IMT

Znaci da i ja u moju Brenu ugradim taj KT par od ferdze jer navodno jako se tesko nalaze originalni KT pa mi je predlozio da to odradimo i da se ne brinem!

Ne znam jedino kako se ponasa automatska prednje vuca ako imas nazad standardne gume a drugaciji K/T par. Lako moguce da ce prednja vuca praviti probleme (ili biti stalno ukljucena, ili ce joj trebati vise proklizavanja da se ukljuci u njivi... Ne da mi se sad mozgati koji je od ova dva rjesenja. Kolega ima na svom traktoru automatsku i vece gume nazad i radi fantasticno vec godinama s 6/37.

Samo da znas da ti ovaj par usporava cjeli traktor nekih 9% ako se dobro sjecam kako je kolega MONTOYA izracunao. tako da ces malo izgubiti na brzini po cesti ali ces malo dobiti i potezne moci u njivi.

Jok od 542 je motor ima 31 kw i osjeti se vozio sam od susjeda 39 on ima 27,5 kw koliko se sejćam pisalo

OPET ti tepes po svome... IDENTICNE motore nose 539, 540, 542... Oznaka na haubi ne znaci konjske snage nego model traktora. Samo se tjesis da imas jaci motor od standardnog sto i moze biti istina ako si mu dao malo vise goriva na ubrizgavanju i ako su brizgaljke drugacije podesene. Iz tvornice ide IDENTICAN motor na sva tri navedena traktora i na mozda jos koji "medjumodel". 542 svoju "snagu" dobiva vecom tezinom, sirim gumama i mjenjacem 5 brzina, gdje je snaga motora bolje iskoristiva nego kod trobrzinskog mjenjaca. Na malim motorima se to i te kako osjeti.

Kad se samo sjetim sto si pisao ovdje da ti 577 bolje pali ako mu "napumpas" onaj indikator na zracnom filteru...

Uozbilji se malo, molim te.

539,540,542 nose potpuno iste motore,razlikuju se samo u broju obrtaja pa im se zato razlikuje nazivna snaga.Pisano je o tome mnogo puta.542 može mnogo više da povuče od 539 ali to nije zbog jačeg motora,već zbog drugačijeg prenosa i mase traktora.Voleo bih da kolege koje koriste traktore 542 i 549 napišu dali se oseća ta razlika u snazi i posebno me interesuje potrošnja 549.

Imam u selu 542 novije linije i mogu ti reci da nije ni sluga 549 u nekim ozbiljnijim poslovima sto se snage motora tice. 542 u mom selu nosi jednake prikljucke kao i 539 a motor mu je oslab da nosi neke vece prikljucke po brdima i tezim uvjetima rada jer je i sam traktor dosta tezi od 539. Za lakse poslove mislim da nema neke velike razlike posto imaju jednak mjenjac i hidraulik a za prskalicu, rasipac, kosilicu i sakupljac sjena nije bitna snaga motora...

kolega ne mislim na poklopac hidraulike nego na centralno kuciste. da li se ono mora mijenjat kad se nadogradjuje vanjska hidraulika?

Da, mora se mjenjati i centralno kuciste jer je sam poklopac hidraulika mnogo kraci od standardnog samim time odozgor bude cetvrtasta rupa a ne pravokutna kao kod obicnog hidraulika. To sto taj tvoj kolega radi je jako neisplativo, osim ako nema negdje za kupiti polovan zadnji kraj ap da prisarafi na svoj traktor. Nove djelove kupovati za mokre kocnice je katastrofalno skupo...
 
Ne znam jedino kako se ponasa automatska prednje vuca ako imas nazad standardne gume a drugaciji K/T par. Lako moguce da ce prednja vuca praviti probleme (ili biti stalno ukljucena, ili ce joj trebati vise proklizavanja da se ukljuci u njivi... Ne da mi se sad mozgati koji je od ova dva rjesenja. Kolega ima na svom traktoru automatsku i vece gume nazad i radi fantasticno vec godinama s 6/37.

Samo da znas da ti ovaj par usporava cjeli traktor nekih 9% ako se dobro sjecam kako je kolega MONTOYA izracunao. tako da ces malo izgubiti na brzini po cesti ali ces malo dobiti i potezne moci u njivi.



OPET ti tepes po svome... IDENTICNE motore nose 539, 540, 542... Oznaka na haubi ne znaci konjske snage nego model traktora. Samo se tjesis da imas jaci motor od standardnog sto i moze biti istina ako si mu dao malo vise goriva na ubrizgavanju i ako su brizgaljke drugacije podesene. Iz tvornice ide IDENTICAN motor na sva tri navedena traktora i na mozda jos koji "medjumodel". 542 svoju "snagu" dobiva vecom tezinom, sirim gumama i mjenjacem 5 brzina, gdje je snaga motora bolje iskoristiva nego kod trobrzinskog mjenjaca. Na malim motorima se to i te kako osjeti.

