IMT

Meni su pre par dana uvalili na pumpi u belarusa 120 litara nekog djubreta pod oznakom gasno ulje 0.1,traktor je veoma lose isao a dimio je kao lud,kad se optereti stvori dimnu zavesu ispred,kada sam dosao kuci i istocio u casu iz rezervoara da vidim gorivo,imao sam sta i videti,nasuli su mi nesto jos tamnije od coca-cole...
 
Montoya,ako ne uspes naci fabricke,najlakse ti je u prvu gvozdjaru i kupi debeli flah izbusi rupe i savij krajeve kako ti odgovaraju,ja sam to uradio za pola sata,a kostalo me 1000 din...
 
Sta mislite da li bi mogao imt 542 novi tip limarije, da se nosi sa motorom m/dm 34. Bezveze smo razmisljali o ugradnji ovakvog motora i prednje vuce, ali nismo sigurni koliko je sve to pametno sa strane mehanickog sklopa celog traktora, ne gledajuci finansijsku strane. Takav traktor bi najvise koristili u vocnjaku i sa jednoosovinkom prikolicom od 3t.
 
Ja imam ugradjen taj motor m34 u 542 starog tipa,1984 godiste. Od 560 je ubacen. Sto se mene tice,ja prezadovoljan. Radi najvise u kosenju,baliranju,siliranju,transport. Potrosnju nisam nesto pratio. Radio je i oranje sa 756.20. Super ide. Sve prvom. Nikakav problem. U 8 meseci koliko je taj motor u traktoru,napravljeno 582 radna sata. Samo ulje i filtere menjao. Drugo nista. Za prednju vucu i sam gledam kako da je ubacim,imam volje,ali ne smem da zovem da pitam posto je prednji most za 549 dv,jel to je sve isto. Pa bi moglo da se ukomponuje lepo. Ako te jos nesto zanima pitaj.
 
Ja imam ugradjen taj motor m34 u 542 starog tipa,1984 godiste. Od 560 je ubacen. Sto se mene tice,ja prezadovoljan. Radi najvise u kosenju,baliranju,siliranju,transport. Potrosnju nisam nesto pratio. Radio je i oranje sa 756.20. Super ide. Sve prvom. Nikakav problem. U 8 meseci koliko je taj motor u traktoru,napravljeno 582 radna sata. Samo ulje i filtere menjao. Drugo nista. Za prednju vucu i sam gledam kako da je ubacim,imam volje,ali ne smem da zovem da pitam posto je prednji most za 549 dv,jel to je sve isto. Pa bi moglo da se ukomponuje lepo. Ako te jos nesto zanima pitaj.
Najvise nas zanima kako ce se menjac i konusno tanjirasti par nositi sa ovim motorom, mada mislim da bi prednja vuca malo rasteretila KT. Zao nam da ga prodamo, jer je kod nas od prvog dana i samo je vukao prikolicu i sluzio za malo dalje relacije, hidraulicna pumpa mislim da je nova. U sustini traktor je u fabrickom stanju, samo mu je motor pri kraju, poceo je da izbacuje ulje. A potreban nam je mali jaci traktor sa prednjom vucom.
 
A i nije isti broj zuba. Konstrukcijski verujem da je iste jacine. Ali bocni reduktori rasterecuju sto kaze kolega( neznam tacan odnos ali postoji i taj podatak)
 
prenosni odnos na zadnjem mostu 3.445:1

reduktori na zadnjim poluosovinama, prenosni odnos 4:1

ukupan prenosni odnos na zadnjem mostu 13.82:1

izvuceno iz radionickog uputstva.
 
Nazad
Vrh