IMT

To je jedan odličan motor mal potrošač ima snage ali eto ja ga skinuo radi paljenja moj nema kapi zuba.
generalka rađena ima već al neka stoji možda uleti 33 s lošom mašinom.
A s ovim sam prezadovoljan ne žalim ništa što me došao čudo , razlika dan i noć
 
Ma za paljenje sam resio da mu ugradim anlaser od devetku,i to cu kad ga rasturim,mada on dobro palio i sa ovim njegovim dok je bila kompresija kako treba.
 
Imam i 533 i 539. Ovaj 539 je sa rotacionom pumpom skoro novom.Kada je hladno pale skoro isto.539 sa klipnom-linijskom pumpom pali osetno lakše.

Jeste zato sam ja uzeo linijsku pumpu i za mene je roto na njemu puno lošija osim ako je motor odličan.
Puno bolje pale radio sam s jednim ima oko 7000 sati i još ide a pali nikad grijanja vidio nije.
 
Ja sam razbušivao 33 na 39 na prijedlog svog majstora 2012 godine.Traktor pali na čvoku lijepo radi napravio je do sad 550 rh ima snagu oštriji zvuk premda su neki predlagali da dignem pritisak PVP i diznama na 145 bari da bude jači. Mislim da bi mu to skratilo radni vijek Alnaser sam ubrzao novim bakarnim četkicama i novim pomoćnim špulama na statoru
 
Radio generalku prosle godine na 533, ima vise od 500rs , filozofirao da stavim grijace od golfa u glavu i ostale gluposti , prije generalke ali me majstor odgovorio. Kad je uradjena generalka i NAMJESTENO PALENJE kako treba poceo da pali kao nikad, otac kaze da ni nov nije tako palio. Ljeti na ler gasu je palio na zub. Kad je bila temperatura oko 0 i padala ona kisica , zaledila se hauba na traktoru , u traktoru antifriz i bio vani , nije radio 10-tak dana. Ukljucio grijac 20-tak sekundi i mali gas i nekoliko sekundi kljuc i upali fergo, nisam pao u nesvest:ppozdrav:. Prije generalke vec kod 10-tak stepeni sipa se vrela voda direktno u blok kroz crijevo pa se anlasuje ljetnje dopodne:haha: da upali.
 
Glackop kad budeš radio 533 obavezno stavi bakarni dihtung glave ovi obični brzo prosviraju loš kvalitet Što se tiče palenja ako se fino uštima posle generalne on pali ko 539 Moj pali do -10 bez grijača okrene dva kruga alnaser i bum
 
gledao sam brzi anlaser, prepakovan za 80€

ja ću svog srediti slijedeće godine na 539 klipove, prvo sam mislio da ga prodam, al žao mi, jer kod mene je od 1998 godine i sve je on zaradio, pa je i zaslužio da se odradi kako treba, da bude kao nov, i radit će samo lagane poslove, jer imam još jednom 533, koji sam kupio 2012.g. i mislim da je bio rađen, jer radi odlično, on ima jednostepeno kvačilo i to je problem, njega sam mislio prodati, al i to mi žao, nek stoji, volio bi da mogu za njega uzeti komplet mjenjač i napraviti ga na dvostepeno, a od ove godine imam i 560 novi tip, on radi najteže poslove, od oranja, pa spremanje ga čeka na proljeće.....inače volim taj 533, jer sam možda s njim najviše napravio, zato mi žao i prodati ta dva traktora, nek stoje, i nikad me nisu iznevjerili, radio sam i dosta usluga, od oranja, branja, frezanja i sve su odradili.....vrijede svaki €€€€ što sam dao za njih, i uvijek za koliko se kupe, da se i prodaju, uvjek se ta cjena može dobiti za njih......
 
Tako sam i ja imao torpeda koji je bio u porodici 32 god i kad sam ga prodao ko da mi je neko nedo bog umro.Malo je falilo da mu obavljam pomen na 7 i 40 dana.Nakon mjesec sam zvao momka kom sam prodao i davao mu 500e na dobijene pare da mi ga vrati na šta ovaj nije pristao.Sreća otišo je daleko (Preko 200km) od mene pa ga ne viđam.
 
A jel razbusivao neko trojku na klipove od devetku i kakva su iskustva,ovde se to omasovilo i cujem kao da je bolje tj bolje pali i ima cak i neki konj vise...?
radio je moj komsija. traktor je odradio mozda 1000 sati od tad. od dana kad je sastavljen do tih 1000 sati on pali ko mina. kaze da je jaci i da je druga prica radit sa takvim motorom.
 
Kupio sam nov 539 1986 godine,bez kabine sa kompresorom.Kako da znam koju pumpu ima moj traktor,jel se razlikuju spolja, na oko?Koja je bolja?
 
Kupio sam nov 539 1986 godine,bez kabine sa kompresorom.Kako da znam koju pumpu ima moj traktor,jel se razlikuju spolja, na oko?Koja je bolja?

Ako sam dobro shvatio pitas za razlike u izgledu izmedju rotacione i linijske pumpe visokog pritiska... Vidi se na 50 metara koja je jer su jako razlicite. Linijska je kao komad fosne a rotaciona je vise valjkastog oblika.

Linijske su dugotrajnije kud i gutaju razno razna goriva dok su rotacione pumpe malo "finije" pa im vise smeta prljavstina.

Linijska ima svoj "karter" i kad se mjenja ulje u motoru mjenja se i u pumpi dok se rotaciona podmazuje iskljucivo gorivom. Ako je gorivo "suho" kao sto je kod nas bilo prije par dodina, svakih 500 radnih sati traktora skidaj rotacionu pumpu i nosi na remont.
 
Drugar Bošista tvrdi da rotaciona pumpa sa korektorom ima bolje karakteristike što se tiče snage motora i potrošnje,ali što se tiče paljenja i dugotrajnosti bolje su linijske.
 
Mislim strasno je imati traktor a ne razlikovati rotacionu i linijsku pumpu.. BEZ UVREDE... Kao prvo ako imas linijsku moras znati zbog podmazivanja uljem... Ovo sam rekao jer mi deluje da kolega pita za tu razliku...
 
Nazad
Vrh