Kad se samo sjetim sto si pisao ovdje da ti 577 bolje pali ako mu "napumpas" onaj indikator na zracnom filteru...

Uozbilji se malo, molim te.


Ko ti kriv ako si glup šta cu ti ja i očito je da nemaš pojma.
Ako na motoru piše na pločici 31 kw a na 539 27,5 a isto 2250 okretaja onda razlika je u pumpama otiđi bošisti pa pitaj.
Šta ima veze motor šta je isti na pumpi se najveće snage mjenjaju kao motor na 577 i na tamiću.
Tako da sve je to rasprava s neukim ljudima
 
Ko ti kriv ako si glup šta cu ti ja i očito je da nemaš pojma.
Ako na motoru piše na pločici 31 kw a na 539 27,5 a isto 2250 okretaja onda razlika je u pumpama otiđi bošisti pa pitaj.
Šta ima veze motor šta je isti na pumpi se najveće snage mjenjaju kao motor na 577 i na tamiću.
Tako da sve je to rasprava s neukim ljudima

Oces reci da neki tamo bosista zna bolje kako se ta pumpa podesava od onih u tvornici koji su taj motor i napravili?!?

Te seljacke price sto idu "s koljena na koljeno" pricaj nekom drugom.

Evo ti pa citaj i uci se malo...
http://www.imr-rakovica.com/imr-motor33t.html

To sto neuki bosisti rade na svoju ruku uopce ne prihvacam pod mjerodavnu informaciju.
 
Ja vozim moj 539 danas-sutra 35 godina ali vozio sam tuđe 542, 549 i mogu iz iskustva reći da je razlika u snagi ogromna. I nije samo br obrtaja u pitanju, jer na primer na 1500o/min mnogo bolje vuče (znači jači je) 542 i 549 nego 539.
Spolja jesu identični motori, 3 cilindra, ali neka razlika mora postojati u stepenu kompresije, načinu ili pritisku ubrizgavanja... ne znam...
 
Svaka pumpa na sebi ima tablicu sa podacima o podešavanju i nebi trebalo da se na 539 nađe pumpa sa 2250 obrtaja.Motori su identični osim usisne grane koja je okrenuta na 542 napred.Dizne su iste za obadva modela,čak su i pumpe iste ako zanemarimo broj obrtaja.
 
Oces reci da neki tamo bosista zna bolje kako se ta pumpa podesava od onih u tvornici koji su taj motor i napravili?!?

Te seljacke price sto idu "s koljena na koljeno" pricaj nekom drugom.

Evo ti pa citaj i uci se malo...
http://www.imr-rakovica.com/imr-motor33t.html

To sto neuki bosisti rade na svoju ruku uopce ne prihvacam pod mjerodavnu informaciju.

To ćeš ti nažalost morat proučiti da vidiš razliku od 27,5m 539 i 31 kw 542 okretaji su isti a razlika u momentu
 
Linijsku pumpu od 539 kad god sam doneo od bošiste, uvek je imao 2200-2250 o/min, ali siguran sam da bi još moglo povećati. Nego mene interesuje zašto na istim obrtajima 542 i 549 su jači od 539?
 
Bobo
Grešiš za hidrauliku od 542... ima jaču nego 539

Pricao sam za usporedbu 542 i 549. Mozda se dobro nisam izrazio pa zato zabuna...

Svaka pumpa na sebi ima tablicu sa podacima o podešavanju i nebi trebalo da se na 539 nađe pumpa sa 2250 obrtaja.Motori su identični osim usisne grane koja je okrenuta na 542 napred.Dizne su iste za obadva modela,čak su i pumpe iste ako zanemarimo broj obrtaja.

U mojoj siroj okolici DEBELO prevladavaju IMT 539 traktori. U mojem vozackom stazu jos nisam vidio 539 koji ne ide do 2300 okretaja i vise po njegovom satu na instrument tabli. Moj od prvog dana na punom gasu zakucava do kraja i od 1981.g. nije dirana pumpa visokog pritiska a imao je jednu generalku prije nekih 4-5 godina... Svaki 539 koji sam imao prilike voziti a samo u mom selu ih ima preko 20 SVAKI ide dobrano preko 2000 okretaja.

Linijsku pumpu od 539 kad god sam doneo od bošiste, uvek je imao 2200-2250 o/min, ali siguran sam da bi još moglo povećati. Nego mene interesuje zašto na istim obrtajima 542 i 549 su jači od 539?

Upravo traje neka prepiska o tome kako 539 i 542 imaju identicne motora u sebi i samim time istu snagu. 549 ima totalno drugaciji motor nego 539 i 542 i zato on ima 47ks
 
motor na 539 i 542 su identicni. razlika je samo u broju obrtaja! 539 ide do 2000 obrtaja a 542 do 2250. to je jedina razlika izmedju motora na 2 pomenuta traktora. pumpa hidraulike na 542 je ko na 560 i poklopac hidraulike ako se ne varam. a to sto 577 tvrdi sta pise to je samo poklopac ventila jer na njemu je plocica gdje pisu kilovati i nigdje vise ni na bloku ni na pumpi i na dizni. zao mi je sto ti ovo moram rec ali ne znas razliku. zivjeli
snaga nije ista, ali sklopovi motora su identicni! da ne bude zabune.
 
