IMT

Usudim se reci da je ovaj dvoklipac ravnopravan 533... A kako ce raditi, slicno kao i kad jedna dizna "fula" na troklipcu samo malo ljepse...
 
Taj traktor je dobar samo za izlete. Ja kad cujem malog ursuza smuci mi se,a sto tek imamo u selu i jednog nemca jednoklipca pa garantujem da je imt509 jaca od njega.
 
Moze bit i ne mora da znaci... Vecina 533 su do sad dotrajali, nema za njih djelova za kupiti (bar kod nas u HR). Ovaj dvoklipac ima DM motor koji ima i brzi anlaser i dvostepeno kvacilo tako da mislim da ovaj 528 staje na crtu s 533 samo tako...
 
Možda bi vukao berač pa i 2 Zmajevke repe po suvom a ako se raskalja u sezoni onda se jedna Zmajevka otkači. :haha: IMT je to. :osmeh:
 
Moze bit i ne mora da znaci... Vecina 533 su do sad dotrajali, nema za njih djelova za kupiti (bar kod nas u HR). Ovaj dvoklipac ima DM motor koji ima i brzi anlaser i dvostepeno kvacilo tako da mislim da ovaj 528 staje na crtu s 533 samo tako...

bobo, nediraj mi 533......

djelova za 533 ima koliko hočeš i možeš sve kupiti što poželiš, svaki šaraf, osim nove bosch pumpe, to još nisam nigdje vidio, a za ovoga 528 također nema nigdje bosch pumpe, tako da si na istom, a sada, kakav on motor ima jel M ili DM to neznam, samo je traktor odlično očuvan i vjerujem da još ima kvalitete u njemu, al 28ks je dosta slabo za nekakav posao, minimum je 35ks
 
Pa u moze ovaj traktor da se uporedi i sa 549 ako je taj 549 los i ako mu neradi dizna onda verovatno moze da mu stane na crtu.ja imam 533 i 539 uzimam od tasta po potrebi nevidim nikakvu razliku obadva imaju odlicu snagu,moj 533 ima bolju vucu bar od 50% 539 i 542 u mom kraju jer ljudi voze a neodrzavaju i ti traktori nikada nisu na maksimumu.ako je nesto dotrajalo onda je dotrajalo. postoje imt533 kod mene koji nemogu trecom brzom da idu ni po ravnici bas dotrajali. uporedjivati nov 528 i 2/3 od dotrajalog 533 nije realno.
 
Sad mi je tek drago kad cujem da je opste prihvacena cinjenica kako samo nov motor ima onoliko konja koliko mu pise,a svaki sa 500 pa navise sata polako ih snizava,koliko i u kojoj meri je od slucaja do slucaja ali bitno da nedostaju.
 
ziki skines mali poklopac sa strane pumpe dva zavrtnja 8kljuc inace tu ima zica i plomba da se kao ne dira .unutra vidis osovinu rotora vrtis motor i dolaze zavrtnji 8kljuc 12ugaoni popustis jedan pa okrenes motor popustis drugi. srafciger i mali cekic pomeris taj spoj osovine rotora i hidraulicne glave .ne pomeraj vise od 1mm smer bas ne mogu da ti kazem 560 pumpa ide u jednu stranu a577 u drugu.ceo fazon je da dva konusna lima udaljis jadno od drugog tako da klipici u hidroglavi mogu vise da se rasire i samim tim zahvate vise goriva


aaa..to kuzim, al to je povećanje snage, ak se nevaram... jel nema kod roto pumpe mogućnost kao kod linijske ipm-ove da se podesi startno punenje neovisno o snazi... (baš gledam radionički priručnik imt 540-549, i ima tamo kod podešavanja linijske pumpe, kaže da se startno punjenje podešava dodavanjem ili oduzimanjem distancnih podloški na konusnom disku u regulatoru)..

šta bi se dogodilo kada bi se one kontra matice na onoj dugačkoj šipki ispod gornjeg poklopca pomaknule, znači kad bi ih po navoju pomaknuo ili napred ili nazad?

usput..sve radim kao samouk, i sve što znam o bosch pumpama, (ne baš puno ali se snalazim) sam naučio sam, ili praksa ili eventualno ako nađem na netu presjek neke pumpe..:sjasi:

- - - - - - - - - -

Sad mi je tek drago kad cujem da je opste prihvacena cinjenica kako samo nov motor ima onoliko konja koliko mu pise,a svaki sa 500 pa navise sata polako ih snizava,koliko i u kojoj meri je od slucaja do slucaja ali bitno da nedostaju.


nedostaju, ali se i kut ubrizgavanja mjenja...npr. torpedo 75 na 20 000 radnih sati početak ubrizgavanja se poklopio s GMT klipa...
 
Sad mi je tek drago kad cujem da je opste prihvacena cinjenica kako samo nov motor ima onoliko konja koliko mu pise,a svaki sa 500 pa navise sata polako ih snizava,koliko i u kojoj meri je od slucaja do slucaja ali bitno da nedostaju.


i to je pitanje, jer npr ni jedan veliki proizvođak john deere za svoje traktore nemože garantirati da ima 100% toliko i toliko konja, za jedan model našao sam podatak, koji proizvođač garantira, a to je da ima 88 do 92ks, znači na tom traktoru ima minimalno 88ks, znači ako ga kupiš i ideš mjeriti, onda nesmije biti ispod, a kako je onda kod IMTa, rakovice, ursusa, belarusa i sličnih traktora......
 
Ostaci unistene fabrike.
IMT 585 u Irskoj sa brojem sasije 904020771

34i3i1g.jpg
5yrx1j.jpg
wch53k.jpg
b9amme.jpg
 
Nazad
Vrh