IMT

Jel oba anasera imaju 10 zuba i jel se okrece u istom smeru motor kod trojke i devetke,sto onda nebi moglo?

Pod uvjetom da je isti broj zubi na bendiksu a koliko ja znam nije, problem je gdje na m033 zasarafiti anlaser za m33? na m033 anlaser ide na dvije selne i u njih se stegne dok na m33 ide na tri sarafa i totalno je drugaciji anlaser.

Sve se moze kad se hoce, ali je totalno neisplativo izmisljati nosac anlasera na 533 koji realno gledano nema i neku vrijednost. Ako je vec zrel za generalnu, nabavite negdje motor m33 i ugradite u njega, bit ce puno bolje i za vas i za traktor.
 
Glackop kad budeš radio 533 obavezno stavi bakarni dihtung glave ovi obični brzo prosviraju loš kvalitet
Mene samo taj dihtung i brine jer su hilzne malo sire ali se nadam da ce preklop bakarnog prstena biti dovoljne sirine da izvrsi zaptivanje,a za komplet bakarnog dihtunga nisam video da postoji.

- - - - - - - - - -

ali je totalno neisplativo izmisljati nosac anlasera na 533
Meni je samo bitno da se oba motora vrte u istom smeru i nista vise...kada bude rasklopljen sve je pristupacno napravim od ploce 10mm cetvrtastu spolja flansu a unutra normalno rupa za prihvat anlasera i tri srafa,isecem slican cetvrtast otvor kao sto sam napravio flansu postavim i zaheftam,onda gledano sa strane zamajca vidim uzubljenost i ako sve odgovara samo izvarim i toliko,zasad tako razmisljam i nadam se da nece biti neplaniranih problema.

- - - - - - - - - -

A kao drugo znam da ce on sa novim hilznama i ostalim da pali i sa sadasnjim anaserom,jer sam mu vec radio motor pre nekih 17-18god,i nije bilo zime i mraza na kojim ga nisam upalio,ali kako su godine prolazile tako je poceo sve teze i teze i evo sad na oko nuli ga juce jedva upalio mislim jesam ali ga verglao 7-8 puta sa po nekih 5-6 sekunde.
 
gledao sam brzi anlaser, prepakovan za 80€

ja ću svog srediti slijedeće godine na 539 klipove, prvo sam mislio da ga prodam, al žao mi, jer kod mene je od 1998 godine i sve je on zaradio, pa je i zaslužio da se odradi kako treba, da bude kao nov, i radit će samo lagane poslove, jer imam još jednom 533, koji sam kupio 2012.g. i mislim da je bio rađen, jer radi odlično, on ima jednostepeno kvačilo i to je problem, njega sam mislio prodati, al i to mi žao, nek stoji, volio bi da mogu za njega uzeti komplet mjenjač i napraviti ga na dvostepeno, a od ove godine imam i 560 novi tip, on radi najteže poslove, od oranja, pa spremanje ga čeka na proljeće.....inače volim taj 533, jer sam možda s njim najviše napravio, zato mi žao i prodati ta dva traktora, nek stoje, i nikad me nisu iznevjerili, radio sam i dosta usluga, od oranja, branja, frezanja i sve su odradili.....vrijede svaki €€€€ što sam dao za njih, i uvijek za koliko se kupe, da se i prodaju, uvjek se ta cjena može dobiti za njih......
Moj 533 je otac kupio kad sam ja imao 7 godina U Početku je manje radio nije bilo ni priključaka kao sad redovno je održavan Nakon 33 godine I 5800 rh urađen je motor generalno (karike su popucale i prezubio lanac) mene taj traktor nikad nije iznevjerio i nikad ga nebi prodao kao član porodice je. Sve što imam sa njim je stečeno Imam i 560 89 godina koji je došao kao pomoć 33 s njim radim sve teže poslove oranje tanjiranje baliranje transport tako da je on produžio vijek malom. Inače kod nas je brdovito i teška zemlja za obradu i bez traktora od 60 ks nema kvalitetne obrade
 
Narode zanima me gde bi se mogli naci prednji tockovi (felna sa zvezdom i guma) od imt-a 577. Tj 9,5 r24. Trazio po oglasima nisam nasao. Ima li neki odpad u mojoj okolini?
 
