IMT

A ulje je da kazem 'normalno' da curka malo pa jeboga ja nije ga fabrika tu metnula nego mehan'car

Kolega,ne sme uopste da curi nigde,jer i ovaj sto sam kupio od 80€ nije fabricki nego sam ga isto ja ugradio pa nigde ne curi i do sada nisam nikada menjao gumice,ni na njemu ni na cevi koja ide sa pumpe na ventil...
Ventil koji nije dobro napravljen hoce imati i problema sa gumicama na cevi od pumpe do njega,negde je rupa malo veca pa gumica ne dihtuje,a negde je uza pa cepa gumicu prilikom namestanja,a treci slucaj je da je dublje ubusena pa cevcica ume setati zavisno u smeru pritiska i tako vremenom isto cepa gumicu,pa svakih 20ak dana menjaj gumice na cevi...zato lepo lakse je odvojiti malo vise novca i nemati glavobolju...
 
A i ovaj manometar za pritisak ulja... Takav (mislim da je neki Yenkay ili tako nesto) ima rodjak na IMTu 533 iz 1970 i jos uvek radi besprekorno. Kvalitet nema sta. Jedino sto je boja sa kazaljke delimicno spala, ali kako dodas gas, odma se kazaljka pomera. Nema da glavi i da laze:ppozdrav:.
 
WP_20151225_16_34_12_Pro.jpg

evo to je taj problematicni ventil,moj poslednji koji sam dao komsiji i kod njega je jos uvek u funkciji ali ulje balavi iz njega,i gumice brzo odlaze...
 
to u redu,to razumem,ali unutrasnja obrada kanala kroz koji seta osovinica sa gumicama je uzasno lose obradjena,ukljucis ga i iskljucis 15 puta i gumice poderane,(na predhodima koje sam menjao ne bi li dosao do pravog ventila,od istog proizvodjaca je isti slucaj cak na jednom nisu ni rupe bile na pravom mestu pa nije propustao ulje)... u svakom slucaju hocu reci da jeftino ne vredi ni da se baci,bolje u startu platiti malo vise i nikakvih problema nema...i ovi ventili koje prave "majstori" samo da bi nesto prodali NE VALJAJU... peti po redu i najbolji ventil koji vec 4 godine radi bez problema i ne curi,sam kupio uz rotacionu kosacicu,mislim da je i on napravljen u "IMT BOLJEVAC" zajedno sa kosacicom i kostao je 80e...
 
Ja sam uzeo od čoveka koji je maš.inženjer i koji se bavi remontom pumpi hidraulika za IMT i M.F program.Nikakvih problema niti greške sa ventilom nije bilo.Malo sam se patio dok nisam uzeo i cev od njega.50 eura je koštao ventil pre 10 godina a cev urađena na meru je 10 eura.
 
Kolega,realno receno,jebes ti to kad moras vazda stvari prepravljati i ispitivati da bi to islo kako treba... te cev,te gumice,te ovo te ono...opet kazem ovaj IMT-ov sto sam stavio,nista prepravljao nisam,samo ocistio mesto gde sam ga usrafio i nista vise...
 
I mi smo imali problema sa paljenjem na nasem 533. Uzet je nov '75. godine sa fiatovim motorom, po dedinim pricama palio je par godina i posle je bio kraj, bas je imao problema, ja od kako pamtim nije palio nikako, brdovit smo teren, navikli se, pa nam i nije predstavljalo neki problem, al' onda je polako pocelo sve vise i vise da smeta. 2010 je uradjena prva generalna, i traktor se preporodio, palio je savreno, dok nije anlaser poceo da zeza. Tada smo nasli skoro nov magneti marelli anlaser od nekog fiatovog kombija, koji tacno odgovara za ovaj motor i traktor pali bez problem, celu proslu zimu je palio svaki dan bez grejanja, jer grejac nije radio. Mi smo prezadovoljni. Evo i slika posle generalne, dok ga je prikolica razradjivala.
sdpawg.jpg
 
Prednja linijska guma na traktoru jel treba da prati sredinu zadnje gume(tacnije srednja linija da prati sredinu zadnje)ili treba neki drugaciji odnos.
 
