IMT

u komentaru pise da je mjenjac zamijenjen. bio 3 sad 5 brzina. koliko ja znam svaki 577 ima 5 brzina.
 
Prenosni odnos u bocnim reduktorima je oko 3.
KT par od traktora sa bocnim reduktorima bi bilo vrlo interesantno ugraditi u traktor bez bocnih reduktora - isao bi tri puta brze(mozda i 70km/h)..
 
Samo da znate da bocni reduktori IPAK igraju neku ulogu u cjeloj prici. na njima je omjer 1:4 ak se ne varam il 4:1 kak se vec pise. uglavnom, ako racunamo odnos konusno tanjurastih parova koji u slucaju A ispadne 1.3 a u slucaju B ispadne 1.5 jos se taj odnos racuna s koeficijentom bocnog reduktora tako da i oni imaju neku ulogu u cjeloj prici. Ako gledamo samo konusno tanjuraste parove, tu reduktori nemaju sto traziti ali prica se o krajnjoj brzini i traktoru kao cjelini tako da mislim da i oni "igraju ulogu" u cjeloj prici.

Za kolegin 577 GARANTIRAM da ide 60km/h. Je li on to jos otvarao na pumpi ne znam al da je sklon sarafanju i izmisljanju, JE tako da je lako moguce da je i podizao max broj okretaja...
 
mislio sam an fabriku pa sam nap da je svaki 5 brzina. a u budzevini granice ne postoje. sve se odradi samo je pitanje koliko imas volje i kesa.

- - - - - - - - - -

da podijelim svoj danasnje iskustvo. oko podne krenem da razgrcem snijeg. u traktor sipam kljucalu vodu, da lakse upali. sacekam dok se blok zgrijo i verglam. traktor je upalio poslije 30sek verglanja. zakacim homemade grtalicu i gas. razgrnem sebi sve ok. krenem komsiji. od mene do njega ima nekih 800 metara. i kod njega se okrecem i pogledam na sat od temperature ona 80 i raste svakom sekundom, odma ugasim traktor i pocnem da bacam snijeg na glavu motora. pogledam na sat ono okruglo 110c. i bacaj bacaj snijeg dok ga nisam oladio. drugar me odslepa kuci. kontam negdje crijevo zacepljeno. sve poskidam i prijatno se iznenadim. u donjoj polovini hladnjaka voda je zaledila. skinem donje crijevo sa istom i kljucalom vodom otopim led i iste sekunde u auto i benzinska i kupim permant. naspem i zavrsim poso koji je trebo trajat pola sata ispo je 4 sata. sreca je da glava nije pukla, nit kvasi na dihtung. izgleda da sam uspio da spasim situaciju. da sam prilikom raznoraznih opravi oko traktora otiso i kupio permant nista se ne bi desilo. zamalo da me kosta motora. nisam mogo vjerovat da je u radu voda stegla. treba otvorit cetvore oci i radit kako je zamisljeno. :ppozdrav:
 
mislio sam an fabriku pa sam nap da je svaki 5 brzina. a u budzevini granice ne postoje. sve se odradi samo je pitanje koliko imas volje i kesa.

- - - - - - - - - -

da podijelim svoj danasnje iskustvo. oko podne krenem da razgrcem snijeg. u traktor sipam kljucalu vodu, da lakse upali. sacekam dok se blok zgrijo i verglam. traktor je upalio poslije 30sek verglanja. zakacim homemade grtalicu i gas. razgrnem sebi sve ok. krenem komsiji. od mene do njega ima nekih 800 metara. i kod njega se okrecem i pogledam na sat od temperature ona 80 i raste svakom sekundom, odma ugasim traktor i pocnem da bacam snijeg na glavu motora. pogledam na sat ono okruglo 110c. i bacaj bacaj snijeg dok ga nisam oladio. drugar me odslepa kuci. kontam negdje crijevo zacepljeno. sve poskidam i prijatno se iznenadim. u donjoj polovini hladnjaka voda je zaledila. skinem donje crijevo sa istom i kljucalom vodom otopim led i iste sekunde u auto i benzinska i kupim permant. naspem i zavrsim poso koji je trebo trajat pola sata ispo je 4 sata. sreca je da glava nije pukla, nit kvasi na dihtung. izgleda da sam uspio da spasim situaciju. da sam prilikom raznoraznih opravi oko traktora otiso i kupio permant nista se ne bi desilo. zamalo da me kosta motora. nisam mogo vjerovat da je u radu voda stegla. treba otvorit cetvore oci i radit kako je zamisljeno. :ppozdrav:

Zbog cega se to desilo,meni se to jos nikad nije desilo a sipam vodu iz razloga sto mi pusta vodena pumpa kad uspem permant?
 