Pogledajte na sajtu ipm-a rotacione pumpe koje se ugrađuju u 539 i 542 i videćete da se razlikuju samo u broju obrtaja.539 bi trebao da bude 2170 a 542 2440.Bobo znam da imaš 549 i to dw i znam da je jači od 542,ali sam pitao da mi odgovore ljudi koji su koristili i 542 i 549 dali mu ta snaga od 5 ks mnogo pomaže i dali stvarno 549 manje troši od 542.
 
Evo ga za neupućene i tvrdoglave pumpe nisu iste .
Tako da kome nije jasno neće mu nikad ni biti jasno.
1 335.00.00 3230F210Y A58/600/4/2170 - 335.11.00 M33/T - Traktor IMT-539
2 336.00.00 3230F210Y A58/600/4/2440 - 335.11.00 M33/T - Traktor IMT-540; 542
 
motor na 539 i 542 su identicni. razlika je samo u broju obrtaja! 539 ide do 2000 obrtaja a 542 do 2250. to je jedina razlika izmedju motora na 2 pomenuta traktora. pumpa hidraulike na 542 je ko na 560 i poklopac hidraulike ako se ne varam. a to sto 577 tvrdi sta pise to je samo poklopac ventila jer na njemu je plocica gdje pisu kilovati i nigdje vise ni na bloku ni na pumpi i na dizni. zao mi je sto ti ovo moram rec ali ne znas razliku. zivjeli
snaga nije ista, ali sklopovi motora su identicni! da ne bude zabune.

Što misliš da su ovi u tvornici kw napisali bezveze?
To je snaga motora i jednostavno ima 42 konja pri 2250, a 539 2250 a ima 39 konja .
 
Da, mora se mjenjati i centralno kuciste jer je sam poklopac hidraulika mnogo kraci od standardnog samim time odozgor bude cetvrtasta rupa a ne pravokutna kao kod obicnog hidraulika. To sto taj tvoj kolega radi je jako neisplativo, osim ako nema negdje za kupiti polovan zadnji kraj ap da prisarafi na svoj traktor. Nove djelove kupovati za mokre kocnice je katastrofalno skupo...
nisam siguran kolega da se mora mijenjat. na katalogu rezervnih dijelova za 560 565 je identicno za obican tip i tip sa mokrim kocenjem. ispane da je samo poklopac drugaciji i ostali dijelovi se dodaju. nepoznato mi je pa bih da se informisem.
bi9p9e.jpg

12307xh.jpg

meni ovde sve izgleda identicno sem otvora za rucnu kocnicu. i jos jedan dodatni poklopac sa desne strane
 
Što misliš da su ovi u tvornici kw napisali bezveze?
To je snaga motora i jednostavno ima 42 konja pri 2250, a 539 2250 a ima 39 konja .
na katalogu proizvoga iz 1984 za 539 pise da na 2000 obrtaja ima 750 kardana a na 542 na max 2250 ima 750 kardana. ovime ti ocu ukazat da obrtaji igraju ulogu i nista vise
 
542 i 549 su konstrukcijski potpuno razliciti, iako je 549 bolji motor, to je kao kod vw ako usporedujes TD i TDI motor, razlika ogromna u samoj glavi motora kao i kod 560 i 565

Neznam zasto vas muci tih 2-3 ks, kad se to nemoze ni primjetiti, jer svaki koji se proba od ta dva traktora moze biti u drugacijem stanju, i necete dobiti stvarnu sliku snage, pogotovo ako se usporeduju u oranju, jer je razlika u mjenjacu, prema tome to nemoze nitko osjetiti

Ti 540, 542 po meni su bezveze napravljeni, i nisu za nista

Trebali su ici samo s modelima 539 i 549, 565 i 577, drugo nije potrebno, jer sto vrijedi motor 542 sa 5 brzina kad nema neku snagu, da u 5 po cesti moze povuci ozbiljan teret, sa fergusonom kad vucem 1,5 kubika sljunka na 1500-1600 obrtaja pocne skakat zadnji kraj, to nije ni 20km/h, sto onda da pricamo o tom teretu i 542 koji ide 30tak km/h a nemoze toliko s teretom jer bi plesao, a 1,5 kubika sljunka i nije nekakav ozbiljan teret, ako se racuna da kubik ima 1,8 tona
 
Mi imamo 533 42ks (fiatov motor) i 542 novi tip sa kabinom, traktori iste snage, ali se dosta, dosta razlikuju u istim poslovima i stice se utisak kako je jedan slabiji, a drugi jaci, ipak tezina igra bitnu ulogu.
 
Nazad
Vrh