Filc je prava stvar... Ali majstori ga i ne praktikuju bas pa stavljaju semering,ali semering malo-malo pa menjaj...

Ja se nebi slozio.Sve ovisi koji semering montiras.

- - - - - - - - - -

Da filc je nezamenjiv i samo je malo srtkav za montazu i najcesce se gresi kada se reze visak sa strane greska je ako se ravno oreze na polutki a treba pravilno da se pusti najmanje milimetar duze.I kao drugo i najbitnije,ne moze se ocekivati da dugo traje zaptivanje ako radilica ima lufta u lezajevima,a vi koliko citam masine vam trose ulje na litre...i gde tu radilica nema zazora?Ja se stvarno cudim,pogotovu sto cu zimus da radim generalnu na 533 iako kapku ulja ne trosi,ali kako sad tesko pali na nuli dobice sve novo.

Prvo odradi PVP,dizne i spaner na lancu.Ako je motor imalo dobar mora da pali.
 
Puno nego šta!

Te Fergusone je kole zatekao kad je kupio Duro Strugar Traktori bili bez kabine na izdisaju. Kačili tegove napred da može podići taj špartač.
 
Prvo odradi PVP,dizne i spaner na lancu.Ako je motor imalo dobar mora da pali.
Hmm,motor stvarno uopste ne trosi ulje,na liberauf nimalo ne duva,doduse jedva da je malo kolevka zamascena ali to je sigurno bilo samo od onih nekoliko dana u vreme oranja.Pumpu i dizne sam nosio pre mesec dana kod lokalnog bosistu i kao sve to dobro,i ne ostaje mi nista drugo nego li rasklapanje.A lanac je ok i to je jos letos provereno.Doduse tu oko lanca ima mala zackoljica oko koje ne znam da li neko moze da pomogne?Radi se o tome da se jedino strelica ne poklapa sa bregaste na lancaniku bregaste,znate onih valjda bese cetri srafa kojim se lancanik steze na bregastu,jer ako tu strelicu stavim da se poklopi sa bregastom onda se lancanik ne poklapa sa oznakom na dekli.E sad pitanje glasi>Kada se radilica nalazi gde treba a to je kada je prvi klip u GMT kako stoje bregovi na bregastoj na prvom klipu?To se normalno ne vidi kada motor ima glavu ali ako je neko prvo uzubljivao lanac i to video pre no sto je stavio glavu voleo bih da mi kaze.Ja sam u tom slucaju bregastu vagao na prvom klipu i mislim da tako mora i da bude.
ww-210ddb.png


- - - - - - - - - -

Da bi se razumelo to moje vaganje evo nacrtano kako to izgleda bregasta u tom polozaju.
 
Poslednja izmena:
Za ovo kako stoji bregasta nisam siguran.
Mi smo to odradili kad je utvrdjeno da oznake na lancanicima nemaju blage veze sa stvarnim stanjem da sam nacrtao na kartonu kompletan dijagram otvaranja i zatvaranja ventila i ubrizgavanja , znaci iz servisnog uputstva o stelovanju nacrtano sestarom na karton velicine remenice, zalijepljen na remenicu i provizorna zica zasaravljena sa strane kao strelica, prije toga su valjda citav dan preslagivali lancanike dok nismo dobili dobitnu kombinaciju koja se slaze sa kutevima otvaranja i zatvaranja i ubrizgavanjem. A pocetak ubrzigavanja nadjen tkz kapilarnom metodom ili kako to vec zovu. Motor bio sa glavom i klackalicama i PVP samo bez dizni , normalno hladnjak skinut , bio skinut i prednji trap jer smo ga radili takodjer.
 
Podigneš prednji kraj kabine, zalepiš tu gumu za kabinu, posle toga polako spustaš kabinu da naiđe na haubu...
Koliko si platio gumu, znam da je bila skupa kao da je od zlata lije
 
Nazad
Vrh