IMT

Pozdrav svima,danas sam isao u sjmu sa traktofom imt 539 ali traktor nemoze asfaltom da vuce 3 prikolicu malu,nego se gusi i kulja crni dim ,i nije mogao da vuce 1 bh,2 m suvih drva,mene je to nenormalno,pali odlicno,motor mu kao nov,radio samo 700h,filtere sam zamijenio,auspuh je vruc i na ulaz i na izlaz jednako vruc,a valjda bi grijao da je zacepljen,temperatura ne prelazi 80,neznam sta da vidim,moze li do male pumpe da bude
 
Pozdrav svima,danas sam isao u sjmu sa traktofom imt 539 ali traktor nemoze asfaltom da vuce 3 prikolicu malu,nego se gusi i kulja crni dim ,i nije mogao da vuce 1 bh,2 m suvih drva,mene je to nenormalno,pali odlicno,motor mu kao nov,radio samo 700h,filtere sam zamijenio,auspuh je vruc i na ulaz i na izlaz jednako vruc,a valjda bi grijao da je zacepljen,temperatura ne prelazi 80,neznam sta da vidim,moze li do male pumpe da bude

S time nije oko goriva nešto možda i grijač piša direkt u motor čim suklja crno uglavnom rastavljati i tražiti kvar.
Dok ne bude veći

- - - - - - - - - -

I mi smo imali problema sa paljenjem na nasem 533. Uzet je nov '75. godine sa fiatovim motorom, po dedinim pricama palio je par godina i posle je bio kraj, bas je imao problema, ja od kako pamtim nije palio nikako, brdovit smo teren, navikli se, pa nam i nije predstavljalo neki problem, al' onda je polako pocelo sve vise i vise da smeta. 2010 je uradjena prva generalna, i traktor se preporodio, palio je savreno, dok nije anlaser poceo da zeza. Tada smo nasli skoro nov magneti marelli anlaser od nekog fiatovog kombija, koji tacno odgovara za ovaj motor i traktor pali bez problem, celu proslu zimu je palio svaki dan bez grejanja, jer grejac nije radio. Mi smo prezadovoljni. Evo i slika posle generalne, dok ga je prikolica razradjivala.
sdpawg.jpg


To su odlični traktori ja svoga iz dvora nedam čak bi još jednog kupio da se nađe.
 
Pozdrav svima,danas sam isao u sjmu sa traktofom imt 539 ali traktor nemoze asfaltom da vuce 3 prikolicu malu,nego se gusi i kulja crni dim ,i nije mogao da vuce 1 bh,2 m suvih drva,mene je to nenormalno,pali odlicno,motor mu kao nov,radio samo 700h,filtere sam zamijenio,auspuh je vruc i na ulaz i na izlaz jednako vruc,a valjda bi grijao da je zacepljen,temperatura ne prelazi 80,neznam sta da vidim,moze li do male pumpe da bude
I to bi moglo da bude. Ocisti i taloznu casici na "maloj" (mi je zovemo AC) pumpi. Skini creva za dovod goriva i produvaj ih, a ne bi bilo lose ni isprati rezervoar. Takodje prekontrolisi i vazdusni filter.
Akoje sve od navedenog OK, ostaju PVP i dizne:ppozdrav:.
 
I mi smo imali problema sa paljenjem na nasem 533. Uzet je nov '75. godine sa fiatovim motorom, po dedinim pricama palio je par godina i posle je bio kraj, bas je imao problema, ja od kako pamtim nije palio nikako, brdovit smo teren, navikli se, pa nam i nije predstavljalo neki problem, al' onda je polako pocelo sve vise i vise da smeta. 2010 je uradjena prva generalna, i traktor se preporodio, palio je savreno, dok nije anlaser poceo da zeza. Tada smo nasli skoro nov magneti marelli anlaser od nekog fiatovog kombija, koji tacno odgovara za ovaj motor i traktor pali bez problem, celu proslu zimu je palio svaki dan bez grejanja, jer grejac nije radio. Mi smo prezadovoljni. Evo i slika posle generalne, dok ga je prikolica razradjivala.
sdpawg.jpg
Ja imam IMT 540 sa Fijatovim motorom 6000 radnih sati jos uvek bez generalne,ali i mene isto muci alnaser,ne znam gde bih mogao naci takav pa da ga zamenim...
 
