IMT

Milance nemo da se ljutis ali ga ti pretera:osmeh:Pa gde odma na S44.Ima fedza da kida zemlju ispod sebe.Treba ti nekog tereta na zadnjem delu ali to nosi i svoje posledice po konusno tanjirasti jer taj motor ujeda,grize.

- - - - - - - - - -

Dodatak,imaces problem za prednji trap jer taj motor je jos malo tezi od M34 pa ako ne opteretis zadnji deo i napravis lep raspored tezine mozes imati problem na rukavcima koji znaju puci i na standardnom motoru 539.Samo opterecenje pozadi povlaci vec napisan problem po kon.tanj.
 
Imate na internetu gde je jedan deda u fergusone ugradjivao perkinse od 105ks i radili su ko pravi ti traktori bez i jednoga kvara inace od fergusona 539 KT par ugradjuju u Brene jedino kako mi rece majstor ne sme da radi prednja vuca znaci obavezno skinuti kardan!
 
al računaj da taj motor od 533 nije imao 35ks, nego puno manje ako je bio u lošijem stanju

/QUOTE]

Nije on tako loš opet nova glava motor zuba nema kapi, dizne nove pumpa ulje žuto ispitana lanac sve novo stavio alanser radio i opet on muku mučio.
I ne plačem za njim ni malo jutros sjednem 15 secundi zavrti bez grijanja a hladno odmah pali milina .
I to slab akumulator na njega 33 nikako nije mogo jednostavno nisam htio više ga radit a i fali mi snage.
Radi se puno s balirkom u brdima kosi i sve to i to je njemu postalo puno i oslabio je.
Sad će ga brat možda sebi složiti probat s novim karikama pa ako naleti 33 s uništenim motorom samo stavi.
M 33 je u velikoj prednosti a tek se osjeti snaga vukao sam prikolicu kao da je nema u 3 .

- - - - - - - - - -

U toku su radovi na zameni motora 539, stavlja se tam 75 :D




Kako će taj tek da ide moj ima 42 konja otkida trećom
 
jel se to moze zasarafit na obicno kuciste?

Ne moze nikako. Za vanjske podizne cilindre ide totalno drugaciji poklopac hidraulika, puno kraci od standardnog a dio kroz koji ide osovina i podizna ramena je poseban dio za sebe, odvojen fizicki od poklopca hidraulika.

Imate na internetu gde je jedan deda u fergusone ugradjivao perkinse od 105ks i radili su ko pravi ti traktori bez i jednoga kvara inace od fergusona 539 KT par ugradjuju u Brene jedino kako mi rece majstor ne sme da radi prednja vuca znaci obavezno skinuti kardan!

Taj sto je ugradjivao te motore nije s njima radio, samo su bili za izlozbe, Stavljao je razno raznih motora na male fergusone ali oni nikad na zemlji nisu radili. Postoji par snimaka s v8 benzincem u fergusonu 35 i vuce majstor neki prikljucak za njim ali polako i smireno. Ljudi ugradjuju jace motore u 539 zbog snage na kardanu, kako je netko gore napisao pumpa za navodnjavanje, freza, tu konusno tanjurasti ne trpi nista vise nego sa standardnim motorom ali snaga na kardanu mu znaci jako puno.

Sto se konusno tanjurastog 6/37 u breni tice, pozdravi majstora... Moj kolega je terao 5106 12 godina s tom kombinacijom s automatskom prednjom vucom i 20.8-38 gumama nazad. NIKAD nikakvih problema radio je oko 60 hektara zemlje s tim traktorom, ovog ljeta je dobio pomoc "zapadnjaka" ali brenu iz dvorista ne da. Drugi kolega je prosle jeseni u jedan 5136 (ima dva komada) zbog loma K/T para ugradio 6/37 i nisam cuo da je bilo problema, doduse, ima rucno ukapcanje prednje vuce pa mu po cesti nije ni bitno a na zemlji nek ruje, nista mu biti nece.

Kolega MONTOYA takodjer ima ugradjen takav konusno tanjurasti i rucno ukapcanje prednje vuce i radi bez problema...
 
Ljudi, sta mislite da prodam 539 i kupim 542 stari tip? Mozda I novi tip, ako nadjem nesto da odgovara, mozda i neki 549?
Imam neke masine koju su malo povece za 539. Prskalica 600l, zitna sejalica 23 diska, Pa sam zato mislio. Malo mu je problem sa tim masinama.
Sta mislite o toj zameni? Da li 542, 549 trose dosta vise od 539?
 
