IMT

nisam ni razmišljao o kvalitetu, HVALA

moram to nekako rješiti do pripreme, da odgovaraju od golfa, kupio bi njih, oni su dobri, al su predugački

kod nas uski točkovi od 400-500€ do 1000€ dva komada 9,5-40 (ili 42,44,48 cola) kako se naleti
 
Ljudi pomagajte.Gde mogu da kupim zglob prednje vuče za IMT 5106. U MD komercu nemaju, Srboauto nema ko još prodaje delove za Brenu.
 
joj, napumpao sam s njim prednje gume na traktoru za probu i radilo je bez problema, ako ode, onda moram kupiti drugo, skuplja verzija je bila 1000 din
 
Tacno nije u ovom polozaju klip na paljenju,ali zato bice kada se za jos jedan krug bude okrenula radilica,ja sam to samo nacrtao da naznacim sta mi znaci rec VAGANJE...i znaci ispada da je ipak dobro uzubljen?
 
Neće da pukne staklo ne brini.Gro ljudi ima drveni štap sa kojim podboči staklo i to ide bez problema i bez ikakve amortizacije.
 
dejane, brisao sam citat i izvini ako te je uvredilo. Zapravo hteo sam odgovoriti na gore postavljeni crtež :ppozdrav:
Нема потребе за извињавањем :ppozdrav: овде смо да једни другима помогнемо него мој пост цитиран па испаде да мене исправљаш а ја сам то исто и рекао,јер да би правилно подесио развод мора да доведе све у фазу (клип у ГМТ,одговарајуће вентиле ''на паљење'' и пумпу да на одговарајући клип баци нафту) тако да је итекако битно да зна који је клип ''на паљењу'' ...још једном :ppozdrav:
 
Hmm,motor stvarno uopste ne trosi ulje,na liberauf nimalo ne duva,doduse jedva da je malo kolevka zamascena ali to je sigurno bilo samo od onih nekoliko dana u vreme oranja.Pumpu i dizne sam nosio pre mesec dana kod lokalnog bosistu i kao sve to dobro,i ne ostaje mi nista drugo nego li rasklapanje.A lanac je ok i to je jos letos provereno.Doduse tu oko lanca ima mala zackoljica oko koje ne znam da li neko moze da pomogne?Radi se o tome da se jedino strelica ne poklapa sa bregaste na lancaniku bregaste,znate onih valjda bese cetri srafa kojim se lancanik steze na bregastu,jer ako tu strelicu stavim da se poklopi sa bregastom onda se lancanik ne poklapa sa oznakom na dekli.E sad pitanje glasi>Kada se radilica nalazi gde treba a to je kada je prvi klip u GMT kako stoje bregovi na bregastoj na prvom klipu?To se normalno ne vidi kada motor ima glavu ali ako je neko prvo uzubljivao lanac i to video pre no sto je stavio glavu voleo bih da mi kaze.Ja sam u tom slucaju bregastu vagao na prvom klipu i mislim da tako mora i da bude.

- - - - - - - - - -

Da bi se razumelo to moje vaganje evo nacrtano kako to izgleda bregasta u tom polozaju.

Prvi klip u GMT, bregovi bregaste prvog klipa stoje kontra od tvoje slike.Znaci bregovi skroz dole.Zupcanici i oznake trebaju biti kao na slikama.Tad je prvi klip na palenju.Kad sve to bude ok postelano opet nece biti dobro palenje ako se malo ne poigras stelanjem pocetka ubrizgavanja PVP kod fibera.






 
Ok je,meni se samo one strelice na drugoj slici ne slazu ali to nema veze jer su definitivno bregovi skroz gore u vagi ili dole zavisno od kruga radilice,a to je bitno samo prema pumpi jer u najgorem slucaju se moze pumpa pogresno uzubiti za 180 stepeni ali tad ne bi trebao ni da upali pa je greska ocigledna.
 
Nazad
Vrh