u Juselu imaju nekakav, navodno radi Beograd, ali jako lose mi izgleda i to je sve. Takodje me zanimaju i one oblozene spuzve za sjediste, jel' postoji nesto kvalitetnije od onog sranja sto se prodaje na vasarima?
Drug vrlo teško ćeš naći kvalitetno ja sam bio stavio onaj sic što ga prodaju po vašarima ima na slici na mom prehodnom postu Nakon tri godine sam vratio fabrički pošto je ovaj iskakao iz ležišta . Pošto je na starom otišao amortizer stavio sam od ovog što sam izbacio preradio sam kopčanje a stari sic promjenio ležajeve i vodilice ležaja sad je bolji od novog.Spužve imaju ali bez metalnog flaha koji drže vijci pa ih moraš lijepiti nema druge
 
Ljudi imam 539 1980. bez kabine. Fabricko stanje, 1950 sati rada. Koliko bi mogao da uzmem za njega?
Nasao neki 539 sa kabinom, ima covek prikolicu, tanjiracu, jednobrazni plug. Pa reko da uzmem to. Bice dosta povoljno.
 
Ako je tako malo radio šteta ti je prodati ga jedino ako je taj u boljem stanju što bi kupio. Vrijedi bar 3500 e kad je očuvan i malo radnih sati.Stanje guma i to je stavka koja utiče na cjenu.
 
Ja sam par sjedišta zamjenuo kad se raspane kupim nov a i ne košta puno.
Kvalitetan sic košta puno.
Ali i ovaj jeftinje super za kičmu niš ne boli dok amortizira umjesto orginala koja dva imam
 
Zadnje gume sam stavio komlet nove, posto sam jednu raseko, pa sam stavio obe nove.
Ja nesto racunam da bi mogao da uzmem 3000e. Sta mislite?
 
Zadnje gume sam stavio komlet nove, posto sam jednu raseko, pa sam stavio obe nove.
Ja nesto racunam da bi mogao da uzmem 3000e. Sta mislite?
ja sam moj 539 89god bez kabine prodao za 3000 evra imao je skoro nove gume ali imao je oko 3000rs ali je bio bas ocuvan,tvoj je malo stariji ali sa manje sati tako da oko 3000 evra
da uzmes za njega je dobro trazio sam 3500 ali svi kako su zvali dali 3000 zato sto nema kabinu,ali ako je tvoj bolji od onog sta hoces da kupis stavi kabinu na tvoj pa prodaj onaj..

Послато са SM-G355H уз помоћ Тапатока
 
Pa ja sam u sustini hteo da zamenim 539 za neki 45-50ks sa malo jacom hidraulikom. Primer 542, Torpedo 4806, rakovica 47.... Pa sam mislio ovaj je 89. jako lepo izgleda, ima onu lepu kabinu, sa malo zatamljenim staklima. Pa mislio posle njega cu lakse da u trampu. Mada I taj izgleda ima oko 2500 sati, u osam treba da se cujem sa vlasnikom, pa javljam sta kaze.
 
Bolje zadrzi svoj traktor, ako je u tako dobrom stanju. Prve serije su zlatne.
Koliko je to dosta povoljno, ako nije tajna?
Moj stric je kupio 539 sa kabinom 84. godiste sa 4000 sati, loznicku trotonku u top stanju, leskovacke male plugove, gramipovu frezu 150/160cm, trokrilnu laku drljacu i traktorsku korpu za 4300 evra. Traktor je stajao dugo ispod snopova kukuruzne sasine, nije koriscen. Promenio mu ulja i filtere i teraj. Evo vec 3 godine radi sve poslove bez greske. Dobro, to je malo imanje.
 
Traktor je 3200. Ja hocu da probam uzeti sve komplet za 4000-4200. Traktor, prikolica, tanjiraca, jednobrazni plug. I ovaj je u dobrom stanju, znam odakle je sta je. Od gastrbajtera je traktor. Jako ocuvan.
 
Nazad
Vrh