Mi imamo isti problem, da pumpa pusta permant kada se malo ugreje, a vodu ne pusta ni kapi. Ne dira nam se ništa, pošto je pumpa i dalje fabrička, samo jednom ležaj promenjen.

Послато са SM-G386F уз помоћ Тапатока
 
mislio sam an fabriku pa sam nap da je svaki 5 brzina. a u budzevini granice ne postoje. sve se odradi samo je pitanje koliko imas volje i kesa.

- - - - - - - - - -

da podijelim svoj danasnje iskustvo. oko podne krenem da razgrcem snijeg. u traktor sipam kljucalu vodu, da lakse upali. sacekam dok se blok zgrijo i verglam. traktor je upalio poslije 30sek verglanja. zakacim homemade grtalicu i gas. razgrnem sebi sve ok. krenem komsiji. od mene do njega ima nekih 800 metara. i kod njega se okrecem i pogledam na sat od temperature ona 80 i raste svakom sekundom, odma ugasim traktor i pocnem da bacam snijeg na glavu motora. pogledam na sat ono okruglo 110c. i bacaj bacaj snijeg dok ga nisam oladio. drugar me odslepa kuci. kontam negdje crijevo zacepljeno. sve poskidam i prijatno se iznenadim. u donjoj polovini hladnjaka voda je zaledila. skinem donje crijevo sa istom i kljucalom vodom otopim led i iste sekunde u auto i benzinska i kupim permant. naspem i zavrsim poso koji je trebo trajat pola sata ispo je 4 sata. sreca je da glava nije pukla, nit kvasi na dihtung. izgleda da sam uspio da spasim situaciju. da sam prilikom raznoraznih opravi oko traktora otiso i kupio permant nista se ne bi desilo. zamalo da me kosta motora. nisam mogo vjerovat da je u radu voda stegla. treba otvorit cetvore oci i radit kako je zamisljeno. :ppozdrav:


To se i meni desilo, takodje na imt ali nije mrzlo , a cuo sam od jednog majstora da se to i njemu nekoliko puta desilo. Nemam objasnjenje ali iz nekog razloga stvori se zracni cep i pumpa ne pumpa vodu , normalno glava se pregrije a blok nista. Meni se pregrijala glava da je pocela da smrdi a u bloku topla voda a u hladnjaku hladna. Da je mrzlo pretpostavljam da bi se u hladnjaku smrzlo.
Od onda kad upalim traktor provjeravam da li CIRKULISE voda u hladnjaku ako ne nesto nije u redu i pustam na blok dok zrak ne izadje i nivo padne i onda dospem vode.
 
Kao prvo ako imate termostat on sluzi da zatvara vodu izmedju hladnjaka i motora, cim motor dostigne radnu temperaturu ili temperaturu na kojoj se otvara termostat tad voda cirkulise kroz hladnjak inace dok se to ne desi, a na ovakom debelom minusu mnogo treba vremena onda voda u hladnjaku miruje i hladi se pomocu ventilatora jos vise.
Najbolje sredite te pumpe i sipajte antifriz ne zezajte se sa tim, ovako svakog trenutka imate spreman traktor za upotrebu.
 
mislio sam an fabriku pa sam nap da je svaki 5 brzina. a u budzevini granice ne postoje. sve se odradi samo je pitanje koliko imas volje i kesa.

- - - - - - - - - -

da podijelim svoj danasnje iskustvo. oko podne krenem da razgrcem snijeg. u traktor sipam kljucalu vodu, da lakse upali. sacekam dok se blok zgrijo i verglam. traktor je upalio poslije 30sek verglanja. zakacim homemade grtalicu i gas. razgrnem sebi sve ok. krenem komsiji. od mene do njega ima nekih 800 metara. i kod njega se okrecem i pogledam na sat od temperature ona 80 i raste svakom sekundom, odma ugasim traktor i pocnem da bacam snijeg na glavu motora. pogledam na sat ono okruglo 110c. i bacaj bacaj snijeg dok ga nisam oladio. drugar me odslepa kuci. kontam negdje crijevo zacepljeno. sve poskidam i prijatno se iznenadim. u donjoj polovini hladnjaka voda je zaledila. skinem donje crijevo sa istom i kljucalom vodom otopim led i iste sekunde u auto i benzinska i kupim permant. naspem i zavrsim poso koji je trebo trajat pola sata ispo je 4 sata. sreca je da glava nije pukla, nit kvasi na dihtung. izgleda da sam uspio da spasim situaciju. da sam prilikom raznoraznih opravi oko traktora otiso i kupio permant nista se ne bi desilo. zamalo da me kosta motora. nisam mogo vjerovat da je u radu voda stegla. treba otvorit cetvore oci i radit kako je zamisljeno. :ppozdrav:
Ako imas termostat hoce da zaledi voda u hladnjaku jer ventilator radi i ohladi za cas vodu a nema protok, najcesce zaledi donji deo hladnjaka. sipas antifriz i nema brige.
 
