IMT

To sto 539 bolje pali od 533 vec sam jednom rekao samo zbog anasera i nista vise.Komsija mi juce jedva upalio 539 i to na 24V i plus iz 5-6 pokusaja od po 7-8 sekunde,znaci kada je motor los onda dzabe slovne oznake,na haubi,a njemu je zaista pred generalnu.
 
Poslednja izmena:
A glava 150, neisplati se kockati

Glackop, glas razuma......nebitno koji je traktor, ako je los motor, a 533 su obicno najlosiji, jer su potroseni do kraja, ti traktori su kupljeni poslije konja, i radili su jako puno, sve operacije, dok vec 539, je vecinom radio lakse poslove, i bio drugi traktor, moj 533 je sve podigao, sve sto sada imam od strojeva, on je zaradio, i sto onda da ocekujem od njega?? Zasluzio je kompletno sredivanje.....pa i da neradi vise nista, al ima puno posla za njega jos
 
A glava 150, neisplati se kockati

Glackop, glas razuma......nebitno koji je traktor, ako je los motor, a 533 su obicno najlosiji, jer su potroseni do kraja, ti traktori su kupljeni poslije konja, i radili su jako puno, sve operacije, dok vec 539, je vecinom radio lakse poslove, i bio drugi traktor, moj 533 je sve podigao, sve sto sada imam od strojeva, on je zaradio, i sto onda da ocekujem od njega?? Zasluzio je kompletno sredivanje.....pa i da neradi vise nista, al ima puno posla za njega jos
Zavisi od traktora do traktora, sta je radio, kako je odrzavan. Kod mene 533 .72 godiste sad ima negdje oko 2800 radnih sati. Kupljen 2009. godine. Vozio ga stariji covjek i na kraju ga prodao. Traktor se bolje ponasa u oranju nego imt 539 dli, a o paljenju da i ne govorim.
 
Ljudi moji, 10 litara vrele vode na tu hladnu gvožđuriju je isto kao da s tom količinom hoćeš odlediti Dunav! Čim sipneš, ona se ohladi. Ima drugih efikasnijih načina. Na pr grejati karter brenerom 2-3 min. koristiti topao akumulator, ili zatvoriti usisnu cev, koja ima dejstvo kao dekompresor
 
Taj trik sa usisnom cjevi pokazao mi je jedan majstor.Ide ovako:uključiš grijač prije toga skineš onu cjev vanjsku(533 539)sa filtera zraka.Kad uključiš starter(alnaser) zatvoriš dlanom držiš desetak sekundi i pustiš dlan .Motor brže usisa topal zrak sa grijača i da vidiš kako 533 brzo vrti alnaser kad to uradiš
 
pozdrav! ...može pitanje? kako na imt 578 (577 i sl, uglavnom motor je s44 s roto pumpom) provjeriti da li je pumpa dobro uzubljena? ..nadam se da ima neki sistem po oznakama na remenici ili sl, da ne moram skidati rezervoar i cijelu ramu kako bi skinuo poklopac ventila... traktor sam kupio prije nekoliko godina, ima malo pare na odušku, ali čim malo zahladi problem je upalit... ponekad dok verglam, motor već lagano kreće kao da će upalit, ali odustane iako cijelo vrijeme verglam...
 
najbolje skines pumpu i odneses kod bosiste. stelovanje nije kvar ali mozes probati na slic rupe na pumpi pomerati par stepeni ranije ili kasnije


ma pumpu sam slagao u ipm-u prije 5-6 godina, a traktor ne radi puno, nisam jedino dizne slagao, njih sam samo prekontrolirao bile su ok... sad me samo zanima to uzubljivanje, da je kak spada uzubljen mozda bi lakše palio
 
ma pumpu sam slagao u ipm-u prije 5-6 godina, a traktor ne radi puno, nisam jedino dizne slagao, njih sam samo prekontrolirao bile su ok... sad me samo zanima to uzubljivanje, da je kak spada uzubljen mozda bi lakše palio

Da nije bio uzubljen kako treba, ne bi ni do sada palio. Ako je PVP skoro rađena, prvo proveri dizne! Meni zbog dizni u sred leta jedva palio. Promenio uloške, majstor naštelovao i drugi traktor (539 u pitanju)

PS.
Vidim ti imaš 578. Ne znam dali je tamo lančani razvodnik. Može lanac da se istegli pa ima pomeranja, što odmah poremeti paljenje
 
Taj trik sa usisnom cjevi pokazao mi je jedan majstor.Ide ovako:uključiš grijač prije toga skineš onu cjev vanjsku(533 539)sa filtera zraka.Kad uključiš starter(alnaser) zatvoriš dlanom držiš desetak sekundi i pustiš dlan .Motor brže usisa topal zrak sa grijača i da vidiš kako 533 brzo vrti alnaser kad to uradiš

To se kod rusa zove dekompresor ako se ne varam :osmeh:, a smisao je da motor malo brze zavergla jer ima manji otpor sabijanja u cilindrima, a mora da se otpusti da bi motor startao, nekad su to imali i oni mali puhovi mopedi.
 
