IMT

kod mene 560 cima od prilike po 5cm i gore i dole, jel to puno gledo sam tanjirasti i reduktore. sve je ok. jedino zazor nisam premjeravo.
 
Kolega je na 577 stare tipe ubacio konusno-tanjurasti od 560. Ide oko 60 km/h, strasno ga je gledati kad proleti cestom...
 
Nisam siguran koliko je veliki tanjirasti na 560 nisam obratio paznju na to ali neverujem da je razlika tolika da bi traktor isao 60km.provericu to imam prijatelja koji ima sve moguce delove za imt.rastura i prodaje pa cu videti.znam da je razlika u menjacu izmedju 560 i 539 ovaj prvi je dosta brzi jer ima bocne reduktore.
 
Katastrofalno je gledati koliko brzo traktor ide... Autom ga imas sto obici a on skace po cesti kao lud... Jednostavno trebas biti lud sofer i nista vise. Jedan ovdje je imao 555 s pokidanom PVP. Pricali su mi sta je bilo ali sam zaboravio, uglavnom i on je isao oko 60km/h s tim traktorom ali traktor nije dugo durao razletio se motor (imao je puno vise okretaja nego sto je trebao)
 
Da vam bude jasno oko toga da li ce biti brzi ili sporiji to ide prosto...ako je 6/34 bude li 35-36-37 tanjirasti onda je sve sporiji za svaki zub navise,i obrnuto ispod 34 ce biti brzi,ali ako imamo pogonski na 7 onda vec mora malo matematika ovako,primer 34/7=4.85 ako podelimo 34 na 6 dobijamo 5.66,sto znaci bice brzi ovaj 7/34.I to sa reduktorima nema ama bas nikakve veze.
 
Da vam bude jasno oko toga da li ce biti brzi ili sporiji to ide prosto...ako je 6/34 bude li 35-36-37 tanjirasti onda je sve sporiji za svaki zub navise,i obrnuto ispod 34 ce biti brzi,ali ako imamo pogonski na 7 onda vec mora malo matematika ovako,primer 34/7=4.85 ako podelimo 34 na 6 dobijamo 5.66,sto znaci bice brzi ovaj 7/34.I to sa reduktorima nema ama bas nikakve veze.
Za koliko je brze? ako traktor ide 30kmh a sa drugim tanjirastim 60kmh znaci 100% brzi
 
Ja do sad nijedan menjac nisam otvarao tako da ne znam ono sto vi iz prakse vecina znate,ali vam predocavam kako se otprilike to racuna.Daj mi odnos KT koji je bio prethodno i koji je sada ugradjen za tih 60.km pa cemo videti sta proracun kaze.Ali iskreno to je mnogo i cisto ne verujem u tu kombinaciju.
 
Evo proverio sam informacije za KT. 560 nosi 11/38 kao i 558,569,555. 577nosi 6/37 i 6/34 velika je razlika u brzini. kao sto je naveo Bobo. neznam bas dal ide 60 ali ide brzo.
 
Pitao sam coveka koji rastura ima nekoliko tih KT svaki dan to radi.ja nisam nikada obracao paznju na to pa sam ga pitao on mi rece da je tako.
 
Neznm tacno dal sam lepo razumeo dal je 565 ili 569 mozda sam pogresno razumeo.ovo ostalo je tacno.
Tacno pogresno sam upisao
 
Jeste razlika je bez malo dupla izmedju 6/37 i 11/38,moje onda objasnjenje je da taj 11/38 ide kod modela samo koji imaju bocne reduktore,jer ne znam sad odnos reduktora koji je ali je sigurno najmanje 1/2,i to mu onda ponovo dodje na slicnu max.brzinu od nekih 30.km/c
 
Nazad
Vrh