IMT

Ima u mom kraju 539 s m34 motorom koji radi dosta zemlje i vec 3 godine nama nikakvog kvara a samo da vidite kakva ga "zivotinja" tera...
 
Je velik posao, to stoji, al mislim da je dobra kombinacija

Ima i fergusona sa m34 motorom od 558/560, koji nije losa opcija, al vjerujem da je takav ferguson upotrebljiv samo na kardanu za nekakav veci malcer, a opet je ostala okretnost od fergusona

Treba to izvest ja sam se oko 42 naradio i fergusonu ga ima puna kapa što se tiče snage 3 kreće .
A vuče sad prikolicu kao da je nema točno se osjeti tih 7 konja prema 33 pali kao mina ne troši puno.
I lakše ga je ubaciti sad sam se uhodao da mi je još jedan da složim.:osmeh:
 
poznanik vozi 577 89 godiste. standardne su kocnice na njemu, a on bi ugradio mokre. pa ga zanima jel se samo trube kupuju a kuciste diffa ostaje isto ili se i ono mora mijenjat?
 
Pa i ja bih zadnju proširenu od 549 al nema
Slikano kod jednog majstora u okolini Šapca
viewer.php
[/URL][/IMG]
viewer.php
[/URL][/IMG]
viewer.php
[/URL][/IMG]
viewer.php
[/URL][/IMG]
 
Poslednja izmena:
Treba to izvest ja sam se oko 42 naradio i fergusonu ga ima puna kapa što se tiče snage 3 kreće .
A vuče sad prikolicu kao da je nema točno se osjeti tih 7 konja prema 33 pali kao mina ne troši puno.
I lakše ga je ubaciti sad sam se uhodao da mi je još jedan da složim.:osmeh:

al računaj da taj motor od 533 nije imao 35ks, nego puno manje ako je bio u lošijem stanju

a što se tiče ubacivanja m33 i m34 motora, mislim da je stvar potpuno ista, samo za m34 treba haubu proširiti i napraviti druge nosače za rezervoar, jer je motor duži, a kvačilo bi trebalo ostati potpuno isto, a koliko sam vidio na slikama da ide direktno na mjenjač bez ikakve međuploče.....kakvu ima 533


što se tiče proširenih felgi, prodavale se jedne za 200€ (sa gumama, samo ih treba montirati na traktor, đabe), al tada nisam imao novca za njih, dimenzije 14.9-24, visinom iste kao i 11.2-28, original za imt533,539,542,549....itd

evo i slika kako izgledaju takve felge na jednom imt 540 sa fiat motorom

 
а има ли он некакве тегове на том 539,ипак је то много више коња а маса иста?

Nikakve tegobe... Kazem, radi vec 3 godine tako i nekih 15-ak jutara ako sam dobro razumio. S njim radi sve poslove bez ikakvih problema. Po njegovoj prici potrosnja neznatno veca ali ucinak puno veci, nema da mu je tesko tanjurati u 2. direktnoj vuce tanjuracu kud god hoces, drljacu 4 krila vuce kao da je nema...
 
al računaj da taj motor od 533 nije imao 35ks, nego puno manje ako je bio u lošijem stanju
Upravo tako,ja sam se licno uverio gde sam nekada na jednom dobrom ali kratkom usponu izlazio neopterecen u trecu pod malim gasom sad letos na istom usponu nisam mogao ni pod vise od pola gasa izaci.Kompresija je pod jedan a dizne i sve drugo spada pod ostalo.
 
Upravo tako,ja sam se licno uverio gde sam nekada na jednom dobrom ali kratkom usponu izlazio neopterecen u trecu pod malim gasom sad letos na istom usponu nisam mogao ni pod vise od pola gasa izaci.Kompresija je pod jedan a dizne i sve drugo spada pod ostalo.

Rekao bih prvo dizne/pumpa pa onda dosta iza kompresija . Nije nepoznato da motor koji gricka ulje ide bolje odnovog jer ulje zaptiva a sklopovi motora imaju lufta malo pa ne stvaraju dodatan otpor kao kod novog motora .
 
Upravo tako,ja sam se licno uverio gde sam nekada na jednom dobrom ali kratkom usponu izlazio neopterecen u trecu pod malim gasom sad letos na istom usponu nisam mogao ni pod vise od pola gasa izaci.Kompresija je pod jedan a dizne i sve drugo spada pod ostalo.

Imam 2 fergusona, i jedan ima losiji drugi bolji motor, a jedan od njih ima kabinu, i razlika je jako velika u vuci samo zbog kabine, a jos da ima utege na tockovima, o motoru da i nepricam, posto imam malo godina, nisam mogao vidjeti kako radi i pali novi imt 533, a volio bi to vidjeti
Moram snimiti kako pali ovaj sa boljim motorom bez grijaca, sada ujutro, nedobija struju na grijac, pa moram pogledati o cemu se radi, al pali i bez njega, okrene nekad i 20 puta, al upali, a jos da grijac valja....
 
Imam 2 fergusona, i jedan ima losiji drugi bolji motor, a jedan od njih ima kabinu, i razlika je jako velika u vuci samo zbog kabine, a jos da ima utege na tockovima, o motoru da i nepricam, posto imam malo godina, nisam mogao vidjeti kako radi i pali novi imt 533, a volio bi to vidjeti
Moram snimiti kako pali ovaj sa boljim motorom bez grijaca, sada ujutro, nedobija struju na grijac, pa moram pogledati o cemu se radi, al pali i bez njega, okrene nekad i 20 puta, al upali, a jos da grijac valja....
Ja sam bio djete kad je moj 533 bio nov palio je dobro s grijačem Kako je vrijeme prolazilo sve je teže palio. Kad je urađen motor 2012g razbušen na 91,4 (539) pali lako i bez grijača na minusu ne vergla dva kruga
 
jel neka velika razlika ili ima prostora da se prepravi jer je traktor duplak pa je teze nac da ima izvod a i skuplje?
 
Nazad
Vrh