Znaci da i ja u moju Brenu ugradim taj KT par od ferdze jer navodno jako se tesko nalaze originalni KT pa mi je predlozio da to odradimo i da se ne brinem!
 
Ne, nego lepo prodas brenu dok ima cenu i kupis strani traktor sa cistom mehanikom.:)
Mada treba dosta Lara da se doda.
 
Ne moze nikako. Za vanjske podizne cilindre ide totalno drugaciji poklopac hidraulika, puno kraci od standardnog a dio kroz koji ide osovina i podizna ramena je poseban dio za sebe, odvojen fizicki od poklopca hidraulika.
kolega ne mislim na poklopac hidraulike nego na centralno kuciste. da li se ono mora mijenjat kad se nadogradjuje vanjska hidraulika?

- - - - - - - - - -

Kako će taj tek da ide moj ima 42 konja otkida trećom
znaci tvoj 539 radi na 2250 obrtaja pa ima 42ks?
 
kolega ne mislim na poklopac hidraulike nego na centralno kuciste. da li se ono mora mijenjat kad se nadogradjuje vanjska hidraulika?

- - - - - - - - - -


znaci tvoj 539 radi na 2250 obrtaja pa ima 42ks?

Jok od 542 je motor ima 31 kw i osjeti se vozio sam od susjeda 39 on ima 27,5 kw koliko se sejćam pisalo
 
kod mene je 560 odvrnut puno. kad svucem rucni gas do kraja kazaljka premasi 2400 obrtaja. al tad motor samo zuji. :osmeh:
nisam htjeo da masinu ogranicavam, jer ko zna kakva masina naidje pa me proba uzet na putu. :haha:
tafeta 42di preskacem

- - - - - - - - - -

Jok od 542 je motor ima 31 kw i osjeti se vozio sam od susjeda 39 on ima 27,5 kw koliko se sejćam pisalo
ne znam da li se zezas ili si ozbiljan ali 539 i 542 nose identican motor. 539 ide do 2000 a 542 do 2250 obrtaja i samim time razlika od 3 konja.
 
Mogu ja povećati obrtaje i na 539 do 2400 (mada to ne bih radio)
Jel to znači da će biti jači od 42-ke? Nešto ne verujem....
 
kod mene je 560 odvrnut puno. kad svucem rucni gas do kraja kazaljka premasi 2400 obrtaja. al tad motor samo zuji. :osmeh:
nisam htjeo da masinu ogranicavam, jer ko zna kakva masina naidje pa me proba uzet na putu. :haha:
tafeta 42di preskacem

- - - - - - - - - -


ne znam da li se zezas ili si ozbiljan ali 539 i 542 nose identican motor. 539 ide do 2000 a 542 do 2250 obrtaja i samim time razlika od 3 konja.

Identičan je ali pumpa i dizne nisu i to ti je tih par konja.
Lijepo mu na pločici piše snaga mogu da poslikam ako ne vjeruješ izračunaj kw pa ćeš vidit .


[TABLE="width: 100%"]
[TR]
[TD]M 33/I[/TD]
[TD] [/TD]
[TD] [/TD]
[TD]27,2/2250[/TD]
[TD]132,5/1300[/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][/TD]
[TD]M 33/T

[/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD]31/2250

[/TD]
[TD]152/1300


[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
 
Poslednja izmena:
Ljudi, sta mislite da prodam 539 i kupim 542 stari tip? Mozda I novi tip, ako nadjem nesto da odgovara, mozda i neki 549?
Imam neke masine koju su malo povece za 539. Prskalica 600l, zitna sejalica 23 diska, Pa sam zato mislio. Malo mu je problem sa tim masinama.
Sta mislite o toj zameni? Da li 542, 549 trose dosta vise od 539?
Imao sam ranije 539 sad vec dugo 542 i nisam primetio neku razliku u potrosnji,verovatno je ima ,al skroz zanemarljivo.
 
539,540,542 nose potpuno iste motore,razlikuju se samo u broju obrtaja pa im se zato razlikuje nazivna snaga.Pisano je o tome mnogo puta.542 može mnogo više da povuče od 539 ali to nije zbog jačeg motora,već zbog drugačijeg prenosa i mase traktora.Voleo bih da kolege koje koriste traktore 542 i 549 napišu dali se oseća ta razlika u snazi i posebno me interesuje potrošnja 549.
 
Nazad
Vrh