IMT

Ja samo znam da sam moj 33 u prve 3-4 godine nakon generalne palio,kad sam pozeleo i nikad nije izneverio,cak i jednog Bozica kada sam trebao jednu budalu da povucem,e tad sam mu prvo rekao probacu ali ne verujem da ce upaliti...temperatura -17 ili -23 sad od ta dva ne smem da se odlucim i kada pitam brata /svedoka/on kaze 23,nebitno i za -17 je za vecine pojam.grejac 30-setak sek,3-4 okretaj radilice bum,i sad pammtim kao da je juce bilo.Zato i kazem daje brzi anaser na njemu=isto paljenje kao 39.
 
Ja sam o tome razmišljao jako puno ali puno problema oko tog.
Palit ce on dok je frizak a kasnije nis
Ako ovaj ventil stavim onda bi mogo kipat preko kuglice jel tako .
Jel tko koristio ovo pošto mi ne radi fini hidrulik a trebat ce mi za kombajn .
Ovaj hidrulik normalno mi radiimg upload
 
Poslednja izmena:
Samo vodi racuna kad budes kupovao ovaj ventil,sta kupujes i od koga kupujes... Ja sam kupovao 4 komada koji si kostali 40ak evra,i nijedan nije valjao,sve dok nisam dao 80 evra za dobar ventil,i sada mu je 4 godine i radi kao nov...
 
Samo vodi racuna kad budes kupovao ovaj ventil,sta kupujes i od koga kupujes... Ja sam kupovao 4 komada koji si kostali 40ak evra,i nijedan nije valjao,sve dok nisam dao 80 evra za dobar ventil,i sada mu je 4 godine i radi kao nov...

Pa sta ima ne valjati na ovom ventilu?!? Osim ako nisi kupovao neke polovne... Da si kupovao u nekoj trgovini, ako je neispravan, vratis i zamjenis za drugi, ako i taj drugi ne radi vratis i nadoplatis za kvalitetniji...
 
Taj motor je strasan meteoropata,cim se naoblaci nesto ga muci:osmeh:

Na 533 tri faktora,anlaser,pumpa i lanac.(obicno sva 3 faktora nevaljaju)

Da nekazem, da sam vidio 533 na kojem je poderano kuciste od lanca, al on je i dalje radio, sa sprejom je palio, al je radio

Meni su svi IMTovi dobri traktori od ovih jeftinijih, a onaj imt 549dv sa deutz motorom mislim da je zvjer od traktora, samo kod nas 549dv dode od 9 do 12000€ polovan, dosta su skupi
 
Samo vodi racuna kad budes kupovao ovaj ventil,sta kupujes i od koga kupujes... Ja sam kupovao 4 komada koji si kostali 40ak evra,i nijedan nije valjao,sve dok nisam dao 80 evra za dobar ventil,i sada mu je 4 godine i radi kao nov...

Da meni ne radi znači neće da kipa preko kockice a s ovime bi radilo jer uzima od poklopca ulje jel tako.
 
ne znam zasto toliko komplikujes. jeftinije ti je podignut poklopac hidraulike i ustimat poluge i na poklopcu i na pumpi. sve ce radit kako je fabrika i zamislila da radi.
 
Sve radi al fina ništa ne reagira a to da uštimam nemam nikakvo objašnjenje.
Ne bih volio da napravim veći kvar da što pukne.
 
NIje uopce komplicirano... Jednom kad ga rastavis vidjet ces da je to vrlo jednostavan sistem gdje nemas sto zajebat...

Imas na internetu za skinuti "Bilten za podesavanje IMT hidraulike" pa to prolistaj ako vec ne znas sta da radis...
 
Ja sam o tome razmišljao jako puno ali puno problema oko tog.
Palit ce on dok je frizak a kasnije nis
Ako ovaj ventil stavim onda bi mogo kipat preko kuglice jel tako .
Jel tko koristio ovo pošto mi ne radi fini hidrulik a trebat ce mi za kombajn .
Ovaj hidrulik normalno mi radiimg upload
Ja imam slican ventil na 560 i koristim ga zbog viljuskara a i nije nikakva mudrost...
 
NIje uopce komplicirano... Jednom kad ga rastavis vidjet ces da je to vrlo jednostavan sistem gdje nemas sto zajebat...

Imas na internetu za skinuti "Bilten za podesavanje IMT hidraulike" pa to prolistaj ako vec ne znas sta da radis...

Imam bilten ali nigdje ne piše koliko sam pročito.
i kako sad i s čime podesiti jer poluga kad mičem kocku uopće ne reagira.
Da napomenem kuglica radi nosi priključke super ali kocka nikako .
Sad što bi i kako da se stručno podesi ne od oka da bude i veće štete aj ako tko zna

click image upload
 
Sve radi al fina ništa ne reagira a to da uštimam nemam nikakvo objašnjenje.
Ne bih volio da napravim veći kvar da što pukne.


vjerojatno zapekla polugica što dobija reakciju od balansne opruge, nije to nikakav problem za napraviti, ako si složio motor, onda ćeš i ovo znati

pogledaj jel možeš micati ono savijenu polugicu, ispod osovine od ruke hidraulike??
 
vjerojatno zapekla polugica što dobija reakciju od balansne opruge, nije to nikakav problem za napraviti, ako si složio motor, onda ćeš i ovo znati

pogledaj jel možeš micati ono savijenu polugicu, ispod osovine od ruke hidraulike??

Ona ide normalno.
Nego kocku mičem ona ništa ne pomjera i onda mi trebao traktor i sklopio.
 
Pa sta ima ne valjati na ovom ventilu?!? Osim ako nisi kupovao neke polovne... Da si kupovao u nekoj trgovini, ako je neispravan, vratis i zamjenis za drugi, ako i taj drugi ne radi vratis i nadoplatis za kvalitetniji...

Cuj "sta ima be valjati na ovom ventilu"... :D pa kao prvo mu ne valja sto ih sve pravi mala privreda,i u mom slucaju sam kupovao NOVE i na svakom curi ulje jer osovinice su mngo tanje nego sto treba i ne dihtuju gumice pa curi ulje,i na jednom je bila rupa probusena na pogresnom mestu pa nije mogao otvoriti protok ulja... I sve sam ih menjao i svaki drugi dan placao postarinu iznova po 380 din (3x380=1140din=nije malo i nije za bacanje)... Poslednji i cetvrti koji sam dobio nisam vracao,stavio probao,on svuda pisa ulje,skinem bacim,prezalim 40€ i kupim onaj skuplji od 80€ i nema problema...
 
kakav si uzeo kolega? da nemas slucajno sliku tog ventila? posto i ja planiram da kupim taj ventil da napasem razvodnik na svoj traktor.
 
Ne sme da curka a ni da flisuje.Takav ventil košta 4.000 rsd kod majstor Pere u Sr.Mitrovici.Kod mene je već 10 godina i funkcioniše besprekorno kao i prvog dana.
 
Nazad
Vrh