IMT

Ma ne isplati se koliko samo prepravke ima ja sam od 542 stavljao na 33 pa me zabolila glava od svega šta ne paše.
A kamo taj ne bi imao kud s maskom ni rezervarom.
A tek međuploča a ako nije u centru bilo br krša treba tu izvest kvačilo opet.
U tako nešto bolje ne ulaziti .
 
Ta opcija je postojala u ponudi još 80-ih godina ali je po svoj prilici doplata bila dosta paprena.Imam radionički priručnik iz 86-godine gde su kao opcija pojačan hidraulik,mokre kočnice i obrtna limarija.
 
I ja sam sa komšijom stavljao motor od 542 na njegov 533 pa nas je isto zabolela glava šta sve ne paše.

Evo jedan mali klip od remonta moje 558-ice koji nikako da izbacim.
Malo sam tanak sa slikama sklapanja jer sam dosta noću radio neispavan takoreći krao sam vreme.
Pa nisam se svaki put setio da slikam jer se uvek žuri da se završi što pre.
Slike rada motora nemam jer telefonom kojim sam slikao su otišle kada je riknuo.
A inače u toku celog remonta sve što je moglo da me snađe snašlo me je tako da sam ga dobro i završio da mogu da radim sa njime.
[video]https://youtu.be/WQq-pzX4j00[/video]
 
Ta opcija je postojala u ponudi još 80-ih godina ali je po svoj prilici doplata bila dosta paprena.Imam radionički priručnik iz 86-godine gde su kao opcija pojačan hidraulik,mokre kočnice i obrtna limarija.

Naravno da je postojalo kao i sinhronizirani mjenjaci samo sto nisam vidio ni jedan prije 1997-98 godista da ima mokre kocnice kao sto nisam ni vidio ni cuo da je netko nekad imao IMT sa sinhroniziranim mjenjacem, osim ovih novijih, naravno...
 
I ja sam sa komšijom stavljao motor od 542 na njegov 533 pa nas je isto zabolela glava šta sve ne paše.

Evo jedan mali klip od remonta moje 558-ice koji nikako da izbacim.
Malo sam tanak sa slikama sklapanja jer sam dosta noću radio neispavan takoreći krao sam vreme.
Pa nisam se svaki put setio da slikam jer se uvek žuri da se završi što pre.
Slike rada motora nemam jer telefonom kojim sam slikao su otišle kada je riknuo.
A inače u toku celog remonta sve što je moglo da me snađe snašlo me je tako da sam ga dobro i završio da mogu da radim sa njime.
[video]https://youtu.be/WQq-pzX4j00[/video]
Gde si kupio kompresor i koliko je bio para? treba mi glava za takav.
 
Ipak ce ovo nase razmisljanje ostati samo na zamisli, ipak smo vise za neki uvozni sa prednjom vucom i 70ak ks, vise mogucnosti dobijamo. Kad ste vec kod felni, zna li neko cenu zadnjih felni za 533/9 542/9 i gde imaju da se uzmu?
 
Pa nama nisu toliko hitne, hteli smo na njih da stavimo stare potrosene gume i da na njih montiramo lance, posto su nam lanci preko cele zime na gumama, odnosno sve vreme dok ima snega, i nekih 15ak dana preko leta, pa nam zileti dosta ostecuju nove gume, a i na potrosenim gumama su mnogo lepse rasporedjeni pa bolje hvataju.
 
Ma ne isplati se koliko samo prepravke ima ja sam od 542 stavljao na 33 pa me zabolila glava od svega šta ne paše.
A kamo taj ne bi imao kud s maskom ni rezervarom.
A tek međuploča a ako nije u centru bilo br krša treba tu izvest kvačilo opet.
U tako nešto bolje ne ulaziti .

Je velik posao, to stoji, al mislim da je dobra kombinacija

Ima i fergusona sa m34 motorom od 558/560, koji nije losa opcija, al vjerujem da je takav ferguson upotrebljiv samo na kardanu za nekakav veci malcer, a opet je ostala okretnost od fergusona
 
Nazad
Vrh