Ako poznajete nekog ko ima da proda 577 do 7000 evra(noviji tip limarije),javite ovde ili na pp. :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Kao prvo ako imate termostat on sluzi da zatvara vodu izmedju hladnjaka i motora, cim motor dostigne radnu temperaturu ili temperaturu na kojoj se otvara termostat tad voda cirkulise kroz hladnjak inace dok se to ne desi, a na ovakom debelom minusu mnogo treba vremena onda voda u hladnjaku miruje i hladi se pomocu ventilatora jos vise.
Najbolje sredite te pumpe i sipajte antifriz ne zezajte se sa tim, ovako svakog trenutka imate spreman traktor za upotrebu.
Ti i Zeljkoo sve objasniste:ppozdrav:. Ako ima termosta, on ne propusta vodu te se ona hladi, a kako toplota uvek vuce na gore, a i mali deo toplote sa motora dolazi kroz povratnu cev u gornji deo hladnjaka, ona dole ledi i vise nema dotoka u blok. Voda moze zimi ako nema termostata, ali samo ako se ne aboravi da ispusti. Jednom clanu je prsko ceo motor, tako da odvojte 30e i sipajte antifriz. Ja ga nisam nasuo u traktor jer mi pumpa i posle remonta opet negde pusta vodu. Na prolece ide nova pumpa, po mogucstvu termostat (ako nema kamenca u sistemu) i antifriz. Ili da kupim nekog vazdusara:haha:
 
pumpa nova. samo je termostat napravio problem, tj ja sam napravio problem sto nisam odma nasuo rastvor.
7 litara 100% antifriza modricinog na pumi je placeno nesto manje od 20e.
 
Prijatelju zaledila ti cev u kolevci i nema protoka.Na toj cevi ima sraf za ispustanje ali nemoze da mu se pridje.Ja nemam termostate,sipam vrucu vodu i traktor odmah topal i spreman za rad.Taj motor na minusu bez vruce vode i odlicne kompresije nemoze ni gospod bog upaliti.Moj560 sad kad je prepravljen na 565 samo okret kljuca i upaljen bez vode ali uvek naspem,bolje je.
Kako ces ga paliti sa antifrizom ako si sa vrucom vodom verglao pola minuta?
 
pozdrav ekipa
pošto već duže vrijeme tražim poluautomatsku kuku za imt 533/539 a naći neku polovnu u pristojnom stanju nemoguća misija, a isto tako i imt original (ili fop koli ih je već pravio)
odlučio sam uzeti novu al neku ovu tursku,indijsku ili čija li je već
pa me zanima ako neko ima iskustva s tim kukama nek mapiše koju riječ ili ako zna negdi da se prodaje takva kuka (dućan,privatno)
za oko mi je zapala ova kuka pa neznam da li je netko uzimao išta od ovog tipa http://www.kupujemprodajem.com/auto...r-533-539-25153280-oglas.htm?filter_id=210880
 
Prijatelju zaledila ti cev u kolevci i nema protoka.Na toj cevi ima sraf za ispustanje ali nemoze da mu se pridje.Ja nemam termostate,sipam vrucu vodu i traktor odmah topal i spreman za rad.Taj motor na minusu bez vruce vode i odlicne kompresije nemoze ni gospod bog upaliti.Moj560 sad kad je prepravljen na 565 samo okret kljuca i upaljen bez vode ali uvek naspem,bolje je.
Kako ces ga paliti sa antifrizom ako si sa vrucom vodom verglao pola minuta?


Postoji i tu resenje ako bas neko ima potrebe da pali traktor na debelom minusu i postoji cak i tema o tome, pa ako neko ima problem sa paljenjem mogu da se odrade neka alternativna resenja.
 
pozdrav ekipa
pošto već duže vrijeme tražim poluautomatsku kuku za imt 533/539 a naći neku polovnu u pristojnom stanju nemoguća misija, a isto tako i imt original (ili fop koli ih je već pravio)
odlučio sam uzeti novu al neku ovu tursku,indijsku ili čija li je već
pa me zanima ako neko ima iskustva s tim kukama nek mapiše koju riječ ili ako zna negdi da se prodaje takva kuka (dućan,privatno)
za oko mi je zapala ova kuka pa neznam da li je netko uzimao išta od ovog tipa http://www.kupujemprodajem.com/auto...r-533-539-25153280-oglas.htm?filter_id=210880
Imam ja ovakvu kuku (gotovo ista kao na slici). Jedini problem je bila opruga koja nije htjela da vraca pa sam morao da je zamjenim drukcijim sistemom i sad radi kako treba. Ali posto je kuka na slici gotovo nova, mislim da neces imati problema.
 
Nazad
Vrh