IMT

kod komsije na 542 taj dio nije od gume vec ko neki filc ko spuzva. jel bolje to ili prava guma ako je bas bas guma.
 
Hmm,motor stvarno uopste ne trosi ulje,na liberauf nimalo ne duva,doduse jedva da je malo kolevka zamascena ali to je sigurno bilo samo od onih nekoliko dana u vreme oranja.Pumpu i dizne sam nosio pre mesec dana kod lokalnog bosistu i kao sve to dobro,i ne ostaje mi nista drugo nego li rasklapanje.A lanac je ok i to je jos letos provereno.Doduse tu oko lanca ima mala zackoljica oko koje ne znam da li neko moze da pomogne?Radi se o tome da se jedino strelica ne poklapa sa bregaste na lancaniku bregaste,znate onih valjda bese cetri srafa kojim se lancanik steze na bregastu,jer ako tu strelicu stavim da se poklopi sa bregastom onda se lancanik ne poklapa sa oznakom na dekli.E sad pitanje glasi>Kada se radilica nalazi gde treba a to je kada je prvi klip u GMT kako stoje bregovi na bregastoj na prvom klipu?To se normalno ne vidi kada motor ima glavu ali ako je neko prvo uzubljivao lanac i to video pre no sto je stavio glavu voleo bih da mi kaze.Ja sam u tom slucaju bregastu vagao na prvom klipu i mislim da tako mora i da bude.
ww-210ddb.png


- - - - - - - - - -

Da bi se razumelo to moje vaganje evo nacrtano kako to izgleda bregasta u tom polozaju.

skroz pogresno kolko sam ja razumeo, bregovi treba da stoje na dole
 
Poslednja izmena:
Postovane kolege, zamolio big Vas za uslugu...da li neko moze da mi skine mere od rude donje poteznice za traktor IMT 5106? Nisam je dobio us traktor pa moram da je napravim. Ako kojim slucajem neko ima da proda polovnu I to bih kupio...hvala unapred.
 
Hmm,motor stvarno uopste ne trosi ulje,na liberauf nimalo ne duva,doduse jedva da je malo kolevka zamascena ali to je sigurno bilo samo od onih nekoliko dana u vreme oranja.Pumpu i dizne sam nosio pre mesec dana kod lokalnog bosistu i kao sve to dobro,i ne ostaje mi nista drugo nego li rasklapanje.A lanac je ok i to je jos letos provereno.Doduse tu oko lanca ima mala zackoljica oko koje ne znam da li neko moze da pomogne?Radi se o tome da se jedino strelica ne poklapa sa bregaste na lancaniku bregaste,znate onih valjda bese cetri srafa kojim se lancanik steze na bregastu,jer ako tu strelicu stavim da se poklopi sa bregastom onda se lancanik ne poklapa sa oznakom na dekli.E sad pitanje glasi>Kada se radilica nalazi gde treba a to je kada je prvi klip u GMT kako stoje bregovi na bregastoj na prvom klipu?To se normalno ne vidi kada motor ima glavu ali ako je neko prvo uzubljivao lanac i to video pre no sto je stavio glavu voleo bih da mi kaze.Ja sam u tom slucaju bregastu vagao na prvom klipu i mislim da tako mora i da bude.
ww-210ddb.png


- - - - - - - - - -

Da bi se razumelo to moje vaganje evo nacrtano kako to izgleda bregasta u tom polozaju.
јесте овај клип ''на ваги'' али није он на паљењу...
 
Kad su klackalice na vagi, taj klip ne može biti u fazi paljenja. To je momenat kada su oba ventila otvorena. Završava se izduvavanje i počinje ususavanje. Kod 4-cilindričnih motora kada je prvi na vagi , 4. ima paljenje. To je bitno kod štelovanja ventila.
 
Poslednja izmena:
Kad su klackalice na vagi, taj klip ne može biti u fazi paljenja. To je momenat kada su oba ventila otvorena. Završava se izduvavanje i počinje ususavanje. Kod 4-cilindričnih motora kada je prvi na vagi , 4. ima paljenje. To je bitno kod štelovanja ventila.
#пишта бачи : не видим разлог цитирања мог поста,ја нисам поставио питање него констатовао,врло добро знам који је положај вентила и клипова и код вишецилиндарских мотора различитих просторних изведби,гледајући појединачно за сваки положај клипа у ГМТ постоје два положаја брегасте осовине,кад је ''на ваги'' и кад је ''на паљењу'' тако да сам ја само покушао да одоговорим на раније постављено питање...
 
jel mi moze neko reci koliko realno vrijede uski pogonski tockovi za 560 577 sa gumama 50% tegovima sarafima?
 
dejane, brisao sam citat i izvini ako te je uvredilo. Zapravo hteo sam odgovoriti na gore postavljeni crtež :ppozdrav:
 
Podigneš prednji kraj kabine, zalepiš tu gumu za kabinu, posle toga polako spustaš kabinu da naiđe na haubu...
Koliko si platio gumu, znam da je bila skupa kao da je od zlata lije

to sam i ja mislio raditi, al sam mislio da postoji način da se kabina nemora dizati......jel dovoljno samo otpustiti prednje nosače????

kupio sam gdje i staklo, kod goran-staklo, al neproizvodi on, imam negdje deklaraciju sa te gume, pa budem slika, da se vidi koji je proizvođač, dođe 2500 din, dosta košta jedan običan komad gume, al ako bude lijepo sjeo na mjesto, onda ću biti zadovoljan i zaboraviti na potrošenih 2500 din.....

kupio sam i crijevo za gume pumpat, za 350din, probao, radi normalno ko i svako drugo, a stvarno nije skupo, zlata vrijedi
 
to mi je jasno, riješim sad jedan dan, da traktor bude kompletan....

prije par dana, ugrađeno i malo zadnje staklo, kupljeno novo, sa gumom i šarafima, te brava velikog zadnjeg stakla, trebam još amortizere stakla, to ću opet kupiti kada dođem do Šida

 
Ako imaš amorizere stakla loše nemoj kupovati nove neće izdržati ni tri meseca,nego stare probuši i turi eker daga zaglavi
 
Nazad
Vrh