560 i 565 imaju brezone na karteru pa mora karlica napred pa tek onda karter dole

- - - - - - - - - -

Ja imam IMT 540 sa Fijatovim motorom 6000 radnih sati jos uvek bez generalne,ali i mene isto muci alnaser,ne znam gde bih mogao naci takav pa da ga zamenim...
Pojavio se u juselu anlaser za univerzal i storu onaj mali brzi,oko,10000din.
 
Ko prica o skidanju motora,rec je o skidanju kartera a da se ne skida prednji trap,to je Brankovic i pitao,to na 577 moze a na 560 nemoze.
Nismo se razumeli:ppozdrav:
 
Brankovic je i pitao za odvajanje motora od menjaca da bi skinuo karter jer kad se kaze deliti traktor na pola ili razdvajati to znaci bas to a ne skidanje kolevke kao sto ti kazes. Iskreno nikad nisam prckao oko 577 ali jel sigurno da ne mora da se skida kolevka?!bar mi deluje lakse da se to prvo odradi
 
Da ponovim:potrebno je zameniti uljnu pumpu,pa pitam da li je moguce skinutu karter (da bi se doslo do pumpe) a da se ne razdvaja traktor.Neko kaze ne moze da se skine bez razdvajanja,neko kaze moze...Drugar hoce da kupi taj 577 (sutra idemo da ga vidimo) a vlasnik kaze da nesto nije u redu sa pumpom,pa mi tako malo diskutujemo kako se dolazi do pumpe na tom traktoru.Ako ga kupi videcemo kako cemo...
@pesut
Dobro si razumeo pitanje.

@Lacin
Hvala na odgovoru :ppozdrav:
 
Karter na 577 se skida bez problema,samo on dole sve ostalo stoji na svom mestu.
Taj traktor sto hoce da gleda se prodaje 99% jer ima pumpu lopataru:osmeh:nija klasicna,ima lopatice koje bacaju ulje,e ta pumpa kad crkne to je vec problem,da se ugradi obicna klasik pumpa nemoze a i ako nadjes tu pumpu ona se zupci,ako se dobro ne uzupci motor prave strasne vribacije,debalans.Te pumpe su imali orginal perkins S44 a radili su i nasi u nasim blokovima te pumpe,ne mnogo ali je radjeno i ima ih i u traktorima 1990 i kasnije.
 
Karter na 577 se moze skinuti bez razdvajanja motora od mjenjaca i prednjeg stela.Imas dva vijka na prednjem trapu,6 vijaka ga drze za mjenjac i ostalo su vijci koji ga pricvrscuju za blok motora.Kad skines karter vidjeces uljnu pumpu i sa strane na cijevi je ventil koji je ujedno najcesci uzrok pada pritiska ulja na tim motorima.Nesjecam jer nisam odavno rastavljao taj tip motora,al mislim da se ta uljna pumpa nemoze skinuti dok se neskine deklo na razvodu motora ili ide komplet sa konzolom na bloku.
 
I to bi moglo da bude. Ocisti i taloznu casici na "maloj" (mi je zovemo AC) pumpi. Skini creva za dovod goriva i produvaj ih, a ne bi bilo lose ni isprati rezervoar. Takodje prekontrolisi i vazdusni filter.
Akoje sve od navedenog OK, ostaju PVP i dizne:ppozdrav:.
grijac je nov,casice na pumpu nema,dizne su kao nove,nekulja dim kad vozim manjom brzinom,samo kad pocne da se gusi,moram prekontolisati crijeva
 
I to bi moglo da bude. Ocisti i taloznu casici na "maloj" (mi je zovemo AC) pumpi. Skini creva za dovod goriva i produvaj ih, a ne bi bilo lose ni isprati rezervoar. Takodje prekontrolisi i vazdusni filter.
Akoje sve od navedenog OK, ostaju PVP i dizne:ppozdrav:.
grijac je nov,dizne su kao nove,pumpa mala nema casicu,moram provjeriti crijeva, ne kulja dim bez kad pocne da gubi snagu i da se gusi,
 
Nazad
Vrh