IMT

Staviš ju na remen .
Ja danas svoj m33 složio gotov još pokoja sitnica .
Pali ko mina grijanja ne treba, verglanja kao na 33 nema samo taknem ključ .
Još sutra morat cu izgleda vodenu pumpu zamjenit čuju se lageri i malo slini.
Ovako izgleda stanje na satićima jako sam zadovoljan.

upload images free
 
Mislim strasno je imati traktor a ne razlikovati rotacionu i linijsku pumpu.. BEZ UVREDE... Kao prvo ako imas linijsku moras znati zbog podmazivanja uljem... Ovo sam rekao jer mi deluje da kolega pita za tu razliku...

Napali vi na Acu kao "smrt na babu"!Malo se šalim ali ima i istine.Čim sam to pitao,znači da nisam "izvorni paor" već ostalo od babe,i sad se polako privikavam na traktor,a uz to,nije mi ni osnovna delatnost!Svake druge godine menjam ulje(4 ha) ali nisam nikad u pumpi.Jednom me pita komšija a ja kažem da nemam pojma oko toga i on mi pokaže neki šaraf,odvrnem i dospem oko pola litre.Odmah sam primetio drugačiji zvuk a počelo i ulje da curi dole.Objasni mi čovek da sam malo više nalio pa sad izbacuje višak.To je bilo pre dve godine i na proleće planiram da menjam ulje ponovo.Da li treba ponovo da samo dospem malo ulja ili ne,a možda i sve da promenim ali gde da ispustim staro ulje?Jel ide isto ule kao i za motor?Kako je moguće da 20 godina ne sipam ulje u pumpu a ona ćuti?Ferdža ima oko 2 hiljade sati,nisam ništa diraooko motora i pumpe,samo potrošne redovne stvari.Mislim da će Bobo imati za ovo moje "čudno pitanje"posebne živce!
 
ja ti samo mogu napisat da nisi ni prvi ni posljednji sto to nije kontroliso i mijenjo. kod mene u selu je lik kupio 533 novog i dotjero ga na tockovima kuci u BIH iz Srbije. uz njega je kupio kosu cesljaru i odma kreno u akciju. nije ulje mijenjo nikako od preuzimanja traktora i usled redovne eksploatacije masina je zaribala. ulje se stutkalilo u karteru. neuk narod. odma gas niko procitat uputstvo. kasnije masina kriva. nece vice sta joj treba. tako da opusteno kolega. :ppozdrav:

PS: da ti polovicno odgovorim. ulje se ispusta i sipa novo u pumpu. sipas motorno. sad koliko staje u nju ti ne bih znao rec.
 
Imam ja živce umesto Bobe. Aco, nemoj se ljutiti ali mislim da sam te i ja uputio da pročitaš uputstvo za upotrebu IMT 539 koje se može skinuti sa foruma. Ovo se odnosi ne samo na tebe, već i na druge, koji bi ''instant'' rešenja i odgovore. Znači tu imaš podatke, od pritiska vazduha u gumama do svih servisa i radova oko traktora. Konkretno, na 37.-oj stranici je dat odgovor na tvoje pitanje. Napomena, zamenili su mesta oznakama H i E!

A na pitanje kako je moguće da 20 godina radi bez ikakve zamene ulja?

Dao bih jedan odgovor, (neki koji se danas odriču IMT-a i pljuju po njemu bi rekli duhovit) - zato što je napravljen kvalitetno.
 
Moj 539 ima linijsku pumpu koja je toliko poderana da cim uspem ulje u nju, treci dan ga kompletno u karteru pumpe zamjeni cisto gorivo a od ulja ni traga. Radi tako vec godinama, generalna radjena prije 3-4 godine i pumpu nismo dirali jer u svim uvjetima pali "na pola kljuca" i lijepo radi i prima gas. Dok ide-ide.

Desi se i meni da mjenjam ulje u motoru i zaboravim na pumpu. Posto znam kakva je nekad i nekad se sjetim pa samo u nju nadospem i gas. Dobro ste me sjetili, nisam dugo provjeravao stanje u pumpi ;)


Inace, na pumpi imas dva sarafa, jedan odozgora i jedan dolje sa strane na gornji sipas frisko ulje dok na donji ne krene curiti cisto ulje iz pumpe. Zavrnes obadva sarafa i to je sva mudrost. OPREZ sa zavrtanjem gornjeg sarafa, ima jako jako malo navoja u aluminijskom kucistu pumpe i cesto se desi da se navoji pojedu uslijed dotezanja...
 
I kod mene je linijska pumpa(Rikard Bencic) ali izgleda da ima vise vrsta tih linijskih,nisam upoznat sa tim menjanjem ulja na mojoj pumpi,neznam ni gde se sipa a gde ispusta,samo vidim da ima crevo koje je spojeno sa pumpom i motorom verovatno preko kojeg ide ulje u pumpu..
 
E, tu si me uhvatio... Za RBR pumpe ne znam da li se mazu preko goriva ili preko ulja... To ce vam znati naj bolje reci vlasnici Torpedo traktora jer oni svi imaju RBR pumpe...
 
Ma mislim 100% da se podmazuju uljem ali citam ovde da se negde sipa ali neznam gde,nego samo vidim kod moje pumpe da je povezana jednim crevom sa motorom pa kontam da to sluzi za podmazivanje.
 
Bome ni ja svoju radio nisam ni dizne a dela ko urica prede .
Danas se vozio kad u 3 dodam gas ljepi za sic 33 je nula bio za ovo.
Ujutro nije vrtio 5 sec i upali bez grijanja i bilo čega .
A dovoljno je svako malo i dodat ulja iza ima preljev i višak ide van
 
Vidite ove sijalice ili farove,sta god da su. Sliku preuzeo sa Facebooka.

24lj5p2.jpg


vgsv7o.jpg
 
To je jedan od onih kojima je bitno da sija a ne misle o drugim učesnicima u saobraćaju i o tome da li takva svetla nekome smetaju.
 
Zakon je jasan svetla moraju davati svetlost ISTOG INTEZITETA ( misli se na levi i desni far ) kao i rastojanje između samih farova , pod uslovom da postoje srednja i duga svetla koja osvetljavaju dužinu puta propisana zakonom .E sad ako ova svetla to ispunjavaju izgled nije bitan .
 
Bome ni ja svoju radio nisam ni dizne a dela ko urica prede .
Danas se vozio kad u 3 dodam gas ljepi za sic 33 je nula bio za ovo.
Ujutro nije vrtio 5 sec i upali bez grijanja i bilo čega .
A dovoljno je svako malo i dodat ulja iza ima preljev i višak ide van


ja kad se sjetim u 33 odvrnem 2 šarafa i sipam dok neide na preljev, i to je to......

a za ove užasne sijalice, neznam što bi rekao, da netko može tu lijepu masku tako unakazit, treba mu oduzet traktor
 
Nazad
Vrh