I mi smo imali problema sa paljenjem na nasem 533. Uzet je nov '75. godine sa fiatovim motorom, po dedinim pricama palio je par godina i posle je bio kraj, bas je imao problema, ja od kako pamtim nije palio nikako, brdovit smo teren, navikli se, pa nam i nije predstavljalo neki problem, al' onda je polako pocelo sve vise i vise da smeta. 2010 je uradjena prva generalna, i traktor se preporodio, palio je savreno, dok nije anlaser poceo da zeza. Tada smo nasli skoro nov magneti marelli anlaser od nekog fiatovog kombija, koji tacno odgovara za ovaj motor i traktor pali bez problem, celu proslu zimu je palio svaki dan bez grejanja, jer grejac nije radio. Mi smo prezadovoljni. Evo i slika posle generalne, dok ga je prikolica razradjivala.
sdpawg.jpg


Ali ovaj nema veze sa ovim paljenjem na 533.. Ovaj tvoj je fakticki kao universal 445... Oni su uopste slabi na paljenju,ali zato kombinacija fergusona i ovog fiatovog motora je idealna... Imao sam priliku probati jedan primerak kao tvoj,ima snage na pretek,nikakvo opterecenje ne oseca i to sa 12-icama gumama,mene je odusevio taj traktor... I ako nekad dodje na mom ferdzi da moram raditi generalnu,kupicu fiatov motor i staviti,jer tad je bas,bas pravi...
 
Da znam, zato sam i napomenuo da je fiatov motor. Eto mi smo imali srece, da je dosao ovaj motor na njemu, deda kada je kupovao nije imao pojma, tek kada ga je doterao kuci komsija koji je u to vreme imao zadrugara, rekao je da mu je nesto cudno i da je ovo ustvari fiatov motor. Mi smo i vise nego prezadovoljni, ne moze da se poredi sa obicnim 533, pa cak ni sa 539. Dugo godina je dosta silirao sa Sipovim kombajnom i bas se naradio, bez ikakvih vecih problem, zao mi je samo sto mu je sat stao na 10ak hiljada, inace ne broji vec sigurno 10-15 godina. Po nekim nasim procenama presao je 20000. Malo pre generalne je sredjen komplet prednji trap i menjac, tako da je bas u ful stanju. Samo da napomenem kvalitet tadasnjeg materijala, lemele su posle 40 godina tek sad dosle na red da se menjaju. Svakom bih preporucio ako ikada naleti na ovakav traktor, da ne razmislja o kupovini. Pre dve godine je dobio i nove gume, a inace 12ice su na njemu od samog pocetka. Jedina mana je blokada.
 
A i ovaj manometar za pritisak ulja... Takav (mislim da je neki Yenkay ili tako nesto) ima rodjak na IMTu 533 iz 1970 i jos uvek radi besprekorno. Kvalitet nema sta. Jedino sto je boja sa kazaljke delimicno spala, ali kako dodas gas, odma se kazaljka pomera. Nema da glavi i da laze:ppozdrav:.

I obrtomjer je od istog proizvodaca, a da ti jos kazem, da sitnim slovima pise MADE IN INDIA,jer su valjda jos tih godina, prije teleoptika radili za IMT


533 sa fiatom sam htio kupiti, al je dosta dimio plavo, i tada je odlicno radio, al previse dima, kao i 540, od kojeg imam slike, trebalo raditi kvacilo, diferencijal i prednji most sa kucistem volana, tako da sam odustao od toga
 
ljudi ako moze brzo i kratko imam ponudu za rogonju dosta malo para.. ali malo kvrcka u leru kad radi,kaze drugar da je otisao japanac il spanac tako nesto.. nije skup i lepo izgleda.. a nisam sa vremenom trenutno da sve procitam u temi,nesto sam malo citao al treba da resavam dilemu.. pa bi molio da ne zamerite i kazete koji savet.
 
Prednja linijska guma na traktoru jel treba da prati sredinu zadnje gume(tacnije srednja linija da prati sredinu zadnje)ili treba neki drugaciji odnos.

Tako je na svim traktorima se sredine guma moraju gadjati. 539 iz tvornice izlazi nepodesen al funkcionira i tako, nije problem...

ljudi ako moze brzo i kratko imam ponudu za rogonju dosta malo para.. ali malo kvrcka u leru kad radi,kaze drugar da je otisao japanac il spanac tako nesto.. nije skup i lepo izgleda.. a nisam sa vremenom trenutno da sve procitam u temi,nesto sam malo citao al treba da resavam dilemu.. pa bi molio da ne zamerite i kazete koji savet.

Japanac je japanski sesir u korpi kvacila. Kod nas u HR je to malo teze za naci, ne znam kako je kod vas. Opcenito su povoljni traktori a rade posao. Kolega trazio da kupi 5136 pa nije nasao nista pametno i za manje pare kupi 5170. Nije nista pogrijesio...
 
jel moze slika ventila koji valja kolega? koliko sam razumio onaj sa predhodne strane je los.
 
Nazad
Vrh