IMT

moze se startno punjenje povecati vrlo lako i na rotacionoj treba samo kljuc 8. ali ko nezna bolje ne dirati .ali pre toga treba proveriti transfer pritisak to su ona mala bakelitna krilca pa sverni prsten i jos vetil koji je u onoj maloj deklici spreda pumpe
 
kad se vec prica o pumpama. meni 560 pocne da mijenja zvuk tj od 1500 do 1700 obrtaja, na ravnom nit vuce nit ga goni. on pocne da varira. ne osjeti se na voznji. samo se cuje. ko na ovom snimku od 50 sekunde.
jel to normalno? dali je do pumpe? dizne sam kontroliso i mijenjo jedan ulozak prije mjesec dana.
 
može netko opisat kako bi se mogla povećat količina startnog goriva kod roto pumpe? ...nisam bošista ali nekoliko pumpi sam otvarao kad je štekao onaj ventil kod gašenja (ugasiš a on se ne vraća), ili kad je gorivo curilo na poklopcu uz polugu gasa....pa ako skužim pokušat ću...:ppozdrav:
 
ziki skines mali poklopac sa strane pumpe dva zavrtnja 8kljuc inace tu ima zica i plomba da se kao ne dira .unutra vidis osovinu rotora vrtis motor i dolaze zavrtnji 8kljuc 12ugaoni popustis jedan pa okrenes motor popustis drugi. srafciger i mali cekic pomeris taj spoj osovine rotora i hidraulicne glave .ne pomeraj vise od 1mm smer bas ne mogu da ti kazem 560 pumpa ide u jednu stranu a577 u drugu.ceo fazon je da dva konusna lima udaljis jadno od drugog tako da klipici u hidroglavi mogu vise da se rasire i samim tim zahvate vise goriva
 
Skoro sa drugarom mi kod jednog starijeg bosiste i drugar ga cisto bez veze pita>Majstore kako bre dizna radi,mislim na koji princip<?
**greška li ga ima neka tehnologija u nju.Ja ih obojicu gledam i ne mogu da verujem ono sto cujem,a taj drugar me inace i vodio njemu i pretstavljao ga ekstra strucnjakom.E posle kada izadjosmo od njega drugaru kazem"Cuti dati rec vise nisam hvale cuo o njemu"Ali malo kasno za mene jer sam mu vec bio poverio pumpu i dizne od 533,i mozete da pretpostavite sta sam dobio kao rezultat.
 
Skoro sa drugarom mi kod jednog starijeg bosiste i drugar ga cisto bez veze pita>Majstore kako bre dizna radi,mislim na koji princip<?
**greška li ga ima neka tehnologija u nju.Ja ih obojicu gledam i ne mogu da verujem ono sto cujem,a taj drugar me inace i vodio njemu i pretstavljao ga ekstra strucnjakom.E posle kada izadjosmo od njega drugaru kazem"Cuti dati rec vise nisam hvale cuo o njemu"Ali malo kasno za mene jer sam mu vec bio poverio pumpu i dizne od 533,i mozete da pretpostavite sta sam dobio kao rezultat.

A možda ne želi da oda tajnu :osmeh:
 
Jedan kolega sa foruma kaze da je u meni ssednom selu bio jedan IMT 528, ali nisam saznao kod koga. Ja ga nikad nisam video. Ovaj sa slike izgleda bas lepo.
ima blizu mene jedan ovakav prodaje se za 3.5k eura. nije mu filter ovakav. isti je ko na 539 koliko sam primijetio. gledo sam ga prosle godine tako da se ne sjecam bas bas. ja mislim da je ovaj model preslab za bilo sta. 2 klipa traktor je smrt. trt trt trt nikad dignut obrtaje a tereta za njim skoro da i nema. sto vise klipova sve bolje.
 
jako je uredan taj 528, da je tu staviti novi motor od 539, bio bi odličan traktor

da li ima djelova za prednju vuču za imt 577 stari tip, koji sve traktori imaju takvu prednju vuču, jel netko ima možda manual od tog starog tipa imt 577 da nešto pogledam????
 
jako je uredan taj 528, da je tu staviti novi motor od 539, bio bi odličan traktor

da li ima djelova za prednju vuču za imt 577 stari tip, koji sve traktori imaju takvu prednju vuču, jel netko ima možda manual od tog starog tipa imt 577 da nešto pogledam????

Imas na njuskalu sve komplet nove djelove i za novi i za stari tip prednje vuce( poluosovine, reduktori, zglobovi) skupa s rucnom ukapcalicom...
 
jako je uredan taj 528, da je tu staviti novi motor od 539, bio bi odličan traktor
Skup zahvat jer pored motora treba i tanka medju ploca i rasturanje menjaca jer su izlazni delovi,spojnicke dugacke i trebaju kratke od 539.
Lep je taj 528,lepo su ga upakovali,mozda ga ima i kod mene ali nisam obracao paznju,voleo bi da ga cujem kako radi ovaj Rakovicin dvoklipas.
 
Nazad
Vrh