Kad fali ''baruta'' onda grejac spasava stvar na S44 motoru.

Ugao paljenja moze da se malo koriguje na slicevima od pvp ali se nista veliko ne moze dobiti.

Jeste da je najskuplja varianta,ali nova pumpa cesto ispadne najjeftinija...nama su u roku od 6 godina radili pumpu 3 majstora,od kojih su dva,recicu veoma poznati...nauzimali se para,a nista uradili nisu-tog trokiranja,teskog paljenja sa sve grejacem itd itd...gledaj razvod,paljenje,pa kupi brzi anlaser,pa dizne menjaj,pa glavu skidaj...ovu novu pumpu stavili,bez grejaca upalili na zub...i od onda sam i iskljucio grejac,paljen je na minusu bez problema pali...i sto je najgore svi se bosisti kunu da je stara pumpa ok,i da fantasticno radi...pa se mislite...
 
Taj trik sa usisnom cjevi pokazao mi je jedan majstor.Ide ovako:uključiš grijač prije toga skineš onu cjev vanjsku(533 539)sa filtera zraka.Kad uključiš starter(alnaser) zatvoriš dlanom držiš desetak sekundi i pustiš dlan .Motor brže usisa topal zrak sa grijača i da vidiš kako 533 brzo vrti alnaser kad to uradiš

Ne moras da zatvaras cev, smanjis gas skoro do kraja, i cim se zaleti dodas gas itd... naravno vazi za 533....
 
Jeste da je najskuplja varianta,ali nova pumpa cesto ispadne najjeftinija...nama su u roku od 6 godina radili pumpu 3 majstora,od kojih su dva,recicu veoma poznati...nauzimali se para,a nista uradili nisu-tog trokiranja,teskog paljenja sa sve grejacem itd itd...gledaj razvod,paljenje,pa kupi brzi anlaser,pa dizne menjaj,pa glavu skidaj...ovu novu pumpu stavili,bez grejaca upalili na zub...i od onda sam i iskljucio grejac,paljen je na minusu bez problema pali...i sto je najgore svi se bosisti kunu da je stara pumpa ok,i da fantasticno radi...pa se mislite...

Ako je sve u pumpi ok posle majstorskog pretresanja, najveci problem paljenju na minusu pravi to startno punjenje kao sto je i Zoran rekao. Na Rusvaju se bar to lako steluje na licu mesta da radi lepo, lako pali i da rze kao konj. Imao sam i ja kubure sa majstorom jer je sve uradio ali kolicinu goriva nije pomerao jer je po njemu bilo ok ali po meni nije i traktor po hladnom nije hteo da pali. Kada me je drugi majstor poslusao, traktor je poceo da pali po hladnom mnogo lakse i vrlo cesto i bez grejaca.
 
Kolicina goriva koja se salje prema diznama pri paljenju. Bar je to moje objasnjenje. Na IMT-u (rotaciona pumpa) ako je sve ok onda ispod poklopca gde se nalaze poluge za gas i gasenje ali to ne treba da dira ko se ne razume a na Belarusu vrlo lako na dekli sa zadnje strane postoji srafic i kontra matica.
 
Kolicina goriva koja se salje prema diznama pri paljenju. Bar je to moje objasnjenje. Na IMT-u (rotaciona pumpa) ako je sve ok onda ispod poklopca gde se nalaze poluge za gas i gasenje ali to ne treba da dira ko se ne razume a na Belarusu vrlo lako na dekli sa zadnje strane postoji srafic i kontra matica.

A kod linijskih? Pri paljenju (startovanju motora) centrifugalni regulator povuče letvu na pun gas. Pumpa tarirana kako bošista tarira. Ne znam šta još moze podešavati (mislim prvenstveno na 539 sa linijskom pumpom)
 
Nazad
Vrh